Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Donna Langley devam eden SAG-AFTRA müzakereleri hakkında konuşuyor – The Hollywood Reporter

Donna Langley devam eden SAG-AFTRA müzakereleri hakkında konuşuyor – The Hollywood Reporter

Hollywood’un üst düzey yöneticisi Donna Langley Çarşamba akşamı devam eden SAG-AFTRA müzakerelerine değinerek, iki taraf bir çözüme ulaşana kadar stüdyo tarafının müzakere odasında “ne kadar sürerse” harcayacağını söyledi.

Bloomberg’in Screentime etkinliğinde planlanan bir görünümde ayrıntılı olarak konuşmayı reddetti, ancak NBCUniversal Stüdyo Grubu başkanı ve içerik sorumlusu yine de şunları söyledi: “Sanırım bunu söylemenin en iyi yolu oyuncularla zaman geçirmemiz ve biz ‘ İhtiyacımız olan tüm zamanı harcamak istiyoruz… “Bir çözüm bulabiliriz ve sektörü yeniden ayağa kaldırabilir ve ilk günden itibaren hedefimiz olan işe geri dönebiliriz.” Bloomberg’den Lucas Shaw, Los’ta CEO ile röportaj yaptı Angeles.

SAG-AFTRA grevinin devam etmesi ve stüdyonun 2024 film listesini etkilemesi olasılığına gelince Langley, “Film hacminin olmadığı bir yaz sezonu fikrinden hoşlanmıyorum. Eğer COVID sırasında bir şey öğrendiysem, hacim eksikliği sinemaya gitme temposunu gerçekten etkiliyor.” “Ve 2023 yazında bunun toparlandığını görüyorduk. Bunu kaybedersek, bunun sinemaya kalıcı, anlamlı ve pek de iyi olmayan bir etkisi olacak. bizim sektörümüz.”

Aynı günün erken saatlerinde yönetici, sendikanın yaklaşık üç aydır devam eden grevine son verebilecek üç yıllık yeni bir SAG-AFTRA sözleşmesine ilişkin müzakerelerin son turuna katıldı. Stüdyo tarafındaki görüşmelere Netflix eş CEO’su Ted Sarandos ve Warner Bros. CEO’su Ted Sarandos da katıldı. Discovery’den David Zaslav ve Disney CEO’su Bob Iger.

Screentime’da yer aldığı sırada Langley, Writers Guild of America müzakerelerinin bir anlaşmayla sonuçlanmasının neden bu kadar uzun sürdüğüne dair bir soruyu da yanıtladı (Langley, Sarandos, Zaslav ve Iger, müzakerelerin son günlerinde oradaydı). “Yazarlarla aynı odada yaşadığımız deneyim zordu çünkü yapay zeka ve asgari personel sayısı gibi sorunlarla ve bu noktaya kadar benzeri görülmemiş şeylerle uğraşmak zorunda kaldık” dedi. “Neden bu kadar uzun sürdüğünü anlatamam. Sadece bu kadar uzun sürdü.”

READ  Foo Fighters, davulcu Taylor Hawkins'in ölümünden bu yana ilk yeni albümünü duyurdu.

2 Ekim’de SAG-AFTRA ve AMPTP müzakerecileri, sanatçılar sendikasının greve gitmesinden bu yana ilk kez müzakerelere yeniden başladı. İki taraf, o zamandan bu yana ara sıra pazarlık yapıyor ve stüdyo liderleri – Sarandos, Zaslav, Iger ve Langley – bir kez daha tartışmalarda yer alıyor. Onların varlığı, tarafların yakında bir anlaşmaya varabileceği ve aktörlerin grevine son verebileceği yönünde umutları artırdı; bu durum, sendikanın geçici bir anlaşma teklif ettiği durumlar dışında esasen sendika yapımlarının yerel olarak askıya alınmasına yol açtı.

Ancak her iki tarafın da üzerinde çalışacağı pek çok konu var. Bu müzakereler aracılığıyla SAG-AFTRA, yayın projelerindeki oyunculara platformların abonelik gelirinin bir kısmını almaları yönünde cesur bir teklifte bulundu. Ekim başında müzakere odasına dönmeden önce iki taraf henüz yapay zeka düzenlemeleri, asgari oranların artırılması ve diğer birçok konuda bir anlaşmaya varmamıştı.

14 Temmuz’da başlayan SAG-AFTRA grevi sektörü aylarca sekteye uğrattı. Amerika Yazarlar Birliği’nin 148 günlük grevi 27 Eylül’de sona erdi, ancak büyük fiziksel yapımların çoğunda hâlâ sendika temsilcileri yoktu. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun 6 Ekim’deki raporuna göre eğlence sektörü istihdamı, WGA grevinin başladığı Mayıs ayından bu yana 45.000 kişi azaldı.

Devasa medya holdingi, sağlam bir yaratıcı vizyona sahip deneyimli bir yöneticinin tüm film, yayın ve TV içeriğini denetleyebildiği yeni dünya düzenine uyum sağlamaya çalışırken, Temmuz ayında Langley stüdyo grubu başkanlığına ve içerik sorumlusu olarak terfi etti. Langley daha önce Universal Pictures’ı yönettikten sonra Universal Filmed Entertainment’ın başkanlığını yapmıştı. Büyük film yapımcılarını ve yetenekleri kazanmanın yanı sıra animasyon devi Illumination Entertainment ve Blumhouse gibi önemli yapım ortaklarıyla işbirliği yapmasıyla da geniş çapta itibar görüyor.

Bu yıl Evrensel ve Aydınlatma süper Mario kardeşler Film, dünya çapındaki gişede 1,35 milyar dolar hasılat yaparak ailelerin nihayet COVID-19 salgınının ardından sinemalara dönmeye hazır olduklarını kanıtladı.

READ  Cadılar Bayramı Bitiş Yönetmeni Hayranların Tepkisine Cevap Verdi, Cadı'nın Bitiş Temasının İptal Edilen Sezonunu Açıkladı

Universal da evde OppenheimerChristopher Nolan’ın yetişkinlere yönelik gişe rekorları kıran draması. Üç saatlik film tüm zorluklara meydan okudu ve dünya çapında 939,3 milyon dolar hasılat yaparak tüm zamanların en çok hasılat yapan biyografik draması oldu. (Yönetmen Wanner Bros.’la yollarını ayırdıktan sonra Langley, Nolan’ı başarıyla gruba dahil etti.) Bu yıl şu ana kadar, Süper Mario Kardeşler. Ve Oppenheimer Bunlar, Warners’ın çok gerisinde, 2023’ün en çok hasılat yapan 2. ve 3. filmi oldu. Barbie (1,43 milyar dolar).

Langley işin karşı karşıya olduğu zorlukları küçümsemeye çalışmadı. 2023 yazında sadece yüzde 5 düşüş yaşanmasına rağmen küresel gişe hasılatının 2019’a göre hâlâ yüzde 20 civarında düştüğünü belirterek, “Büyük resim hiç bu kadar değişken olmamıştı ve hâlâ değişken” diye ekledi. “Dolayısıyla insanların izlemek istediği iyi filmlerle dolu bir sezon olduğunda kendimi çok iyimser hissediyorum.”