Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Doğayla Şifa – Yazar, Maceracı John Durk – Sobriety Sun ile Bir Gün

John’un onunla bir günlük maceraya daveti
Bu atölye, aşırı macera atletlerinin tehlikeli yolculuklarda hayatta kalmak için kullandıkları teknikleri ödünç alacak ve günlük durumlarda varlığı tespit etmek için bunları ölçecektir.
Uzak ve genellikle tehlikeli karalara ve denizlere yapılan zorlu yolculuklarda onlarca yıl geçirdikten sonra, doğanın en iyi şifacı olduğunu öğrendim. Evet, Batılı doktorlar iyileştirir, şamanlar iyileştirir, ritüeller iyileştirir, ama tekrar ediyorum: doğa en büyük şifacıdır.
Bunu söylüyorum çünkü “şifa” kelimenin tıbbi anlamıyla “kazanmak” ve daha da önemlisi varoluşu “kabul etmek”, şimdi yaşamak anlamına geliyor.
Bu çalıştay iki bölüme ayrılacaktır: Tartışma ve Eğitim. Tartışma bölümü, “Samburu’da Aslanlar, Mitler ve Yaban Hayatı İzleme” bölümünde sunulan fikirleri gözden geçirecek ve taş devri atalarımızın, sofistike araçlara ve silahlara sahip olmadan önce sert Afrika savanlarında yaşam gücünü nasıl keşfettiğini anlayacaktır. Daha sonra aletlerin icadı ile insanlar şehirlere taşındı ve hakimiyetlerinin çoğunu kaybettiler.
Varoluş hakkında konuşalım, ama en önemlisi, kalp-beynimizin derinliklerine gömülmesi gerekiyor.
Tartışmanın her bölümünden sonra, ikimiz de tek başımıza kelimeler olmadan manzaraya gidiyoruz. Her yürüyüşe rehberlik etmesi için, yoğun ve tehlikeli yolculuklar sırasında hayatta kalmak için beyni topraktan, gökyüzünden, bitkilerden – şimdiki zamandan – gereksiz ve dikkat dağıtıcı hikayeleri çıkarmak için kullandığım farklı bir teknik öneriyorum. Artık bizden kurtulmak için, her şeyiyle bilineni düşünen beynimizi döndürün.
Besleyici öğle yemeği verilecektir. Kayıtlı adresi yerleştirin.