Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dir, HP, Nordstrom ve diğerleri

Dir, HP, Nordstrom ve diğerleri

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

manastır (DE) – Ağır ekipman üreticisi, son çeyrek için beklenenden daha iyi kazanç ve gelir bildirdi ve iyimser bir tahmin yayınladı. Deer, olumlu tarımsal temellerden ve altyapıya yapılan yatırımların artmasından yararlandığını söyledi. Hisseleri piyasa öncesi işlemlerde yüzde 4.2 arttı.

HP Inc. (HPQ) — HP, PC talebindeki uzun süreli düşüş nedeniyle önümüzdeki üç yıl içinde 61.000 kişilik iş gücünün %10’una varan oranlarda azaltacağını açıklamasının ardından pazar öncesi dönemde %3,1 arttı. Bilgisayar üreticisi ayrıca işinin dördüncü çeyreği için beklenenden daha iyi kazanç ve gelir bildirdi.

Nordström (JWN) — Nordstrom, geçen çeyreğin yüksek ve düşük tahminlerini aştı, ancak perakendecinin satışların son birkaç ayda yavaşladığını söylemesinin ardından stoğu %8,3 düştü. Nordstrom, Ocak ayında sona eren mali yıl için kar tahminini de düşürdü.

Manchester United (MANU) – Manchester United, futbol kulübünün olası bir satış da dahil olmak üzere stratejik alternatifleri değerlendirdiğini açıklamasının ardından dünkü %14,7’lik sıçramanın ardından birincil pazarda %9,5 daha yükseldi.

otomatik masa (ADSK) — Autodesk en son üç aylık raporunda daha yüksek ve daha düşük tahminleri eşleştirdi, ancak tasarım yazılımı üreticisi mevcut çeyrek için beklenenden daha zayıf bir rehberlik yayınladı. Autodesk, zorlu bir ekonomik ortama dikkat çekti ve müşterilerin uzun vadeli sözleşmeler imzalama konusunda daha isteksiz olduklarını söyledi. Hisse senedi piyasa öncesi işlemlerde %9,8 düştü.

tahmin etmek (GES) – Guess, beklenenden daha zayıf üç aylık kazanç ve düşük bir görünüm bildirdikten sonra piyasada %6,1 kaybetti. Giyim şirketi, tatil sezonu için iyi bir konumda olduğunu söylese de, zorlu bir perakende ortamına ve güçlü bir ABD dolarının etkisine atıfta bulundu.

READ  Ucuz bir bileşen, yanan arabaları öldürmeye nasıl yardımcı olabilir?

Kredi Suisse (CS) – İsviçre bankası, müşterilerin mali durumuyla ilgili endişeleri nedeniyle Credit Suisse’den para çekmesiyle üç ayda bir 1,6 milyar dolar zarar edeceği uyarısında bulunduktan sonra piyasa öncesi eylemde %4,4 düştü. Credit Suisse hissedarları, şirketin finansmanını desteklemek için 4,2 milyar dolarlık bir sermaye artışını onayladı.

tesla (TSLA) — Tesla, Citi’nin değerlemeye atıfta bulunarak hisse senedini satıştan nötr hale getirmesinin ardından birincil piyasada %2,7 ekledi. Tesla bu yıl değerinin yaklaşık %50’sini kaybetti.