Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Disney + bu yıl daha sonra reklam destekli daha ucuz bir kategori başlatacak

Disney + bu yıl daha sonra reklam destekli daha ucuz bir kategori başlatacak

Bu resimde, Disney+ logosu bir akıllı telefon ekranında görüntülenir.

SOPA fotoğrafları | Hafif Roket | Getty Resimleri

Disney duyurmak Cuma günü, Disney+ akış hizmeti için bu yıl ABD’de piyasaya sürülecek yeni bir reklam destekli kategori.

Disney, yeni katman için bir çıkış tarihi veya fiyat sağlamadı. Yeni reklam destekli katman, 2023’te uluslararası olarak genişleyecektir.

Şirket bir basın açıklamasında, yeni teklifin 2024 yılına kadar 230 milyon ila 260 milyon Disney+ abonesine ulaşma hedefine ulaşmada bir “tuğla” olacağını söyledi.

Reklam desteği düzeyinin eklenmesi, Disney’in kullanıcı başına ortalama gelirini artırmasına olanak tanır – şu anda çoğu rakibi izleyen bir ölçümdür. comcast CEO Brian Roberts, NBCUniversal’in Peacock’unun son çeyreğinde, büyük ölçüde reklamlardan kaynaklanan kullanıcı başına yaklaşık 10 dolarlık bir ARPU’ya sahip olduğunu söyledi. ABD ve Kanada’da Disney+ için kullanıcı başına aylık ortalama gelir, geçen çeyrekte 6,68 dolardı.

Warner Medya HBO Max, en büyük küresel Paramount + ve keşif Discovery+, halihazırda reklam destekli akış seçenekleri sunan akış hizmetleri arasındadır.

Çoğunluğu Disney’e ait olan Hulu, reklam destekli bir ürünü zaten ayda 6,99 ABD dolarına, reklamsız hizmete kıyasla ayda 12,99 ABD dolarından sunuyor. Konuya aşina bir kişiye göre Disney, reklamların tüm akışlı ürünlerde satılmasını sağlamak için arka uç teknolojisini düzenliyor.

Açıklama: Comcast, CNBC’nin ana şirketi NBCUniversal’ın sahibidir.

YouTube’da CNBC’ye abone olun.

İzleyin: Oscar ve Emmy Ödüllerinin Yükselişi ve Düşüşü

READ  Spektrum varlıklarının kapatılması: Yenilemenin iptal edildiğini gösteriyor, Joe Pickett