Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

USPS, 2024'te Posta Hizmetleri oranlarında bir artış daha istiyor

USPS, 2024'te Posta Hizmetleri oranlarında bir artış daha istiyor

ABD Posta Servisi birinci sınıf tarifelerde 5 sentlik artış istiyor Sonsuza kadar pullar 73 sent Temmuz ayında, bu, yönetimin Mart 2021'den bu yana altıncı kez hizmet oranı artışı aradığı anlamına geliyor.

Forever pullarının fiyatı 68 senttir. Posta Servisi Salı günü Posta Düzenleme Komisyonu'na fiyat artışlarına ilişkin bildirimde bulundu. Onaylandığı takdirde bu artışlar 14 Temmuz'da yürürlüğe girecek.

Tüm hizmetler için önerilen artış, posta ücretlerini genel olarak yaklaşık %7,8 oranında artıracaktır. Posta Servisi bildirdi 6,5 milyar dolar net zarar 30 Eylül'de sona eren 12 aylık bir süre için Kasım ayında. Reuters'in haberine göre, birinci sınıf posta kullanımının 1968'den bu yana en düşük seviyesine gerilemesi de bu kaybın bir parçası.

Birinci sınıf pul fiyatı sonsuza kadar değişir

Çoğu kişi mektup göndermek ve faturaları ödemek için birinci sınıf postayı kullanır. Hizmet, 2023'te yaklaşık 24,5 milyar dolar veya Posta Hizmetinin gelirinin %31'ini oluşturdu.

Fiyat artışları 10 yıldır hizmetin bir parçası Amerika'ya teslimat Posta Hizmetini mali açıdan istikrara kavuşturmayı amaçlayan bir plan.

Posta Servisi bunu bekliyor 44 milyar dolar gelir 2031 yılına kadar ek gelir elde etmek.

Mektup ve kartpostalların maliyeti ne kadar?

Posta Servisi, teklife göre tek parça mektupların ekstra ons başına fiyatının 24 sentten 28 sente çıkacağını söyledi. Posta kutusu kiralama ücretleri değişmeyecek ve posta sigortası maliyeti yüzde 10 oranında azalacak.

1 onsluk uluslararası kartpostal ve mektupların fiyatı 10 sent artarak 1,55 dolardan 1,65 dolara çıkacak.

Kaynak: USA TODAY Ağı Raporları ve Araştırması; Birleşmiş Devletler Posta Servisi; Reuters

READ  SVB analizi, 186'dan fazla ABD bankasının batmak için iyi bir konumda olduğunu ortaya koydu