Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘Noel Ağacının Etrafında Rockin’ Listelerde Zirvede – Son Tarih

‘Noel Ağacının Etrafında Rockin’ Listelerde Zirvede – Son Tarih

Noel Kraliçesi tacını gerçekte kimin elinde tuttuğuna dair herhangi bir şüphe olabilir mi? Brenda Lee, şarkının 1958’de kaydedilmesinden 65 yıl sonra “Rockin’around the Christmas Tree” adlı şarkısıyla Billboard Hot 100’ün zirvesine geri dönüyor.

Listede, eskiden Little Miss Dynamite olarak bilinen şarkıcının, bir şarkının yayınlanması ile 1 numaraya ulaşması arasındaki en uzun bekleme süresi ve bir sanatçının 1 numaraya ulaşması arasındaki en uzun süre de dahil olmak üzere en az birkaç Billboard rekoru kırdığı görülüyor. Lee, 78 yaşında listelerde zirveye çıkan en yaşlı kişi oldu; bu rekor, 1964’te “Merhaba Dolly” zirveye çıktığında 62 yaşında olan Louis Armstrong’a aitti.

Lee, en sevilen tatil klasiklerinden biri haline gelecek şarkıyı kaydettiğinde sadece 13 yaşındaydı ve şarkının 65. yılını büyük bir hareketlilikle kutluyor: Geçen ay şarkının country müzik içeren ilk videosunda yer aldı. Tanya’nın yıldızı. Tucker ve Trisha Yearwood (yukarıya bakın); NBC’de rock melodisini seslendirmesi planlanıyor Opry’de Noel 7 Aralık’ta yayınlanıyor.

Oh, Tik Tok’a katıldı ve burada “Doğum Günü Partisi”nin “duygusal” yorumunu yepyeni bir dinleyici nesline taşıyor.

Deadline’ın kardeş dergisi Billboard, bugünkü duyurusunda Johnny Marks tarafından yazılan ve Nashville’in efsanevi Owen Bradley tarafından üretilen şarkının istatistiklerini ve geçmişini takip etti. Şarkı 1958’de kaydedilip piyasaya sürülmesine rağmen 1960’a kadar Hot 100’e ulaşamadı ve o sırada 14. sıraya kadar yükseldi. “Rockin'” yıllar içinde (2019 ve 2022’de) 2. sıraya yükseldi ancak hiçbir zaman 1. sıraya ulaşamadı. Henüz zirveye çıkılmadı.

مع الذروة الحالية للأغنية، يمكن لي أن يتباهى بوجود أغنية العطلة الثالثة التي تصل إلى المرتبة الأولى (الاثنتين الأخريين هما “أغنية السنجاب” لعام 1958 من تأليف The Chipmunks مع ديفيد سيفيل وماريا كاري في الرسم البياني الموسمي لعام 1994 الدائم “كل ما أريده لعيد الميلاد ” Sen misin”).

READ  Ted Lasso, Show'un Geleceği finalisti

Bu şarkı, 1960’lardaki “I’m Sorry” ve “I Wanna Be Wanted” şarkılarından sonra Hot 100’de 1 numara olan üçüncü hitim oldu.

Billboard’a göre Lee, haftanın 1 numaralı hitiyle aşağıdaki liste rekorlarını kırdı:

  • 1 Numaraya Yükselen En Uzun Süre. Billboard’dan Gary Trust şunları yazdı: “Lee’nin ‘Rockin’around the Christmas Tree’ şarkısı, bir şarkının yayınlanmasından bu yana – 65 yıl – Hot 100’de 1 numaraya ulaşana kadar en uzun bekleme rekorunu kırdı. yayınlanan şarkılar arasındaki 25 yıllık boşluğu geçiyor. Carey’nin “Noel için Tek İstediğim Sensin” şarkısı 1994’te yayınlandı ve 2019’da 1 numaraya ulaştı;
  • #1S’nin en uzun periyodu. “Ayrıca Lee, bir kadın sanatçının Hot 100 listesinde en uzun süre zirveye çıkma rekorunu da yeniden yazdı: “Üzgünüm” ile 1 numaradaki ilk haftasından bu yana 63 yıl, dört ay ve üç hafta (18 Temmuz, 18 Temmuz). Liderlik süresi 32 yıl beş aya yayılan Carey’in yerini, görevdeki ilk haftasından (4 Ağustos 1990) ilk single’ı “Vision of Love”la son haftasına kadar değiştirdi. “İhtiyacım Olan Her Şey” ile zirvede yer alıyor. Noel, son tatil mevsiminizdir. “;
  • 1 numaralar arasındaki en uzun ara: “Daha Fazla Tarih Yazmak” Billboard şöyle yazdı: “İlk 100’de 1 numaralar arasındaki en uzun arayı temsil ediyor: “Aranmak İstiyorum” (24 Ekim, 24 Ekim) arasındaki 63 yıl, 1 ay ve 2 hafta. 1960) ve “Rockin’ ‘Noel Ağacının Etrafında’;
  • En yaşlı 1 numaralı sanatçı: “Lee 78 yaşına giriyor; yeni Hot 100 tacı 11 Aralık’taki doğum günü kutlamasına eklenecek” diyor Billboard. “62 yaşındaki Louis Armstrong’u geride bırakarak listenin zirvesine çıkan en yaşlı sanatçı oldu.” “Merhaba Dolly!” 1964’te listelerin zirvesine çıktı. Kadınlar arasında, “Believe” Hot 100’ü domine ettiğinde 52 yaşında olan, kendisi gibi meşgul olan Leigh Cher’i geride bıraktı.
READ  Demi Moore, Bruce Willis hakkında güncel bilgiler veriyor

Bu arada Cher güzel bir tatil haberi aldı: “DJ Noel şarkısı çalıyor” İlk albümü Holiday’den doğum günüBillboard’un yetişkinlere yönelik çağdaş radyo yayını listesinde 1 numaradır.