Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bitcoin (BTC) fiyatı Fed toplantı tutanaklarının ardından iki ayın en düşük seviyesine geriledi

Bitcoin (BTC) fiyatı Fed toplantı tutanaklarının ardından iki ayın en düşük seviyesine geriledi

Kötüleşen makroekonomik ortam ve FTX ve Terra gibi endüstri devlerinin çöküşü bu yıl Bitcoin fiyatı üzerinde baskı yarattı.

STR | Getty Images aracılığıyla Nurphoto

Bitcoin Altın fiyatı Perşembe günü hisse başına yaklaşık 57.000 dolara geriledi ve ABD Merkez Bankası’nın Haziran ayı toplantı tutanaklarını yayınlamasının ardından iki ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu tutanak, merkez bankasının faiz oranlarını düşürmeye henüz hazır olmadığını gösterdi.

Kripto para derecelendirme sitesi CoinGecko’nun verilerine göre, Londra saatiyle yaklaşık 14:30’da dijital para birimi 24 saat içinde yaklaşık %5 düşüşle 56.837 dolara geriledi ve 1 Mayıs’tan bu yana ilk kez 57.000 dolar seviyesinin altına düştü. O zamandan bu yana Bitcoin kayıplarını bir miktar azalttı ve Londra saatiyle 17:05 itibarıyla %3,4 düşüşle 57.932,57 dolardan işlem gördü.

Dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi olan rakip Ethereum %5 düşüşle 3.120 dolara geriledi.

CNBC Pro’dan teknoloji ve kripto para birimleri hakkında daha fazlasını okuyun

Bu, ABD Merkez Bankası’nın Çarşamba günü Haziran ayı toplantısına ait tutanakları yayınlamasının ardından geldi; bu tutanaklar, enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde merkez bankasının %2 hedefine doğru ilerlediğini gösteren ek veriler gelene kadar yetkililerin faiz oranlarını düşürme konusunda isteksiz olduklarını gösteriyor.

Yüksek faiz oranları, yatırımcıların risk iştahını azalttığı için Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için genellikle daha az avantajlıdır.

Bitcoin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ABD’nin ilk spot bitcoin borsa yatırım fonu veya ETF’sini onaylamasının ardından bu yıl Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.700 doların üzerine çıktı.

ETF’ler yatırımcıların, temel kripto para birimine sahip olmadan Bitcoin fiyatını takip eden bir ürün satın almalarına olanak tanır. Kripto para savunucuları, bunun varlık sınıfını meşrulaştırmaya ve daha büyük kurumsal yatırımcıların katılımını kolaylaştırmaya yardımcı olduğunu söylüyor.

READ  Amerikan şehirleri, bir konut çöküşünün ortasında lüks apartmanların hakimiyetinde

O zamandan beri Bitcoin fiyatı 59.000 ila 72.000 dolar arasında işlem görüyor.

Son zamanlarda dünyanın en büyük kripto para birimi, Bitcoin borsası Mt.’nin çöküşüyle ​​ilgili haberler nedeniyle baskı altına girdi. Gox, kullanıcılara 9 milyar dolar değerinde madeni para dağıtmaya hazırlanıyor ve bunun büyük satışlara yol açması bekleniyor.

Arkham Intelligence’a göre, Perşembe günü Mt. ile daha önce bağlantılı olan üç cüzdandan az miktarda Bitcoin aktarıldı. Gox. En büyük hamle 24 dolar değerindeki kripto para birimi oldu. Bu işlemin Mt. ile bağlantılı olarak gerçekleşip gerçekleşmediği hemen belli olmadı. Gox.

Blockchain analiz firması Arkham Intelligence’a göre, başka yerlerde, Perşembe günü Alman hükümeti, Movie2k film korsanlığı operasyonuyla bağlantılı olarak ele geçirilen 50.000 Bitcoin yığınından yaklaşık 3.000 Bitcoin (bugünkü fiyatlarla yaklaşık 175 milyon dolar değerinde) sattı.

Alman hükümetinin bitcoin cüzdanını takip eden Arkham, varlıkların kripto para borsaları Kraken, Bitstamp ve Coinbase’e ve ayrıca belirtilmemiş ayrı bir cüzdana aktarıldığını söyledi. Arkham, “Bu fonlar muhtemelen kurumsal veya tezgah üstü hizmet mevduatına aktarılacak” dedi. dedi ki X’teki bir yazıda.

Bitcoin buradan faydalanabilir mi?

Son Bitcoin çatallanması bu yılın 19 Nisan’ında gerçekleşti, dolayısıyla bu tarihsel zaman dilimleri henüz geçmedi.

READ  Düşük enflasyon ve düşük işsizliğe rağmen Amerikalılar neden ekonomi konusunda bu kadar kötümser?

CCData’ya göre “Ayrıca, önceki döngülerdeki yarılanma olayından sonra yaklaşık iki ay boyunca merkezi borsalardaki ticaret faaliyetlerinde bir düşüş gözlemledik, bu da bu döngüyü yansıtıyor gibi görünüyor. Bu, mevcut döngünün 2025’e kadar daha da genişleyebileceğini gösteriyor.”

Bu arada önde gelen Bitcoin boğalarından Tom Lee, Pazartesi günü CNBC’nin “Squawk Box” programına yaptığı açıklamada, Mt. Alacaklılar için jetonlar için Gox.

Kurucu ortak ve araştırma başkanı Lee, “Eğer bir kripto para yatırımcısıysanız ve en büyük fazlalıklardan birinin Temmuz ayında kaybolacağını biliyorsanız, bunun ikinci yarıda keskin bir toparlanma beklemek için bir neden olduğunu düşünüyorum” dedi. Fundstrat Global Advisors’ta, TV röportajında ​​söylendi.