Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dillon Brooks, Grizzlies’in Lakers’ı yendiği 2. maçtan sonra LeBron James’i “yaşlı” olarak nitelendirdi:

Dillon Brooks, Grizzlies’in Lakers’ı yendiği 2. maçtan sonra LeBron James’i “yaşlı” olarak nitelendirdi:

Memphis – LeBron James, NBA’in tüm zamanların en skorer ismi, dört kez MVP’si, dört kez şampiyonu ve 19 kez All-Star’ı oldu.

Grizzlies’den Dillon Brooks için LeBron “yaşlı”.

Brooks, “Ayıları kaşıdım – gelip bana 40 (puan) verene kadar kimseye saygı duymuyorum” dedi.

Bunun bağlamı, James ve Brooks’un, Western Playoff serisinin 2. Maçında Grizzlies’in Lakers’a karşı 103-93’lük galibiyetinin üçüncü çeyreğinin bitimine 8:06 kala başlamalarıydı. Bir puan, ama James onları geri vermeye başladı ve Brooks’a göre dördüncü faulü için düdük çaldığında, LeBron ona “O faulü yaptığın için aptalsın” dedi.

Ve sonra maçtan sonra değiş tokuş sorulduğunda Brooks, James hakkında NBA’de hiç kimsenin onun şanlı kariyeri boyunca söylemediği şeyler söyledi, kesinlikle bir oturuşta değil.

Brooks, “Umurumda değil – o yaşlı,” dedi. “(Çöp konuşması), Oyun 4, Oyun 5 yapmasını bekliyordum.”

Brooks’un koyu renk güneş gözlüğü, kot pantolon ve gömleksiz bir ceket giydiği maç sonrası sekiz dakikalık röportaj sırasında, korkusuz defans oyuncusu ve tanınmış çaylak, James hakkında şunları söyledi:

“Cleveland’da Miami’de şampiyonluklar kazandığı zamanki seviyesinde değildi. Keşke bunu görebilseydim. Demek istediğim, (onu korumak) gitgide daha zor bir iş olurdu.”

“O özel bir oyuncu. … Bu özel oyuncular, uzayda oynamak istiyorlar, dokunulmamak istiyorlar … Ama playofflara geldiğinizde, çarpmalara ve bunun gibi şeylere izin veriliyor, bu onu giyiyor. “

“Onu yedi maçlık bir seri boyunca giy ve dayanıp dayanamayacağına bak – bire bir dövüş mü yoksa kenarda olmak mı istediğine bak.”

38 yaşındaki ve ameliyat için tavsiye edildiğini söylediği sakat bir ayak üzerinde oynayan James’e maç sonrası röportajında ​​Brooks hakkında soru sorulmadı.

James 12/23 şut isabetiyle 28 sayı kaydetti, ancak 3 sayılık mesafeden 1/8 isabet buldu. Lakers’ın 1. Maç galibiyetinde 8’e 16 şutta 21 sayı attı.

READ  Diğer domuzlar nakliye kapısına girecek

Brooks, Grizzlies’in James’e karşı birincil savunucusuydu ve 6-8, 260 kiloluk bir puanlama makinesi oluşturmaya çalıştı. Brooks, “İşler iyi gidiyor,” dedi, “Kirlenme olmadan, orada burada küçük tümseklerle onu yormaya çalışıyorum.”

Brooks, aralarındaki ayrılığa gelince, James’e cevabının “Nihayet konuşmak istiyorsun” olduğunu söyledi.

Brooks, “Sonra konuşmaya başladık,” diye devam etti. “Ona sadece beni özele alamayacağını söyledim. Zorunda değilsin. Git filme bak. O noktaya kadar beni gerçekten bire bir ele almıyor. Sonra pes ettiğinde dışarıda yorgundu, ben de işimi yaptım.”

Brooks’a, James’e “saygısı” olmadığı şeklindeki ifadelerinden birini açıklığa kavuşturması için bir şans verildi ve “Açıkçası biraz saygım var. O bir efsane. O LeBron James. Ama bilirsiniz, ben o kattayken , sen benim için başka bir oyuncusun. Kim olduğun umrumda değil. Sadece 6-8, 270 lbs’sin. Ve sen bir basketbol oyuncususun.”

Brooks ayrıca, “Kendime bir isim yapıyorum. Biliyorsunuz, bu adamlara ‘Bu LeBron James’ gibi bakamam.”

Brooks, normal sezonda 18 teknisyen olarak derecelendirildi, bu da iki tek maçlık ceza anlamına geliyordu ve Cleveland’dan Donovan Mitchell ile bir kavgaya karıştı. Bu sezon Los Angeles’taki Grizzlies maçlarında yuhalandığını söyledi, bu yüzden yorumlarının kesinlikle nasıl bir tepkiye yol açacağını umursamıyordu.

LeBron’un nasıl tepki vereceği konusunda biraz düşünmek isteyebilir. Evet, yaşlanıyor ama James küçük şeyleri bile tarihsel kan davalarına dönüştürmesiyle tanınır. 2016 Finalleri’nin 4. maçından sonra, Klay Thompson, LeBron’a NBA’in bir “erkekler ligi” olduğunu söylediğinde, James arka arkaya 41 sayılık maçlar ve 7. maçta triple-double yaparak yanıt verdi ve bir sonraki tek geri dönüşü tamamladı. Final tarihinde 3-1 açık.

Brooks, “Bugün anladım,” dedi. “Onu benimle konuşturdum. Bu yüzden konuşmaya devam edip etmeyeceğini 3. maçta göreceğiz ve ben bunun için oradayım.”

READ  3-Joel Embiid'in son saniye sayıları, Philadelphia 76ers'ı Toronto Raptors'a karşı seride 3-0 ek galibiyete taşıdı.

gerekli okuma

(Fotoğraf: Peter Thomas/USA Today)