Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Disney bilet fiyatlarını artırdı, hatlarını kesti Genie Plus

Disney bilet fiyatlarını artırdı, hatlarını kesti Genie Plus

Disney, geçen yıl ziyaretçilerin uzun kuyruklardan kaçınmasını sağlayan yeni aracını piyasaya sürdüğünde, hayranlar ücretsiz olarak edindikleri bir özellik için ödeme yapmaları gerektiğini anladı.

Şimdi, çoğu ziyaretçi bu ayrıcalık için daha fazla ödemek zorunda kalacak. Hakkında yeni bir şikayet turu yapın “parayı çapalamak” Ve Nikel ve Karartma.

Editör Robert Niles, “Bu ne zaman olursa olsun, hayranlar bir daha asla Disney’e geri dönmeyeceklerine dair söz vererek internete giriyorlar” kapalı park, bir e-postada. “Ve olmayabilirler, ancak birçok başka ziyaretçi parklara gelmeye devam ediyor, bu da Disney’in giderek daha fazla gelir getirmeye devam etmesini sağlıyor. Bu fiyat artışının aynı sonuca yol açmasını bekliyorum.”

Florida ve California’daki Disney parkları, konukların uzun bekleme sürelerinden kaçınmasını sağlayan Genie Plus hizmeti için Salı günü yeni fiyatlar yayınladı. Maliyet ne kadar artacak? Bu, nereye gittiğinize, ziyaret ettiğiniz güne – ve Kaliforniya’da – eklentiyi satın aldığınız zamana bağlıdır.

Disney’in Yıldız Savaşları 5.000 $ Otel ve Satış Ücreti: Bazı Taraftarlar ‘Sihir Gitti’ Diyor

Dünyanın en işlek tema parkı Florida’daki Walt Disney World’de, günün hangi saatinde olursa olsun fiyat 15 dolardı. Ekim ayı için, dört parkın belirli bir günde ne kadar kalabalık olduğuna bağlı olarak, maliyet 15 ila 22 dolar arasında değişecek. Bu aydan sonra mı? Kimse demiyor.

Giriş, birkaç yıldır talebe bağlıydı, daha yavaş günler bir gün için 109$’dan fiyatlandırıldı ve tek bir park bileti ve daha yoğun tarihler 159$’a yükseldi; Bu fiyatlar Florida’da değişmedi. Bu, Ağustos sonundaki durgun sezonda ziyaret için bilet satın alan bir ailenin, popüler kış tatilinde ziyaret eden birinden çok daha az ödeme bekleyebileceği anlamına gelir.

Şirket, Florida misafirlerinin Genie Plus’ı satın alabilecekleri tek sefer olan ziyaretleri gününde My Disney Experience uygulamasını kontrol etmeye teşvik ediyor. Bu, oradaki park müdavimlerinin tatile çıkmak için ne kadar harcamaları gerektiğini bilemeyecekleri anlamına gelir – ancak yoğun günlerde dik bir giriş, hizmetin günün sonunda da olacağına dair bir ipucu olabilir.

READ  'Yıldız Savaşları' ve 'Harry Potter' aktörü 56 yaşına giriyor - Son Başvuru Tarihi

Disney, Genie Plus’tan ayrı olarak en popüler yolculuklarından bazılarına daha hızlı erişim için ücret alır; Bireysel Yıldırım Koridorları zaten bir varyantta fiyatlandırıldı. sınır adı geçen Bu cazibe merkezlerinden bazıları için sıra atlama fiyat aralığı, daha yoğun günlerde daha yüksek ücretlere kadar genişleyecektir.

Walt Disney World, değişikliğin “güçlü talebi yönetmeye devam etmeyi” hedeflediğini söyledi.

California’daki Disneyland Resort’ta Genie Plus, ona göre şimdi 25 dolardan başlıyor. İnternet sitesi. 20 doların üzerinde. Los Angeles zamanları adı geçen Bilet veya paket ile önceden satın alındığında fiyat 25 $ olacaktır, ancak parka girdikten sonra satın alındığında değişkendir.

Disneyland ayrıca en yoğun gününde giriş fiyatını 179 dolara yükseltti. Los Angeles Times, daha önce en yüksek fiyatın 164 dolar olduğunu söyledi. kağıt adı geçen Eskiden 255 dolara mal olan iki günlük bir bilet şimdi 285 dolar.

Tema parkının tur planlama sitesi başkanı Lynne Testa, “Bu fiyat artışlarına şaşırmadım” dedi. tur planları Resmi Olmayan Kılavuzların ortak yazarı Walt Disney Dünyası Ve Disneyland, bir e-postada. “Disney CEO’su Bob Chuckle’ın son kazanç çağrısı ve müteakip yatırımcı toplantıları hakkındaki yorumları çok açıktı: Talep düşene kadar fiyatları yükseltecekler.”

Disney parkları, deneyimleri ve ürünleri, 2 Temmuz’da sona eren çeyrekte bir önceki yıla göre yüzde 70’lik bir iyileşmeyle 7,4 milyar dolar gelir bildirdi. Chapek ilk mali çeyrekte 7,2 milyar dolardı. dedi Şirketin yerel parkları ve tatil köyleri, “omikron patlamasına rağmen tüm zamanların gelir ve işletme geliri rekorları kırdı.”

READ  Kadınlar Çin'de gişeyi körüklüyor ve Hollywood'un bunu dikkate alması gerekiyor

Sırasında kazanç çağrısı Ağustos ayında Chuck, parkları ziyaret eden insanların yaklaşık yarısının ürünü “satın aldığını” söyledi. Ve geçen ay, Disney Parks, Experiences & Products başkanı Josh Damaro, dedi Bir konferansta Genie Plus “çok iyi gidiyor” ve yöneticilerin beklediğinden fazlasını satıyordu.

Disney pahalıdır. Super 7 hayranları kurtarmak için en iyi ipuçlarını verdi.

Ürünü satın alan misafirlerin yanı sıra en çok talep edilen yolculuk için ayrı bir sıra atlama seçeneğini bombalayanların anketlerinde, yüzde 70’inin tekrar satın alacaklarını söylediğini söyledi.

“Yani bununla bir şeye doğru gittiğimizi biliyoruz” dedi. “Bu bir sistem değişikliğiydi. Dolayısıyla beklediğimiz bazı tepkiler olacak. Ama biliyoruz ki bir misafir satın aldığında ödediği parayı alıyor ve bu konuda kendilerini iyi hissediyorlar.”

Ama sitenin kurucusu Leslie Harvey Tikes ile Geziler Disneyland grubunun Kids Facebook ile kurucu ortağı, bazı hayranlar, daha yüksek fiyata değmediğini düşündükleri bir deneyim için daha fazla harcamak zorunda oldukları için hüsrana uğradıklarını söyledi. Son yolculuğunda, “yolculuk sırasında çok fazla animatronik donanımın takıldığını görmediğini” söyledi.

“Disneyland fiyatlarında bir artış olduğunda insanlar her zaman üzülür” dedi.

“Bazı insanlar gerçekten fiyatın çok pahalı olduğunu düşünüyor” diye ekledi.

Testa, Disney gözlemcilerinin yıllar önce şirketin “orta sınıfı temelden terk ettiğini” kaydettiğini ve bunun yerine Amerikan hane halkının yüzde 1 ila yüzde 20’sini hedeflediğini söyledi.

E-postasında, “Disney’in bundan sonra sahip olacağı en büyük endişenin, tüketicilerin bu yüksek fiyatlarda birinci sınıf bir deneyim beklemesi olduğunu düşünüyorum” dedi. Ve ailelerin, ‘Disney’in EPCOT’ta San Marco Meydanı’nın bir replikasını görmek için istediği fiyatlara, bütün ailemi bir haftalığına gerçek İtalya’ya getirebilirim’ gibi şeyler söylemeye başladık. “Bu yüzden onların yeni endişesinin bu olduğunu düşünüyorum.”

READ  Doja Cat, DM'lerini paylaştığı için Stranger Things yıldızı Noah Schnapp'ı çarptı