Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Demokrat lider, Jared Kushner'ın 'nüfuz ticareti' hakkında soruşturma çağrısında bulundu

Demokrat lider, Jared Kushner'ın 'nüfuz ticareti' hakkında soruşturma çağrısında bulundu

Temsilciler Meclisi Gözetim Komitesindeki Demokratlar, eski Başkan Donald Trump'ın damadı Jared Kushner'ın yabancı “nüfuz ticareti” olarak adlandırdıkları olayla ilgili duruşma yapılması çağrısında bulundu.

Komitenin üst düzey Demokratları, Maryland Sıralaması Üyesi Jamie Raskin ve Kaliforniya'dan Robert Garcia, Salı günü bir mektupta Başkan James Comer, R-Ky.'yi “Jared Kushner'in görünürdeki nüfuz ticareti ve karşılıksız anlaşmalar hakkında bir duruşma düzenlemeye” zorladı. “Resmi eylemler karşılığında yatırımları ve bunun sonucunda ulusal güvenliğimize yönelik tehditlerin incelenmesini içerir.”

Coomer, Başkan Joe Biden'a yönelik, büyük ölçüde oğlu Hunter Biden'a odaklanan, şu ana kadar sonuçsuz kalan görevden alma soruşturmasına liderlik etti, ancak şu ana kadar başkanın herhangi bir yanlış yaptığı kanıtlanmadı.

Hunter Biden yabancı iş anlaşmalarından milyonlar kazanırken Cumhuriyetçiler, iş ortaklarıyla yaptığı bazı geçici selamlaşmaların ötesinde, başkanı bu ilişkilerle ilişkilendirmeyi başaramadı.

Bay Raskin ve Bay Garcia yakın zamanda şehit oldular New York Times Bay Kushner'ın, kayınpederi üst düzey göreve bir kez daha aday olsa bile, Trump yönetiminde danışman olarak görev yaptığı süre boyunca kurduğu bağlantılar aracılığıyla yabancı hükümetlerle emlak anlaşmalarını izlediği bildiriliyor.

Coomer daha önce Kushner'in Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra büyük Suudi yatırımları için bir anlaşma imzalayarak etik çizgiyi aştığını söylemişti.

Coomer yaptığı açıklamada, “Biden'ların aksine Jared Kushner'ın meşru bir işi ve yönetici olarak Donald Trump'ın siyasi kariyerinden önce gelen bir kariyeri var” dedi. HuffPost. “Demokratların son mektubu, Başkan Biden'ı gözetimden korumaya yönelik taktik kitaplarının bir parçası.”

Bay Coomer, Joe Biden'ın, başkan yardımcısı da dahil olmak üzere hükümetteki zamanını, aile üyelerinin önemli anlaşmalar yapmak için tanınmış soyadlarını kullanmalarına izin vererek büyük miktarlarda para kazanmak için kullandığını savundu.

READ  Rus diplomatların tarihi sınır dışı edilmesi Moskova'nın casusluğunu azaltacak

Ancak Trump, başkanlığı sırasında yabancı hükümetlerden milyonlar alan şirketlerin sahibiydi. Trump'ın Washington D.C. şehir merkezinde, Beyaz Saray ile ABD Kongre Binası arasında, yabancı yetkililerin Trump'a haraç ödemenin dolaylı bir yolu olarak kaldıkları bir oteli vardı. Bazıları bunun ABD yetkililerinin yabancı ödeme alma yasağını ihlal ettiğini savundu.

New York Times New York Times, 15 Mart'ta Kushner'in Arnavutluk ve Sırbistan'daki emlak anlaşmalarını kısmen Beyaz Saray'da olduğu süre boyunca yaptığı anlaşılan temasları kullanarak tamamlamaya yakın olduğunu bildirdi.

Kushner, Trump yönetimi sırasında ulusal istihbarat direktör vekili, Almanya büyükelçisi ve Balkanlar özel elçisi olan Richard Grenell ile birlikte çalıştığını söyledi.

Kushner, “Kimse bana anlaşma teklif etmiyor” dedi. New York Times Bu ay ilerleyin. “Oldukça dikkatli çalışıyorum ve bu yatırımlar yerel topluluklar, ortaklarımız ve yatırımcılarımız için önemli değer yaratacak.”