Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yarılanma yaklaştıkça Bitcoin (BTC) fiyatı arttı

Yarılanma yaklaştıkça Bitcoin (BTC) fiyatı arttı

Bitcoin biraz toparlandı Yarım Etkinlik yaklaşıyor ve 24 saat içinde %5 artış yaşanıyor. Ether de %4 artışla 3.000 dolara yükseldi. CEC Capital'in borsada işlem gören kripto para birimi uzmanı Laurent Kisses'e göre Bitcoin, ABD pazarlarında yükselmeye devam edecek ve ardından ayarlanıp önceki seviyelere dönecek. Bitcoin bu hafta haftalık en düşük seviye olan 58.800 doları gördü ve şu anda 65.000 dolar seviyesine yaklaşıyor. Yarısının gerçekleşmesi bekleniyor Cuma sonu veya Cumartesi erken UTC. Her dört yılda bir gerçekleşen bu olay, Bitcoin arzındaki büyüme oranını %50 yavaşlatıyor. Altcoinler de yükseliş yaşadı; Dojoyfat (WIF) %18, Ethena Labs'tan ENA %16 ve Sei Networks'ten SEI %14 arttı.

ABD merkezli Bitcoin spotu (btc) Borsa Yatırım Fonları (ETF'ler) kayıtlı Toplam çıkış Perşembe günü 4,3 milyon dolara ulaştı ve madencilik ödülünün beklenen yarıya indirilmesi öncesinde dört günlük para çekme serisini uzattı.. Farside Investors tarafından yayınlanan ara verilere göre, 12 Nisan'dan bu yana ETF'ler 319 milyon dolardan fazla kümülatif net çıkış gördü ve Grayscale'in GBTC'si para çekme işlemlerinin önemli bir kısmını oluşturuyor. Perşembe günü GBTC, Fidelity'den FBTC'ye ve BlackRock'tan IBIT'e yapılan girişlerle kısmen dengelenen 90 milyon dolarlık çıkış kaybetti. Grayscale ETF'de, fonun nispeten pahalı ücretleri de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı ilk günden bu yana çıkışlar görüldü. Dolayısıyla, GBTC'den çıkışlar endişe kaynağı olmasa da, diğer ETF'lere son zamanlarda yaşanan yavaş akışlar endişe kaynağı olabilir.

Kripto para borsası Kraken kazanma Çevrimiçi aracı kurum TradeStation'ın dijital varlık odaklı bölümü olan TradeStation Crypto, ABD'deki düzenleyici lisanslarını genişletmeyi planlıyor. Bir Kraken sözcüsü e-posta yoluyla, “Kraken'in yakın zamanda TradeStation'ın kripto para birimi işini satın aldığını doğrulayabiliriz” dedi. “Bu anlaşma, ABD'deki varlığımızı hızlandırma çabalarımızın bir parçası ve Kraken için ABD'de daha fazla büyüme ve yeni ürün fırsatlarının önünü açacak.” Şirket, ödenen tutarı açıklamayı reddetti. Bu satın alma daha önce kamuya açıklanmamıştı. Florida merkezli TradeStation Crypto, para vericileri ve diğer düzenleyici kurum türlerini devraldı Çoğu ABD eyaletindeki lisanslar Geçtiğimiz birkaç yılda.

READ  Dow Jones endeksi Seçim Gününde yükseliyor. Bu "Cumhuriyetçi Hisse" kazanır, Trump Spike Falls; Bitcoin Dalışı