Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Deion Sanders’ın zayıf işe alımı Colorado’nun yapısında büyük bir sorun yaratıyor

Deion Sanders’ın zayıf işe alımı Colorado’nun yapısında büyük bir sorun yaratıyor

Pazartesi öğleden sonra, Colorado’nun oyuncu personeli müdürü Corey Phillips, Buffaloes hayranlarını sakinleştirmek için sosyal medyayı kullandı.

Phillips, taraftarlara, Buffaloes’un son birkaç gün içinde iki oyun kurucu (Danny O’Neal ve Antoine Hill) ve bir geri koşucunun (Jamareis Wilder) taahhütlerini kaybettiği konusunda endişelenmemeleri gerektiğini açıkça söylüyor. O’Neal, 2024 Sınıfında üç yıldızlı bir aday, Hill ve Wilder ise 2025 Sınıfında yer alıyor. Georgia yerlisi olan Hill, 247Sports Composite’de ulusal çapta en iyi 100 oyuncu arasında yer alıyor.

Phillips’in gönderisindeki çay yapraklarını okursanız, Colorado başka bir oyun kurucuyu seçmiş olabilir veya transfer portalından gelmesinden memnun oldukları birini bulmuş olabilir. Başka bir Colorado işe alım görevlisi olan Darius Darden-Box, günün ilerleyen saatlerinde göz küresi emojileri yayınladı; bu genellikle bir şeyin yaklaştığının işaretidir. Bunun için uyanık olun.

Ancak mesele Colorado’nun O’Neal’i takas edip edemeyeceği veya başka bir büyük taahhütte bulunup bulunamayacağı değil. Deion Sanders, işe alım sürecinin sonlarında şapkadan tavşan çıkarabileceğini birçok kez kanıtladı.

Bu daha çok Colorado’nun işe alım sürecine kapsamlı bir bakışla ilgili.

o kötü. Panik butonuna basmanın zamanı geldi.

Daha derine git

Colorado’da seçilen ilk QB üyesi Deion Sanders olan Danny O’Neal ile tanışın

Sanders’ın Colorado’da yapması gereken şey bu değildi. 2023 döngüsündeki geç havai fişeklere rağmen lisedeki işe alımları ortalamanın dışındaydı. Ortalamanın oldukça altındaydı; Colorado’nun programına gelişinin sağladığı adrenalin dozu göz önüne alındığında bu şok ediciydi.

Colorado’nun 2024 sınıfı, ülke çapında 65. sırada yer alıyor ve Colorado Eyaleti’nin üç sıra gerisinde yer alıyor. Buffalo’ların yalnızca dokuz taahhüdü var; bunlardan üçü ulusal düzeyde ilk 400’de yer alıyor.

Bu Haziran değil. Bugün 28 Kasım ve potansiyel adayların okullarla sözleşme imzalamasına yaklaşık üç hafta kaldı. Kabul edilebilecek çok fazla elit seviyede fırsat da yok; sınıftaki en iyi 200 oyuncudan yalnızca 12’si aday olmaya devam ediyor.

Evet, Sanders, geçen yıl Cormani McClain’e ve önceki yıl Jackson State’te Travis Hunter’a yaptığı gibi, Aralık ayında teorik olarak beş yıldızlı bir beklentiyi alt üst edebilir. Ancak Colorado’nun büyük bir dalgalanma yaşayarak bir şekilde ilk 30’a gireceğini düşünmek mantıksız görünüyor.

Bu bölüm bitmek üzere. Ve bu bir Sanders binasından bekleyeceğiniz bir şey değil.

Sanders’ın yıldız gücüne ya da seyirciyi nasıl aydınlatabileceğine şüphe yok. O özel bir adam ve iğneyi Colorado’da birkaç ay içinde hareket ettirebilmesi inanılmazdı.

Ama bu heyecandı.

Peki ya Colorado’nun futbol programının asıl yapısı? İşe alma yolunda el emeği, çok fazla çaba ve eski moda sıkı çalışma gerekir.

Sanders’ın Colorado’daki kalbi emsalsizdi. Geçen yıl Buffaloes’un kadrosunda 2023 sezonu başladığında hala kadroda olan yalnızca dokuz oyuncu vardı. Sanders’ın, oğlu oyun kurucu Shedor Sanders’ın liderliğini yaptığı kadrosundaki çekirdek yeteneği yükseltmek için portalı kullandığına şüphe yok. ve tüm sporun en iyi oyuncularından biri olabilecek Hunter.

Peki şimdi ne olacak? Beş yıldızlı bir adayla lise öğrencisi bir adayla sözleşme imzalayıp diğer 60 oyuncuyu kadrodan çıkaracak mı? Kimseyi durduramayacak bir hücum hattını yeniden inşa etmek için portalı mı kullanacak? Başka birinin listesine göz atmak heyecan vericidir. Kişisel olarak getirdiğiniz oyunculara bunu yapmanız zararlıdır. Bu, oyunculara meta muamelesi yapmak anlamına gelir ki bu, ister lise kademelerinde ister portalda olsun, gelecekteki işe alım çabaları için zor olacaktır.

Sonra şunu düşündüm: Sanders’ın lise fotoğrafını en son ne zaman gördünüz? Yoksa dahili bir ziyaret mi yapıyorsunuz? Veya Aflac reklamı olmayan bir şekilde halka açık bir görünüm sergilemek mi istiyorsunuz? Lise sporcularını işe almak için uçağa biniyor mu? İşe alma amacıyla Boulder’dan ayrılıyor mu?

READ  Patriots koçu Bill Belichick, QB Mac Jones'tan övgüyle söz ediyor

Kesin olan bir şey var ki, Sanders geleneksel şekilde işe alım yapmıyor. Kendisi geleneksel bir koç değil, dolayısıyla olaylara farklı yaklaşması mantıklı. Peki, Florida’daki IMG Akademisi’nden, Buffaloes’un 2024’te imza atabileceği belki de en önemli oyuncu olan beş yıldızlı hücum oyuncusu Jordan Sitton’ı ziyaret etmek için ülke çapında seyahat edecek mi?

Sanders, Hunter’ı Jackson Eyaleti’ne götürdüğünde bile, ne kendisi ne de ekibinden hiç kimse, onu kişisel olarak işe almak için Hunter’ın Georgia’daki lisesine ayak basmadı. Buna agresif işe alım diyebilirsiniz, öyle de. Ancak bir Power 5 programı oluşturmaya çalıştığınızda bu işe yaramayacaktır.

Kampüs dışı işe alım çabalarında daha agresif olmamasının nedenleri olabilir. Ülkenin her yerinden potansiyel müşterilerle konuşmak ve onları kampüsü ziyaret etmeye ikna etmek için FaceTime’ı kullanıyor. Kim Dion’la buluşmak için uçağa atlamak istemez ki?

Ayrıca Sanders’ın ayaklarıyla ilgili bazı ciddi sorunları vardı ve bu onun fiziksel olarak yeteneğini sınırlayabiliyordu.

Ancak eninde sonunda Sanders ünlü olmayı bırakıp Power 5 futbol koçu olmaya başlayacak.

Neredeyse Aralık ayı geliyor ve antrenörler yola çıkıyor. Nick Saban gençleri etkilemek için uçağa binebiliyorsa, Prime da bunu yapabilir.

Bu, Colorado’nun inşasında kritik bir dönemeçtir. Buffaloes 3-0 başlarken Sanders’la oynamanın ne kadar eğlenceli olduğuna dair kanıtlar vardı. Colorado potansiyel müşterilere diğer orta düzey programların sunamayacağı şeyler sunabilir. Sanders’ın profili, Boulder’ın güzelliği, sosyal medya tanıtımı ve bunun getirdiği gelir göz önüne alındığında, buranın çok cazip bir yer olacağını düşünebilirsiniz.

Ama biz bunu görmüyoruz. Sonuçlar orada değil.

Bu, Colorado’nun Sanders’ın vaatlerini gerçekten yerine getirip getiremeyeceğini sorgulamayı kolaylaştırıyor.

(Fotoğraf: Sean M. Havey/Getty Images)