Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cumhuriyetçi senatörlerin üretimi kısıtlamakla Biden’ı suçlamasıyla gaz fiyatları yeni rekor kırdı

Cumhuriyetçi senatörlerin üretimi kısıtlamakla Biden'ı suçlamasıyla gaz fiyatları yeni rekor kırdı

Ortalama gaz fiyatları AAA’nın gaz fiyatı hesaplayıcısına göre ABD’de, Cumhuriyetçi senatörlerin eleştirilerinin ardından Perşembe günü yeni bir rekor kırdı. Biden “Yeni sondaja sanal yasak” için yönetim.

Normal bir galon benzinin ulusal ortalama maliyeti 4,589 doları çarpın Perşembe sabahı erkenden. Bu fiyat, Çarşamba günkü 4.567$’lık rekoru kırdı ve Salı günkü 4.523$’lık rekoru kırdı ve bu da Pazartesi günkü 4.470$’ı aştı.

Fiyat Avrupa Birliği’ne göre doğru kenarlar Kremlin’in Ukrayna’yı işgali sırasında Rusya’ya petrol yaptırımları. Aynı zamanda, Tüketici Fiyat Endeksi’nin ulaştığı rekor bir enflasyon artışının ortasında geliyor. Nisan ayında %8.3, Mart ayında 40 yılın en yüksek seviyesine yakın seyretti. Fiyat artışı İçişleri Bakanlığı’nı da takip ediyor Iptal etmek \ bozmak Geçen hafta Alaska’nın Cook Inlet bölgesinde 1 milyon dönümden fazla petrol ve gaz kiralama satışı, DOI’nin “sektöre ilgi eksikliği” olarak nitelendirdi. DOI ayrıca Meksika Körfezi’ndeki iki kiralamayı da iptal etti.

Gaz fiyatları son bir yılda ülke genelinde %50 arttı (Getty Images/Getty Images)

Beyaz Saray, ABD doğalgaz fiyatlarındaki rekor artıştan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i sorumlu tuttu, hatta artışı “#PutinPriceHike” olarak adlandırdı ve Başkan Biden’ın Amerikalıları “pompadaki ağrıdan” korumak için elinden gelen her şeyi yapacağına söz verdi.

Biden CEO’su rekor gaz fiyatlarında büyük petrol ve gaz satışını iptal etti

Biden geçen ay açıkladı Çevreyi Koruma Ajansı E15 benzini – %15 etanol karışımı kullanan benzin – bu yaz ülke genelinde satılmasına izin verilecek. Biden ayrıca önümüzdeki altı ay boyunca Stratejik Petrol Rezervi’nden günde 1 milyon varil petrol salma kararı aldı. Başkan ayrıca Kongre’yi, yeni üretimi teşvik etmek amacıyla şirketlere atıl petrol kuyuları ve verimsiz federal araziler üzerinde vergi ödemeye çağırdı.

READ  Suudi Arabistan'ın ham petrol fiyatlarını artırmasının ardından Brent petrolü varil başına 120 doların üzerine çıktı

Ancak eleştirmenler, Biden’ın enerji politikaları konusundaki eylemlerinin piyasada bir “tedarik sorunu” yarattığını iddia etti.

Teksas Cumhuriyetçisi Senatör Ted Cruz liderliğindeki yirmi Cumhuriyetçi senatör, bir mektup gönderdi. mektup Ticaret Sekreteri Gina Raimondo’ya, Ulusal Deniz Balıkçılık Servisi’nin (NMFS) mevcut açık deniz federal petrol ve gaz kiralamalarından çevrimiçi ek üretim getirmek için gerekli izinleri hızlı bir şekilde vermesini istiyor.

Senatör Ted Cruz, Teksas Cumhuriyetçisi (Fox Haber)

Biden yönetimi ve Kongre üyeleri, yerel petrol ve gaz endüstrisini 9000’den fazla sondaj izni ve milyonlarca dönümlük “etkin olmayan kiralamalar” üzerindeki çalışmaları durdurmakla suçlarken, NMFS’den gelen izin gecikmeleri, yönetimin fiili sondaj yasağının bir örneğidir. Yeni – petrol ve gaz, arama ve üretime yönelik yerli yatırımları engelleyen,” diye yazdı senatörler.

Enflasyon Nisan’da %8,3 Artarak Neredeyse 40 Yıla Yaklaştı

Senatörler, gecikmeleri, açık deniz petrol ve gaz aramalarını yöneten 2021 nihai kuralında Meksika Körfezi’ndeki nesli tükenmekte olan türlerin sayısını hesaplamadaki aritmetik hatalar nedeniyle “yönetimin yapmayı kabul ettiği üç hataya” bağladılar.

Ajansın hatalı hesaplamalarının, büyük, gereksiz ve keyfi izin gecikmeleri yoluyla güvenli ve güvenilir yerli petrol ve gaz üretimine erişimi sınırlandırmasının kabul edilemez olduğunu eklediler.

Görevdeki ilk haftasında Biden, federal topraklarda yeni petrol ve gaz kiralamalarını geçici olarak askıya alan bir yürütme emri imzaladı. Yönetim devam ettirildi Yasağa karşı açılan davaların ardından geçen ay yeni kira geldi. Yönetim, Trump’ın atadığı Yargıç James Keane’nin yasağı bozduğu kararına itiraz ediyor.

Çevre Koruma Ajansı’nın eski bir Trump-Pence geçiş üyesi ve JunkScience.com’un kurucusu olan Steve Milloy, ABD petrol üretiminin eksikliğinden başkanı sorumlu tuttu.

FOX HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Milloy geçen hafta FOX Business’a verdiği demeçte, “Üretim eksikliğinden Biden’ı suçluyorum. Yatırım onu ​​alıp götürdü.” Başkanın “sondaj yapmamak için hiçbir mazeret bulamayacağını” kaydetti. Hatta kiralamayı durdurmak için karbon kararının sosyal maliyetini kullanmaya çalıştılar.

READ  Uber, daha yüksek gaz maliyeti nedeniyle yolculuklar ve yiyecek teslimatları için geçici ek ücretler ekleyecek