Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pakistan Ordusu üst düzey subayları hava eğitimi için Bağdat’a geldi

İSLAMABAD: ‘Ünlü Ziyaretçiler’ Günü Perşembe günü, üst düzey askeri yetkililerin katıldığı Pakistan Hava Kuvvetleri (PAF) operasyonel havaalanında devam eden ‘ACES Meet 2021-2’ uluslararası uçuş eğitimi sırasında gözlemlendi.

Memurlar arasında Hava Yardımcısı Mareşal Imtiaz Sattar (CDR AFSC), Tümgeneral Asif Mehmood Koraya (GOC3 Hava Savunma Bölümü), Hava Yardımcısı Mareşal Shahid Mansoor Jahangri (Digi Joe), Hava Yardımcısı Mareşal Kaship Kamar (D). Mareşal Yardımcısı Iqram Noor, Hava Yardımcısı Mareşal Azim Rashid Malik DG Aero (Birleşik Krallık) ve Tuğamiral Naeem Sarwar (DG Halkla İlişkiler, Pakistan Donanması).

Pakistan Hava Kuvvetleri ve Türk Hava Kuvvetleri, 15 Ekim’de başlayan iki haftalık uçuş tatbikatına aktif olarak katılırken, Birleşik Krallık ve Özbekistan Hava Kuvvetleri gözlemci olarak davet edildi.

Silahlı Kuvvetlerin konuk kıdemli subayları, katılan kuvvetlerin operasyonel hazırlığını ve eğitimin yürütülmesini övdü. Bir PAF sözcüsü, tatbikatın katılan hava kuvvetleri arasındaki dostluk ve işbirliğini daha da güçlendireceğini ve geliştireceğini söyledi. Etkinliğe, katılımcı ülkelerden askeri üst düzey yetkililer de katıldı.

READ  Ahska Türkleri ve Müslümanlar, Türkiye'nin Rusya-Ukrayna krizinde arabuluculuk yapmasını umuyor