Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Piyasadaki en kötü sonunda bitti mi? hisse senedi getirisi

The Target logo is displayed on shopping carts outside of a Target store on January 15, 2020 in San Francisco, California. Shares of big box retailer Target fell after the company reported that same-store sales during November and December inched up only 1.4%, compared to a more robust growth of 5.7% one year ago. (Photo by Justin Sullivan/Getty Images)
bu şafak Öğleden sonra ticaretinde biraz daha yüksekti ve seansın başında yaklaşık 475 piplik bir düşüşten kurtuldu. Bununla birlikte, mavi çip stokları bu yıl hala %13 düştü ve toparlanmadan önce Perşembe sabahı 52 haftanın yeni en düşük seviyesine ulaştı.
bu Standard & Poor’s 500% 20’lik bir düşüşe tehlikeli bir şekilde yakın olan 3 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi Ayı piyasasında ise %0.5 yükseldi. ağır teknoloji Nasdaqzaten ayı piyasası bölgesinde olan , %1 kazandı. Nasdaq sadece bu yıl %26 düştü.
Dow bileşeni Cisco’nun beklentileri karşılamayan ve aynı zamanda zayıf bir görünüm veren satışları bildirmesinin ardından, Perşembe günü kayda değer teknoloji hisseleri pazarın en büyük kaybedenleri arasında yer aldı. Cisco (CSCO) Haberlerde neredeyse %14 düştü.
ama sürme (KSS) Hisseler Perşembe günü dalgalı ticarette yaklaşık %5 arttı, ancak mücadele serisi Önemli bir kazanç kaybı bildirdi ve rehberliğini kesti.

Kurumsal liderler için kötü sonuçlar da durgunluk hakkında alarm zilleri çalıyor. Daha fazla uzman, bu yılın sonlarında veya 2023’ün başlarında ekonomik bir gerileme öngörmeye başlıyor. Wall Street’teki endişe elle tutulur bir hal alıyor.

Tastytrade’in baş piyasa stratejisti JJ Kinahan, “Katalizör nedir? Yatırımcıların daha fazla satın almak istemelerini ve piyasada güven vermelerini ne sağlayacak? Şu anda bir şey olduğunu düşünmüyorum” dedi.

bu VIX (VIX)Wall Street’in oynaklığının bir ölçüsü olan , bu yıl %70’ten fazla arttı. ve CNN İş Korkusu ve Açgözlülük EndeksiVIX Endeksine ve diğer altı piyasa duyarlılığı ölçüsüne bakan , yoğun korku işaretleri veriyor.

City National Rochdale’in baş yatırım yetkilisi Tom Galvin, “Yatırımcılar emniyet kemerlerini takmalı. Bu oynaklık döneminin sona ermesi olası değil” dedi.

Galvin, Federal Rezerv’in faiz politikası ve enflasyonunu ve Çin’deki yeni koronavirüs salgını ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle ilgili endişeleri devam eden endişeler olarak belirterek “Uzun bir belirsizlik listesi var” dedi.

READ  Tesla teslimatları, Elon Musk'ın son derece zor olarak nitelendirdiği çeyrekte arttı

Galvin, yatırımcıların aşırı değerlemeler ve olası bir ekonomik durgunluk endişeleri nedeniyle teknoloji hisselerinde ve Avrupa hisselerinde spekülasyondan kaçınmasının iyi olacağını söyledi. Bunun yerine, sabit bir temettü ödeyen yüksek kaliteli hisse senetlerini önerir.

Yatırımcılar, piyasadaki çalkantıların büyük hedge fonlarına ve diğer kurumsal yatırım firmalarına nasıl zarar verdiği konusunda da endişe duyabilirler.

Önde gelen hedge fonlardan biri olan melvin sermaye, M hisselerinin aşağıdaki gibi yükseleceğine dair bahse girdikten sonra kapatma planlarını açıkladı. Jim Dur (GME) 2021’de ve bu yıl seyahat stoklarının zamanında alımlarını yapın.
Tüccarlar riskli bir ivmeyle teknoloji hisselerinden tasarruf ediyorlardı. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Ve ekonomik toparlanmadan faydalanabilecek diğer yatırımlar.

TradeZero’nun CEO’su ve kurucu ortağı Dan Pipiton, “Kesinlikle daha fazla korku ve gerginlik var” dedi. “Kripto para birimi çöküşünün de etkisi var. Bekle ve gör yaklaşımı var. İnsanlar kenarda oturmuş nereye gittiğimiz konusunda net bir yön bekliyorlar.”

Bunun yerine, yatırımcılar şimdi daha iyi bir hedge olarak görülen hisse senetlerine ve bazı durumlarda enflasyon ve lehtarlara akın ediyor. Yüksek faiz oranları.
örneğin? Petrol hisseleri piyasadaki en büyük kazançlar arasında yer alıyor bu yıl. şerit (CVX)%40’tan fazla artışla Dow’un en büyük hissesi ve Warren Buffett’ın en büyük dört holdinginden biri. Berkshire Hathaway (BRKB)Hangi Piyasaya sert vur bu yıl.
Berkshire aynı zamanda büyük yatırımcı de Batı Petrol (OKSİ)bu yıl ikiye katlandı ve en iyi performans gösteren S&P 500 oldu.