Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dionne Warwick, Billy Crystal ve Queen Latifah Kennedy Center Onur Galasında

Dionne Warwick, Billy Crystal ve Queen Latifah Kennedy Center Onur Galasında

WASHINGTON, 3 Aralık (Reuters) – Washington, şarkıcı Dionne Warwick’i, komedyen Billy Crystal’i, Bee Gees’ten Barry Gibb’i, rapçi ve aktris Queen Latifah’ı ve opera yıldızı Renee Fleming’i Pazar günü Amerika’nın insan hakları alanında en büyük başarı ödülü olan Kennedy Center Onur Töreni’nde kutladı. . Sanat.

Başkan Joe Biden, gösteri öncesinde Beyaz Saray’da düzenlenen resepsiyonda beş sanatçının çalışmalarına övgüde bulundu.

“Gösteri sanatları ses ve gösteriden daha fazlasıdır. Amerikalılar ve insanlar olarak kim olduğumuzu yansıtıyorlar” dedi.

Gösteri, 1960’larda 100 milyondan fazla plak satan ve “Bu Yolu Bir Daha Asla Sevmeyeceğim” ve “Arkadaşlar Bunun İçindir” gibi hit şarkılarıyla tanınan 82 yaşındaki pop yıldızı Warwick’in anılmasıyla başladı. ” 1985 yılında kaydettiği bir şarkı. Gladys Knight, Elton John ve Stevie Wonder ile AIDS konusunda farkındalık yaratmak için.

Müzik yapımcısı Clive Davis şunları söyledi: “Dionne Warwick’in söyleyemediği hiçbir şarkı yok” ve “dünyanın her yerindeki müzisyenlere ilham verdiğini” ekledi. Şarkıcı Cynthia Erivo, Warwick’in “Alfie” şarkısının ateşli bir versiyonunu seslendirdi.

75 yaşındaki Crystal, en çok “When Harry Met Sally”, “City Slickers” ve “Analyze This” gibi filmlerdeki rolleriyle tanınıyor. Aktörler Meg Ryan ve Robert De Niro, arkadaşlarının anısına sahneye çıktılar.

De Niro alaycı bir şekilde şunları söyledi: “Sadece 75 yaşındasın. Bu, başkan seçilmek için ideal yaştan sadece altı yıl uzakta olduğun anlamına geliyor.” 81 yaşındaki Biden yeniden seçilmek için yarışıyor. Kalabalık kükredi.

Crystal, Tony ve Emmy ödüllü bir aktör ve yazardır ve dokuz kez Akademi Ödüllerine ev sahipliği yapmıştır. Crystal’a da övgüde bulunan Whoopi Goldberg, programın uzun süredir sunuculuğunu yaptığı hizmetlerden dolayı fahri Oscar kazanması gerektiğini söyledi.

Ardından, 1994’te En İyi Solo Rap Performansı dalında Grammy Ödülü kazanan, “Chicago” ve “Bringing Down the House” gibi filmlerle tanınan müzisyen ve aktris Queen Latifah (53 yaşında) geldi.

Gazetecilere “Kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok gurur duyuyorum” dedi. Aktris Kerry Washington, arkadaşının “şimdiye kadarki en iyi rapçilerden” biri olduğunu söyledi.

Şarkıcılar Tituss Burgess, Christine Baranski ve Susan Graham, dünya çapında opera binalarında performans sergileyen ve beş Grammy Ödülü kazanan 64 yaşındaki ünlü soprano Fleming’in onuruna Broadway şovu “Carousel”den “You’ll Never Walk Alone” şarkısını seslendirdi. .

Fleming, onurlandırılmak için “tuhaf” dedi. “Hepsi mutluluk.” Film yıldızı Sigourney Weaver sahneye çıktı ve Fleming’in oyunculuğunu övdü.

Opera sanatçısı Jay Nye Bridges, gösteriden önce Fleming’in operanın daha popüler olmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Gazetecilere “Renée Fleming operayı daha erişilebilir hale getirdi” dedi. “Bu çığır açtı ve gerçekten benim gibi nesillerin önünü açtı.”

Gösteri, kardeşleri Robin ve Maurice ile birlikte 220 milyondan fazla plak satan Bee Gees’te performans sergileyen şarkıcı ve söz yazarı 77 yaşındaki Gibb’in kutlanmasıyla sona erdi. Dokuz Grammy Ödülü kazandı ve üçlünün bir parçası olarak “Stayin’ Alive” ve “How Deep Is Your Love” gibi şarkılarla tanınıyor.

Gösteriden önce gazetecilere, ölen iki erkek kardeşinin varlığını hissettiğini söyledi.

“Çok duygusal” dedi. “Hepimizin birlikte yaptıkları, iyiyken, iyiyken, bu gurur duyulacak bir şeydi.”

Country müzik grubu Little Big Town, Jeep’in “Lonely Days” şarkısını, şarkıcı Michael Bublé “How Can You Mend A Broken Heart” şarkısını ve Broadway yıldızı Ben Platt “Nights on Broadway” şarkısını seslendirdi.

Kaydedilen program 27 Aralık’ta ABD televizyon ağı CBS’de yayınlanacak.

Geoff Mason ve Jasper Ward’ın raporu. Düzenleyen: Gerry Doyle

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Lisans haklarının alınmasıyeni bir sekme açar

Jeff Mason, Reuters’in Beyaz Saray muhabiridir. Barack Obama, Donald Trump ve Joe Biden’ın başkanlıklarını ve Biden, Trump, Obama, Hillary Clinton ve John McCain’in başkanlık kampanyalarını ele aldı. 2016-2017 yılları arasında Beyaz Saray Muhabirleri Derneği’nin başkanlığını yaptı ve Trump yönetiminin ilk günlerinde basın özgürlüğünün savunulması konusunda basın teşkilatına liderlik etti. Kendisinin ve WHCA’nın çalışmaları Deutsche Welle tarafından verilen “İfade Özgürlüğü Ödülü”ne layık görüldü. Jeff, aralarında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un’un da bulunduğu yerli ve yabancı liderlere anlamlı sorular sordu. WHCA’nın “Son Teslim Tarihi Baskısı Altında Başkanlık Haberlerini Yayınlamada Mükemmellik” ödülünü almıştır ve İş Dünyası Gazetecileri Derneği’nin “Son Dakika Haberleri” ödülünün ortak kazananıdır. Jeff, işe alınmadan önce kariyerine Almanya’nın Frankfurt kentinde iş muhabiri olarak başladı. Avrupa Birliği hakkında haberler yaptığı Brüksel, Belçika’ya giden Jeff, düzenli olarak televizyon ve radyoda yer alıyor, Georgetown Üniversitesi’nde siyasi gazetecilik dersleri veriyor ve Northwestern Üniversitesi Medill Gazetecilik Okulu mezunu ve eski bir Fulbright Burslusu.

READ  Melissa Barrera 'Scream VII'den kovuldu - The Hollywood Reporter