Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow Jones: Hisse senetleri, başka bir büyük Fed faiz artırımı korkusuyla düştü

The struggle of movie theatres in an increasingly streaming world
bu şafak Günü 640 puanın üzerinde veya %1.9’luk bir kayıpla kapattı. bu Standard & Poor’s 500 Ve Nasdaq Sırasıyla %2.1 ve %2.6 düştü.

30 Dow Jones hissesinin tamamı düştü ve Pazartesi günü S&P 500’de sadece 25 hisse yüksek işlem gördü.

Hisse senetleri de Cuma günü piyasanın dört haftalık bir galibiyet serisi yakalamasıyla düştü. 2022’nin acımasız ilk yarısından sonra piyasalar Temmuz ve Ağustos aylarında toparlandı. Ancak sarkaç yeniden karamsarlığa dönebilir.

Federal Rezerv’in büyük faiz artırımlarını henüz bitirmediğine dair endişeler artıyor. Fed, faiz oranlarını bir yüzde puanının dörtte üçü veya her ikisinde de 75 baz puan artırdı. Haziran Ve Temmuz.
Ancak en son verileri takip ederek tüketici Ve Üretici FiyatlarıEnflasyon oranının geçen ay biraz soğuduğunu gösteren, yatırımcılar Fed’in Eylül ayında faiz oranlarını sadece yarım puan artıracağını ummaya başladılar.
Hakim inanç, enflasyonun düştüğü ve ekonominin yavaşlayabileceği yönündeydi. Ancak İş piyasası hala güçlü gidiyor Perakende satışlar, enflasyona rağmen oldukça iyi bir seviyede kaldı.

Bu, daha fazla piyasa gözlemcisinin, Federal Rezerv’in öngörülebilir gelecek için faiz artışlarıyla sağlam kalabileceği konusunda spekülasyon yapmasına neden oldu. Yarım puanlık bir artışa karşı 75 baz puanlık bir artış ihtimali şu anda 50-50 civarında görülüyor.

Ally Invest’in baş finans ve piyasa analisti Lindsey Bell Pazartesi günü yayınlanan bir raporda, “Fed’in ne yapacağına dair piyasa beklentileri, ekonomik verilere dayalı bir oynaklık geçmişine sahip” dedi. “Fed sürücü koltuğunda olduğu sürece, oynaklığın yüksek kalması muhtemel ve piyasa gerilemeye devam edecek.”

Yatırımcılar beklerken hisse senetleri tüm hafta dalgalı olabilir Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell uzun zamandır beklenen bir konuşma yapıyor Federal Rezerv’in Cuma günü Kansas City’deki yıllık Jackson Hole sempozyumunda. Dahası, Fed’in bir sonraki faiz kararı 21 Eylül’e kadar olmayacak. Dolayısıyla Ağustos ayı istihdam raporu ve enflasyon rakamları da dahil olmak üzere pek çok ekonomik veri bizi bekliyor.
Regal Sinemaları & # 39;  Mal sahibi iflas başvurusunda bulunabilir ve her zamanki gibi çalışmaya söz verebilir.

Leverage Shares ürün stratejisi direktörü Oktay Kavrak, geçtiğimiz birkaç hafta içinde hisse senetlerine ne olduğu hakkında “Bu, ayı piyasasındaki yükseliş rallisi gibi oldu” dedi. “Durgunluk hala temel bir durum ve enflasyon hala inatla yüksek. Bu, piyasanın hala dalgalı olduğu yıllardan biri olabilir.”

Sonuç olarak, yatırımcılar açıkça daha riskli varlıklardan kaçıyorlar. meme stokuGibi AMC (AMC)Ve arkasında yatak banyosu (BBBY) Ve Jim Dur (GME), geçen hafta sonu yaşanan büyük düşüşlerden sonra Pazartesi günü hepsi yine kırmızıdaydı. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri de Pazartesi günü düştü ve hepsi geçen hafta düştü.