Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Diablo Devs, Activision’ın eski federasyonu bozan numaralarına geri döndüğünü söylüyor

Diablo Devs, Activision'ın eski federasyonu bozan numaralarına geri döndüğünü söylüyor

Diablo IV'ten Lilith, davasını NLRB'den önce tartışmaya hazırlanıyor.

resim: kar fırtınası

Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotik’in şirketin nihayet ilk sendika sözleşmesini müzakere etmeye başlayacağını açıklamasından neredeyse iki ay sonra. Raven Software’de Game Workers AllianceBlizzard Albany çalışanları şu anda üzerinde çalışıyor Diablo IV, yayıncının sendikayı iflas ettirmeye çalışmak için geri döndüğünü söylüyor. Activision Blizzard’ı, yasal düzenleme çabalarını baltalamak için hukuk firması Reed Smith’i yeniden işe almakla suçluyorlar. Şirketin ikinci birliğinin gönüllü olarak tanınması.

Albany Game, “Microsoft’un yaklaşımını benimsemek ve bir işçi-tarafsızlık anlaşmasına bağlı kalmak yerine, Activision, sendikaları çökerten bir şirkete yüz binlerce dolar harcarken, bizi temel işçi haklarımızdan mahrum bırakma konusunda açık ve bilinçli bir karar verdi” dedi. Çarşamba günü yaptığı bir basın açıklamasında, diğer şeylerin yanı sıra daha iyi ücretler ve sağlık hizmetleri ve iş-yaşam dengesi gibi şeyleri düzenleyen İşçi İttifakı’nı yazdı. Grup, Activision Blizzard’ın “birleşmekten kaçınmakİşçiler, Reed Smith’in Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’nu bireysel kalite güvence grubunun sendika kurma hakkını reddetmeye teşvik etmek istediğini söylüyor.

Yorum yapmak istendiğinde, bu Görev çağrısı Yayımcı Hukuk firması Reed Smith’in neden yeniden işe alındığını veya ne kadar ödediğini söylemedi, ancak sendikalar kurma konusunda stüdyo çapında bir oylama için tekrar bastıracağını doğruladı. “Bu değişikliğin Albany’de (eski adıyla Vicarious Visions) yaklaşık 150 kişi üzerinde yaratabileceği önemli etki göz önüne alındığında, Diablo’da çalışan her Albany çalışanının bu kararda doğrudan söz sahibi olması gerektiğine inanıyoruz; şirket sözcüsü Rich George, posta yoluyla bir açıklamada yazdı. E-posta: “Bu, çalışanların %15’inden azı tarafından yapılmamalıdır.”

devam et:

Albany merkezli ekip, oyun serisine odaklanan ve ilgili oyun özellikleri ve işlevleri üzerinde çalışan entegre bir gruptur. Bu çalışanlar, işlerinde büyük ortak noktaları paylaşırlar ve karmaşık oyun geliştirme ve üretim süreci sırasında uyumu sürdürmek esastır.

A screenshot of an old Reed Smith presentation previews tactics for discouraging unionization.

Screenshot: Reed Smith

This is the Geçen seferkiyle aynı kullanım kılavuzu Raven Software ilk kez birleşmeye çalıştığında. İlk olarak, QA personelini doğrudan daha geniş stüdyo içindeki diğer disiplinlere entegre etti ve daha sonra bu ve diğer nedenlerle, QA’da zaten ezici bir şekilde destekleyenler yerine tüm stüdyonun birliğe oy vermesi gerektiğini savundu. Sonuç olarak, NLRB işçilerin yanında yer aldı, ancak yine de davaları aylarca erteledi.

Bu arada Activision Blizzard, Reed Smith International ile çalıştı. O sırada web sitesinde övünüyordu Şirketlerin sendikalardan kaçınmasına ve sendikalarla mücadele etmesine yardımcı olmak. Bir PowerPoint sunumu bile tuttu kendi web sitesinde Sendikaların bu konuda nasıl gittiğine dair slaytlar dahil Tembel işçilerin sömürülmesi ve işçileri sendikaların kötü bir fikir olduğuna ikna edecek stratejiler. Bu sunum o zamandan beri silindi.

Activision Blizzard’ın sendikalara karşı yenilenen savaşı, Microsoft’un şu anda 69 milyar dolara satın almasından sadece iki ay sonra geliyor. “tarafsız” kalacağını açıkladı. Birliğin ilerleme çabaları hakkında. Tarihin en büyük teknoloji satın alımı için düzenleyici onay alma kampanyasının bir parçası olarak, yeni bir Activision oyun kitabına da işaret edebilir gibi görünüyor. görünüşe göre öyle değil. İşlemin Haziran 2023’ten önce kapanması bekleniyor.

READ  Apple ekran tedarikçisi, köşeleri keserken yakalandıktan sonra büyük iPhone 14 talebini kaybedebilir