Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Google’ın Pixel 9 serisi beş ay önceki uygulamalı görsellerde görülüyor

Google’ın Pixel 9 serisi beş ay önceki uygulamalı görsellerde görülüyor

Y harfiyle biten bir gün, dolayısıyla doğal olarak başka bir Google Pixel donanım sızıntısıyla karşı karşıyayız. Bu kez Pixel 9, 9 Pro ve 9 Pro XL yan yana görülebiliyor Yeni fotoğraflar Rosetkd — Google’ın olağan Ekim yayın zaman diliminden tam beş ay önce.

Bu birimlerin nasıl ve neden bu kadar erken dünyaya geldiğine dair birçok sorum var ama işte buradayız. Birçoğunuzun, sonunda Google’ın en iyi kamera özelliklerini normal boyutlu bir telefona yerleştirecek olan normal 9 Pro’yu sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum. Bu arada 9 Pro XL, Apple’ın iPhone 15 Pro Max’inden biraz daha uzun görünüyor.

Evet, bu bir XL telefon.
resim: Rosetkd

Artık telefonun tüm genişliğini kapsamadığı için Google’ın buna “kamera şeridi” adını verip vermeyeceğini biraz merak ediyorum. Pixel’in görsel kimliğinde oldukça büyük bir değişikliği temsil ediyor ancak yeni stil, Apple ve Samsung’un yaptıklarıyla karşılaştırıldığında hala oldukça benzersiz görünüyor. Her zamanki gibi standart Pixel 9 çift kamera sistemine sahip olacakken Pro, yakınlaştırma amacıyla üçüncü bir lense sahip olacak.

Google her yıl önceki sızıntılarla kendini aşmaya mı çalışıyor? Bu cihazların halihazırda mevcut olması, şirketin piyasaya sürülmesini 2024 gibi daha erken bir tarihe ertelemeyi planladığı anlamına mı geliyor? Yarınki Google I/O açılış konuşmasında Pixel 9 teaser’ını görebilir miyiz? Yani neye benzediğini zaten biliyoruz; En azından bize farklı renkler göster Google. Pixel Fold 2 nerede… Pixel 9 Pro Fold tüm bu sızıntılar sırasında saklanıyor mu?

Her neyse, orta sınıf Pixel 8A bu hafta 499 dolara satışa çıkıyor ve daha kalın çerçevelere sahip olmanın ve Google’ın daha gelişmiş kamera donanımına sahip olmamanın bir sakıncası yoksa gözden kaçırılmamalı.