Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Daha ucuz ve daha ince Samsung Galaxy Z Fold 6 iptal edilebilir

Daha ucuz ve daha ince Samsung Galaxy Z Fold 6 iptal edilebilir

Samsung, her zamanki gibi bu yılın ikinci yarısında Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Fold 6’yı piyasaya sürecek. Ancak Galaxy Z Fold 6 ve olası farklılıkları konusunda pek çok kafa karışıklığı yaşandı. Bazı raporlar Samsung’un daha ucuz bir Galaxy Z Fold 6 (Fan Edition) piyasaya süreceğini iddia ederken, diğerleri Güney Koreli şirketin belki daha iyi kameralara sahip bir Galaxy Z Fold 6 Ultra piyasaya süreceğini iddia ediyor. Yeni bir rapor, daha ucuz olan Galaxy Z Fold 6’nın iptal edilebileceğini iddia ediyor.

Daha ucuz Galaxy Z Fold 6’nın S Pen uyumluluğu olmadan iptal edildiği bildirildi

Yeniye göre TheElec’in raporuSamsung, bu yıl daha ucuz Galaxy Z Fold 6 telefonunu piyasaya sürme planlarını yeniden değerlendiriyor. Güney Koreli şirketin standart Galaxy Z Fold 6 ile birlikte daha ucuz Galaxy Z Fold 6’yı da piyasaya sürmeyi planladığı bildirildi. Ancak S Pen işlevselliği için gereken sayısallaştırıcının bulunmadığı bildiriliyor, bu da S Pen uyumluluğundan yoksun olduğu anlamına geliyor. Şirketin, IPX8 derecesine ve 200.000 kat derecelendirmeye sahip olan ancak rakip Çinli şirketlerin katlanabilir telefonlarından daha ince olmayan cihazın testini yakın zamanda tamamladığı söyleniyor. Galaxy Z Fold 6 bileşenlerinin seri üretiminin bu ay başlaması planlanıyor.

Yetersiz ürün farklılaşması ve pazardaki belirsizlikler nedeniyle Samsung’un lansmanı iptal etmeyi planladığı bildiriliyor. Rapora göre yalnızca Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Fold 6 piyasaya sürülecek.

Aşağıdaki videoda Galaxy Z Fold 5 incelememizi izleyin. Hikaye videodan sonra devam ediyor.

Daha ucuz Galaxy Z Flip 7 2025’te piyasaya sürülebilir

Rapora göre Samsung, önümüzdeki yıl Galaxy Z Flip 7’nin daha ucuz bir versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirketin Çin’deki genel akıllı telefon pazar payı %1’in altında olsa da katlanabilir akıllı telefon pazar payı çift haneli rakamlarda. Bu nedenle Samsung, daha ucuz katlanabilir telefonlar üzerinden pazar payını artırmaya çalışıyor.

READ  Çin'deki bilim insanları klozeti yeniden icat etmiş olabilir

Samsung MX CEO’su TM Roh, önümüzdeki beş yıl içinde yılda 100 milyondan fazla katlanabilir telefonun sevk edilebileceğini söyledi. Ancak şirket yarışta geride kaldı. Çinli şirketlerin katlanabilir telefonları daha büyük ve daha parlak ekranlara, daha büyük kamera sensörlerine, daha büyük pillere ve daha hızlı şarja sahip. Şirket, daha iyi kameralara, daha ince bir gövdeye ve geliştirilmiş dayanıklılığa sahip Galaxy Z Fold 6’yı piyasaya sürerek daha rekabetçi olmayı planlıyor.