Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow Jones’ta 400 puanlık yükselişin ardından vadeli işlemler yatay seyretti

Dow Jones'ta 400 puanlık yükselişin ardından vadeli işlemler yatay seyretti

Alibaba’nın Hong Kong’daki hisseleri kazançtan önce %4 yükseldi

Ali baba Piyasa açılmadan önce ilk çeyrek mali kazançlarını bildirecek ve analistler Çinli e-ticaret devinin bunu yapmasını bekliyor. Gelirinde ilk düşüşünü kaydettikten sonra.

Refinitiv’in fikir birliği tahminlerine göre, Alibaba’nın Haziran çeyreği için bir yıl öncesine göre %1.2 düşüşle 203.19 milyar yuan (30 milyar $) gelir bildirmesi bekleniyor.

Alibaba, Çin’deki daha sıkı bir düzenleyici ortamdan, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinde Covid’in yeniden canlanmasına ve büyük şehirlerin kapanmasına neden olan bir dizi olumsuz rüzgarla karşı karşıya kaldı. Bu faktörler Çin ekonomisine ağırlık vererek reklam bütçelerinde ve tüketici harcamalarında düşüşe yol açarak Alibaba’nın Haziran çeyreği sonuçlarını etkilemesi muhtemel.

Ancak analistler, şirketin önümüzdeki çeyreklerde büyümeye dönmesini bekliyor. Alibaba’nın Hong Kong’da işlem gören hisseleri kazanç öncesi %4’ten fazla yükseldi.

– Arjun Kharbal

Jim Kramer, çizelgelerin altın bir ralliye işaret ettiğini söyledi

CNBC’den Jim Cramer şunları söyledi: Şimdi altın alma zamanı Emtia tüccarı Larry Williams tarafından yapılan bir analize göre sinyaller yukarıyı gösteriyor.

para delisiEv sahibi, Williams’ın 2014’teki haftalık altının hareketine ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun Taahhüt Taahhütleri Raporu’ndan küçük altın spekülatörlerinin durumuna ilişkin verilere bakarak Williams’ın analizini açıkladı.

Williams’a göre, altın fiyatları genellikle küçük spekülatörlerin değerli metal için ralli yapmasından kısa bir süre sonra zirve yapıyor ve küçük spekülatörler düşüşe geçtiğinde en düşük seviyelerine ulaşıyor.

Cramer, “Efsanevi Larry Williams tarafından yorumlandığı şekliyle grafikler, halkın toplu olarak altından vazgeçtiğini ve bunun bazı alımlar yapmak için ideal giriş zamanı olduğuna inandığını gösteriyor” dedi.

Abigail Ng, Kristal Hor

Profesyonellere göre, hisse senetleri ve tahviller için kötü bir yılı yenmek için getirilere nasıl yatırım yapacağınız aşağıda açıklanmıştır

Hisse senetleri oynak ve 2022’de yatırım yapılabilir ABD tahvillerinin düşmesiyle tahviller bu yılın çoğunda daha iyi performans göstermedi.

READ  Ukrayna'daki çatışmanın arz endişelerini artırmasıyla petrol fiyatları yükseldi

Ancak analistler, getiriler yeniden artmaya başladığından, son zamanlarda gelir yatırımı konusunda yükselişte.

Profesyonellerin, yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmek ve piyasa oynaklığına karşı koruma sağlamak ve ayrıca enflasyon yükselmeye devam ederken daha yüksek getiri elde etmek için konumlandırabileceklerini öne sürdüğü bazı yöntemler. Profesyonel aboneler hikayeyi buradan okuyabilir.

– Weezin Tan

Fortinet hisselerinde düşüş

Fortinet’in hisseleri, FactSet’in 337,2 milyon dolarlık tahminiyle karşılaştırıldığında, siber güvenlik şirketinin 283,5 milyon dolarlık serbest nakit akışını içeren üç aylık sonuçlarını açıklamasının ardından uzun vadeli işlemlerde %9’dan fazla düştü. Hizmet geliri de tahminleri kaçırdı.

Diğer siber güvenlik stokları da saatler sonra geriledi. CrowdStrike %1 düştü ve Palo Alto Networks %1’den fazla düştü.

-Tanaya Michel

Walmart Objects, kâr konusunda uyardıktan yaklaşık bir hafta sonra işten çıkarıldı

Walmart’ın sahibi Şirketin çalışanlarını işten çıkarmaya başladım. Perakende devi yaklaşık bir hafta sonra Kazanç tahminini düşürdü Enflasyon nedeniyle tüketici tüketici harcamalarındaki düşüş konusunda uyardı. Şirket, CNBC’ye yaptığı açıklamada, işten çıkarmaları “şirketi güçlü bir gelecek için daha iyi konumlandırmanın” bir yolu olarak nitelendirdi. Hisseler saatler sonra %1’den daha az düştü.

-Tanaya Michel

Lucid hisseleri yaklaşık %12 düştü

Lüks elektrikli otomobil üreticisinin hisseleri Lucid Grup Şirketten sonra genişletilmiş ticarette %11,7 Tüm yıl için üretim hedeflerini azaltmak İkinci kez 6000’e. Orijinal tahmin 20.000’di. Şirket ayrıca üç ayda bir hisse başına 33 sent zarar açıkladı.

-Tanaya Michel