Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dominik Cumhuriyeti, Turks ve Caicos Adaları’ndan 7 milyon dolarlık tıbbi sevk aldı

H.Dominik Cumhuriyeti’ndeki sağlık yetkilileri, sağlık uygulamaları için Turks ve Caicos Adaları’ndan bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 7 milyon dolar aldıklarını söylüyor.

Dominik Sağlık Turizmi Derneği (ADTS) başkanı Alejandro Cambiaso, ekonomilerini artıran para miktarının “bu rakamları önemli ölçüde artırmak için sinerjilerin geliştirildiğini gösterdiğini” söyledi.
Bu sayı, basılma zamanına kadar NHIP tarafından bağımsız olarak onaylanamadı.

Ancak gazete, Dışişleri Bakanlığı (MIREX) yöneticilerinin huzurunda, bilgilerin Birlik ile Hizmetler Koalisyonu arasında Türkiye ve Caicos İçişleri ve Kamu Hizmetleri Bakanı Odysseus Morris ile yaptığı görüşmeden sonra geldiğini bildirdi. Dominik Cumhuriyeti’nden.

Başka bir gazete olan El Dia’ya göre, toplantıya derneğin kalite direktörü Dr. Hector Lopez ve ittifakın genel müdürü Bayan Diana Mora katıldı.

Görüşmede Bakan heyecanlandı ve Ocak 2022’de iki ülkenin sağlık turizmi ve tıp mesleğini hedefleyen eğitim programlarını güçlendirmek için genişletilmiş bir komisyon oluşturacağını duyurdu.

Karayipler’de medikal turizmde lider olan Dominik Cumhuriyeti, erişimini ve pazar payını genişletmek istiyor.

Bu yılın Temmuz ayında NHIP Medikal Direktörü Dr. Demitayo Bevaji, konseyin bütçe tahsis komitesine 2020 yılına kadar denizaşırı tıbbi sevklere 13 milyon dolar harcanacağını ve Ulusal Sağlık Sigortası Programının (NHIP) bu yıl “önemli bir artış” beklediğini söyledi. Enfeksiyon kontrolleri kaldırıldığı için.

Salgının geçen yıl yurtdışına giden insan sayısında önemli bir azalmaya yol açtığını ve bunun denizaşırı sağlık harcamalarında bir azalmaya yol açtığını söyledi.

Dr Bevaji, 2019’daki 22,5 milyon dolara kıyasla 2020’de yaklaşık 13 milyon dolara mal olacağını söyledi.

“Bu yıl bir önceki mali yıla göre yurtdışı transfer sayısında önemli bir artış bekliyoruz çünkü daha fazla insan seyahat etmeye istekli olacak ve yurt dışına giden kişilerin kısıtlamalarının gevşetilmesini bekliyorlar” dedi. “Yaşamayı beklediğimiz sevk sayısı, yeni vakaların ve geçen yıl çeşitli nedenlerle nakilleri erteleyen kişilerin bir kombinasyonu olacak. Ancak yerel bakım ve teletıp ile mümkün olduğunca çok takip yapmaya çalıştık. Biliyoruz ki, ve bu bireyler bu yıl değişmeye hazır olacaklar.”

READ  Müsteşar Türk'ün Brezilya, Şili ve Arjantin Ziyaretlerinin Okunması