Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dean Thomas Durk, Arcros Okulu’nda geliştirme geleneğini bırakıyor

Thomas Dirk, “Başarılı bir lider olmak için insanlara onurlu bir şekilde davranmalı ve onlara bir şeyler başarma fırsatı vermelisiniz” diyor. Bu felsefe, bir Chapman Üniversitesi profesörünün yönetim öğrencilerine verdiği bir dersten daha fazlasıdır. Şansölye yardımcısı olarak uyguladığı bir şey Arcross İşletme ve Ekonomi OkuluBeş yıl sonra bu yaz emekli oluyor.

Durk’un dekan olarak görev yaptığı süre boyunca, Arcross okulu hem popülerlik hem de sıralama açısından büyüdü. Bu yıl, okulun MBA programı ulusal sıralamada 72. sıraya yükseldi – programın ilk kurulduğu 2005 yılından bu yana ulaştığı en yüksek seviye. Son beş yılda, okul genel sıralamada yükseldi ve 26 yer kazandı. Ülkenin en iyi işletme okulları arasındaki yeri.

Girişimci Bir Tavrı Teşvik Etmek

Chapman’a ilk olarak 1992’de gelen Türk, okulun devam eden başarısının değerini hızla başka yöne çevirerek, diğer yönetici ve öğretim üyelerinin çabalarını ve üniversitenin genel temposunu takdir ediyor.

“Chapman’ı özel kılan şeylerden biri de coşku ve enerji, çok olumlu tutum. Bunun nedeninin 30 yıldır başarıya giden yolda ilerlememiz olduğunu düşünüyorum. Her yıl daha fazla öğrenci çekiyoruz” diyor. , daha fazla uygulama ve biraz daha fazla vurgu. İnsanlar geleceğe dair iyimser ve heyecanlı çünkü ne kadar ileri gidebileceğinizi gördüler.

Arcross Okulu’nun akademik programlarından sorumlu kıdemli dekan yardımcısı Candace Yabarra’ya göre, Türkiye’nin finans ve strateji alanındaki geçmişi kesinlikle bir değerdi. Ybarra, “Stratejik hedefler oluşturmak ve bu hedeflere ulaşmak için net adımlar atmak için geçmişini gerçekten kullandı” diyor. “Bence personel bu yüzden yanıt verdi. Birine, ‘Hey, bu bizim hedefimiz’ dersen, neyi başarmaya çalıştıklarını biliyorlar.

İşe odaklanmak başarıyı getirecek

Sonuç, yüksek öğrenimde bir başarı barometresidir – Arcross Okulu için sıralamasını ve itibarını iyileştirmeyi amaçlayan beş yıllık bir stratejik plan.

READ  Tork Hava Yolları Anonim Ortaklığı Olağan Genel Kurul Gündemi ve Çağrısı-29.03.2022

Dirk, “Sıralamadaki kilit kısa vadeli sürücü işi yerleştirmesi” diyor. “Yaz sonunda iş sahibi olan insanların yüzdesine ve mezun olduktan sonra ortalama maaşa bakıyorlar.”

Türkiye’nin bu sayıyı artırma stratejisi sektördeki değişimlere odaklanıyor. “Kariyer danışmanlarımıza nasıl iş arayacakları konusunda eğitim vermek yerine, kendilerini birine iş bulmaya çalışan gizli dedektifler olarak düşünmelerini istedik. Öğrencilerimizin gerçek faydalar bulmasına yardımcı olmak için değiştik. Birlikte, onları agresif bir şekilde terfi ettiriyoruz. potansiyel işverenlere.

Hileler işe yaradı. 2021 yılına kadar, okulun MBA öğrencilerinin %91’i, beş yıl öncesine göre %57’lik bir artışla mezun olduktan sonraki üç ay içinde iş bulmuş olacak. Ayrıca tüm emlak öğrencileri ve yüksek lisans muhasebesi öğrencileri mezuniyette iş buldu.

Benzer bir değişiklik, öğrenci danışmanlığı ve kariyer hizmetleri birleştirilerek lisans düzeyinde yapılmıştır. Artık öğrenciler programları hakkında konuşmaya devam ederken, müfredatlarını tamamlayacak stajlar ve diğer değerli deneyimler için yardım arayabilirler.

“Öğrencilerin kariyerlerine başlamalarına veya hızlandırmalarına yardımcı olmaya kararlıyız. Mezunlar, iş ortakları, etkinlikler ve öğrenci stajları, işler ve terfiler için bir dizi müfredat ortak etkinliğimiz var ”diyor Dirk.

Kariyer fırsatına yönelik bu pragmatik yaklaşım, Chapman’ın kişiselleştirilmiş eğitimi farklılaştırma amacına yöneliyor.

Beş yıl öncesine göre %50 daha büyük öğretmenleri temsil eden Durk, “Kurum olarak çok büyük olmamıza rağmen sınıf seviyeleri geniş değil. Öğretmenlerle etkileşim hala temelde aynı” diyor.

Okul gelişimine giden çok boyutlu bir yol

Geniş fakülte bölümü ayrıca artan görünürlük anlamına gelir.

Dirk, “Ulusal olarak tanınan akademisyenleri, iş liderlerini, girişimcileri, muhasebe şirketlerindeki ortakları ve diğerlerini getirdik. Akademik topluluktaki önemimiz çarpıcı biçimde arttıkça, iş dünyası ve kamu politikası üzerindeki etkimiz de arttı” diyor. The Wall Street Journal olarak. Yazarlarımız başyazılar yayınlıyor ve vergi politikası, ekonomik konular, Kaliforniya’nın rekabet gücünün restorasyonu, emlak piyasası koşulları ve daha fazlası hakkında ulusal tartışmalar düzenliyor. “

READ  Justin Dirk yeni EP'si "Just in Time" hakkında konuşuyor

Arkros, okulun kalitesini ve itibarını artırmak için stratejiler geliştirmenin yanı sıra, okulun bağış toplama çabalarında önemli bir rol oynadı. Dekan olduğu beş yılda, Arcross Okulu önceki beş yılda 6 milyon dolardan 27 milyon dolardan fazla para topladı.

Ybarra, “Tom bağış toplama konusunda lider olmaya kararlıdır” diyor. “En iyi şey, insanlarla yemeğe çıkmak, onları etkinliklere davet etmek ve onları sınıflarımızda misafir konuşmacı olarak ağırlamak. Potansiyel bağışçılar ve potansiyel işverenlerle ilişkiler kurmak. Bence bundan kesinlikle zevk aldı, sonuçlarda bunu gösterdi.

Durk gençlik yıllarına baktığında, bunlar pek anlamlı rakamlar değil.

“En ödüllendirici anlar, birinin bir şeyi başardığını gördüğünüz anlardır” diyor. “Personellerimizden birini harika bir role yükseltmek ve başarılı olduklarını görebilmek. Bir öğrenci yeniyken onları görmek ve mezun olduklarında inanılmaz bir büyüme görmek – bunun en iyi bölüm olduğunu söyleyebilirim.

Lisansüstü İşletme Programları ve Kariyer Yardımı Dekanı Chris Begum, “Dean Turk’ün Arcross School Dekanı olarak verdiği hizmet, onun bilgeliğinden ve sınıfta rehberliğinden yirmi yılı aşkın bir süredir yararlanan Chapman mezunlarına muazzam bir değer kattı” diyor. Hizmetler. “Salonlardaki ve öğrenci çalışma alanlarındaki varlığı binlerce öğrenciye ilham verdi ve onları amaçlı ve stratejik düşünmeye teşvik etti. İş dünyası her zaman başkalarına yardım etmeyi hatırlayacaktır.”

Neyse ki, Chapman’daki geleceğin öğrencileri Durk’un deneyim ve bilgisinden hala yararlanabilir. Dekanlık görevinin sonunda, Arcross Okulu’nda tam zamanlı öğretmenlik işine geri dönecek.

Dirk, “Sınıfta doğrudan öğrencilerle çalışmak bir ayrıcalıktır” diyor. “Bize güveniyorlar. Personel, öğretmenler, iş dünyasındaki destekçilerimiz, Argros ailesi, danışma ekibimiz ve daha fazlası çok önemlidir. Birlikte çalışarak, Arcross derecesinin ulusal tanınırlığını artırdık, öğrenciler ve mezunlar için yeni kariyer fırsatları getirdik ve onları onurlu bir şekilde liderlik etmeye hazırladık. Umarım onların güvenini kazanmış ve mezunlarımızı gururlandırmışızdır.”

READ  Ağır Hizmet Türk Aydınlatma Tüketimi Pazar Büyüklüğü ve 2028 Tahmini |