Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İddialara göre önde gelen iPhone AI yükseltmeleri yalnızca birkaç hafta uzakta

İddialara göre önde gelen iPhone AI yükseltmeleri yalnızca birkaç hafta uzakta

Apple’ın 10 Haziran’da bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nı başlatmasına ve iPhone’lara, iPad’lere, Apple Watch’lara ve Mac’lere güç verecek yazılımı ortaya çıkarmasına yalnızca dört hafta kaldı; son yazılım Temmuz ayında genel beta sürümüne girecek ve Eylül ayında genel sürüme çıkacak. inanç. Yapay zekanın büyük bir şekilde karşımıza çıkacağına dair söylentiler zaten yaygındı. Şimdi yeni bir rapor, yapay zekanın bir kısmının ChatGPT’nin arkasındaki şirket olan OpenAI’den gelebileceğini söylüyor.

buna göre Bloomberg’den Mark GurmanGoogle ve Apple arasında Gemini chatbot’un iPhone’a yerleştirilmesine yönelik tartışmalar halen devam ediyor ancak bir anlaşmaya varılamadı. Ancak Gorman, Apple Inc.’in, AI özelliklerini cihazlarına getirme yönündeki daha geniş bir çabanın parçası olarak, girişimin teknolojisini iPhone’da kullanmak için OpenAI ile bir anlaşma yaptığını söylüyor.

ForbesApple iPhone 16 Pro: Tasarım yükseltmesi yeni bir sızıntıda parlıyor

En azından Samsung Galaxy S24 serisinin Galaxy AI’yi Ocak ayında büyük beğeniyle tanıtmasından bu yana, Apple’ın yapay zekayı telefona getirme yarışında geç kaldığı yönünde bir algı var.

Gorman’ın dediği gibi “Apple, haziran ayında yapay zeka dünyasında büyük bir sıçrama yapmayı planlıyor.” Open AI ile henüz bir anlaşmaya varılmamış olsa da müzakerelerin yoğunlaştığı düşünülüyor.

Üretken yapay zeka karmaşık ve pahalıdır ve her ne kadar Apple’ın kendi yapay zeka özellikleri duyurulmak üzere olsa da, Apple’ın yüksek zeminin kontrolünü yeniden ele geçirmek ve daha büyük bir güce daha hızlı bir şekilde ulaşmak için bir dış organizasyonla çalışmak istediğine inanılıyor.

ForbesiPad 2024: Şimdiye kadarki en ince iPad Pro, M4 çip, iPad Air ve büyük fiyat indirimleri

Yapay zeka, Apple’ın M4 çipini çoğu insanın beklediğinden çok daha erken duyurmasının nedenlerinden biri; çünkü M4, yapay zeka ile iyi çalışacak şekilde tasarlanmış daha güçlü bir sinir motoruna sahip. M4 çipi 15 Mayıs’tan itibaren yeni iPad Pro’da satışa sunulacak.

OpenAI ile çalışmanın kendine has zorlukları var; özellikle Apple’ın gizliliğe takıntılı olması ve ChatGPT’nin kullandığı gibi LLM sertifikalarının çok fazla işlem gücü gerektirmesi ve bu da cihazdaki her şeyin yapılmasını zorlaştırması nedeniyle.

Ancak Apple “yaklaşan bazı yapay zeka özelliklerini kendi dahili işlemcileriyle donatılmış veri merkezleri aracılığıyla çalıştıracak.”

Tüm bunlar, Apple CEO’su Tim Cook’un, Apple’ın son kazançlarına ilişkin Apple’ın yapay zeka alanında üstünlük sağlayacağı yönündeki iddiasına katkıda bulunmuş olabilir. Bu yetişmek için yapmanız gereken bir şey.

Cook, “Yapay zekanın dönüştürücü gücüne ve vaadine inanıyoruz ve bu yeni dönemde bizi farklı kılacak avantajlara sahip olduğumuza inanıyoruz” dedi.

Bunun nasıl başarılacağı önümüzdeki haftalarda netleşecek.

ForbesApple iPad Air (M1) rekor düşük fiyatlara düştü

READ  Hazır olun, bugün Pokemon Scarlett ve Violet için korkunç bir duyurumuz var.