Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dogecoin – Uzun vadeli yatırımcılar 16 milyon dolar kaybetti; Burası seni bıraktığı yer

Dogecoin – Uzun vadeli yatırımcılar 16 milyon dolar kaybetti;  Burası seni bıraktığı yer
  • Dogecoin için toplam long tasfiye sayısına ulaşıldı 12 Nisan'da 16 milyon dolar
  • Ayı hissiyatı memecoin'i takip etmeye devam ediyor

Dogecoin [DOGE] The Verge'e göre uzun tasfiyeler son 24 saatte 30 günün en yüksek seviyesine çıktı. Beş cam. Bu, grafiklerde Bitcoin fiyatındaki düşüşün ardından daha büyük bir pazar düşüşünün arka planında yer alıyor. Aslında, tüm kripto para piyasası, 270.993 yatırımcı arasında 860 milyon doların üzerinde değere sahip ticari pozisyonların tasfiye edildiğini gördü.

Zincir içi veriler, DOGE'nin uzun vadeli tasfiyelerinin 16 milyon dolara ulaştığını ortaya çıkardı. Kripto para birimlerinin vadeli işlem piyasasında bu kadar yüksek hacimli uzun tasfiyeler kaydettiği son tarih 6 Mart'tı.

DOGE Eleme Tablosu

Kaynak: Coinglas

Tasfiyeler, bir varlığın vadeli işlem piyasasında, bir tacirin pozisyonunun, pozisyonu sürdürmek için yeterli fon olmaması nedeniyle zorla kapatılması durumunda meydana gelir. Uzun tasfiyeler, bir varlığın fiyatında beklenmedik bir düşüş olduğunda meydana gelir ve bu durum, artan fiyatlar lehine açık pozisyonları olan yatırımcıların pozisyonlarından çıkmaya zorlanmasına neden olur.

Karşılaştırıldığında, Coinglass verilerine göre, söz konusu günde DOGE'nin açık pozisyon tasfiyelerinin toplamı 3,08 milyon dolardı.

Değerin daha da düşmesine hazırlık

Haftalık %6 kayıplarını sürdüren DOGE fiyatı son 24 saatte %13 düştü. CoinMarketCap. Bu yazının yazıldığı sırada lider memecoin listelerde 0,1721 dolar değerindeydi.

Altcoin'in bir günlük grafikteki fiyat hareketlerine ilişkin değerlendirme, bu hafta sonunda daha fazla kazanç kaybedebileceğini gösterdi. Gözlemlenen ana ivme göstergeleri DOGE'ye olan talebin istikrarlı bir şekilde azaldığını ortaya koydu.

Örneğin Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Para Akışı Endeksi (MFI) değerleri sırasıyla 46,85 ve 46,53 oldu. Bu göstergeler, piyasa katılımcıları arasında altcoinlere olan talebin azaldığını ve coin satışlarında keskin bir artış olduğunu gösterdi.

READ  Bugün Hisse Senedi Piyasası: Asya hisse senetleri Wall Street'teki tatil sonrası karışık seansın ardından düşüşte

Gerçekçi olsun ya da olmasın, DOGE'nin BTC cinsinden piyasa değeri şöyle:


Ayrıca para biriminin Yön Hareketi Endeksi (DMI) okumaları, pozitif trend göstergesinin (yeşil) 12 Nisan'da negatif göstergenin (kırmızı) altına düştüğünü gösterdi. Bu çizgiler bu yönde eğilim gösterdiğinde yükseliş momentumundan düşüş momentumuna geçiş olduğunu gösterirler. Bu, ayıların yeniden dirilişine ve kâr amaçlı faaliyetlerde hafif bir artışa işaret ediyor.

Son olarak DOGE'nin MACD çizgisi yayınlandığı tarihteki sinyal çizgisinin üzerine yerleşti ve bunu doğruladı. Bu aynı zamanda DOGE'nin kısa vadeli hareketli ortalamasının, uzun vadeli hareketli ortalamasına kıyasla daha yüksek olduğunu da gösteriyor.

Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu hatların bu şekilde düzenlenmesi döviz satışlarının yoğunlaşacağının işareti olarak görülüyor. Dolayısıyla Dogecoin sahibi olmak zor bir zaman olacak.