Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Delta, “bozulmuş” yiyeceklerin bir uçağın yönünü değiştirmeye zorlanmasının ardından binlerce uluslararası yolcuya yalnızca makarna servisi yapıyor

Delta, “bozulmuş” yiyeceklerin bir uçağın yönünü değiştirmeye zorlanmasının ardından binlerce uluslararası yolcuya yalnızca makarna servisi yapıyor

Delta sözcüsü CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Delta ekipleri, çok dikkatli davranarak 3 Temmuz Çarşamba günü bir dizi uluslararası uçuşta uçak içi yemek hizmetini proaktif olarak değiştirdi” dedi.

Delta, Detroit’ten Amsterdam’a giden bir uçağın ana kabininde bozulan yiyeceklerin rapor edilmesi üzerine müşterilerden özür diledi.

Delta, “Bu, Delta’nın bildiği bir hizmet değil ve müşterilerimizden uçuşlarındaki rahatsızlık ve gecikmelerden dolayı içtenlikle özür dileriz” dedi.

Delta’nın uçuş içi hizmetini yöneten Ash Dockte, çarşamba günü çalışanlara gönderdiği bir e-postada, havayolunun neyin yanlış gittiğini araştırdığını ve “bir tekrarın oluşmasını önlemek için acil düzeltici eylemlerin uygulandığını” söyledi.

Delta’nın catering yan kuruluşu Do&Co, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Dahukti, gemide gıda güvenliği olaylarının “son derece nadir” olduğunu belirterek, “Son savunma hattı olarak, lütfen servis etmeden önce tabağı inceleyin ve kontamine malzeme içerebilecek herhangi bir gıdayı servis etmeyin.” diye yazdı.

Olay, Delta ve rakiplerinin yolcu için yarıştığı yaz seyahat sezonunun en yoğun olduğu dönemde meydana geldi. Seyahat danışmanı ve Atmosfer Araştırma Grubu’nun kurucusu Henry Harteveldt, havayollarının müşterilere günde binlerce yemek sunduğunu ve bu tür olayların nadir olduğunu söyledi.

Harteveldt, “Delta ihtiyatlı önlemler alıyor. Yiyecek sorununuz olduğunda gemide kimsenin hastalanmasını istemezsiniz” dedi. “Sadece makarna yemek en güvenli ve en akıllı seçimdir.”

Havayolu endüstrisi başka bir zorlukla karşı karşıya: Uçak içi ikram hizmetleri sağlayan büyük bir şirket olan Jet Gourmet’teki işçilerin olası grevi. Federal arabulucular Gate Gourmet ve sendikalarını bu hafta başında arabuluculuktan kurtararak Temmuz ayı sonunda olası bir greve zemin hazırladılar.

Dochty, çarşamba günü çalışanlara gönderdiği bir notta, “Gate Gourmet bize 19 yerel istasyonda hizmet veriyor ve herhangi bir kesinti olması durumunda siz ve müşterilerimiz için kesintileri sınırlandıracak stratejileri gözden geçiriyoruz” dedi.

READ  8 yıllık Litecoin döngüsü ve 100 bin dolara giden yol hakkında her şey