Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

FAA, uçak koltuğu boyutu hakkında kamuoyundan geri bildirim istiyor

FAA, uçak koltuğu boyutu hakkında kamuoyundan geri bildirim istiyor

(CNN) – ABD Federal Havacılık İdaresi, güvenlik açısından, ticari uçak koltuğu boyutu hakkında halktan geri bildirim istiyor.

Talepte, “FAA, özellikle uçak tahliyesi de dahil olmak üzere, güvenlik için gerekli olabilecek yolcu koltuklarının minimum boyutlarını (perde, genişlik ve uzunluk dahil) belirlemede ajansa yardımcı olmak için kamuoyu yorumunu davet ediyor” deniliyor.

CNN’ye yaptığı açıklamada, FAA ek güvenlik hususlarını özetledi.

“FAA yönetmelikleri, tüm nakliye sınıfı uçakların bir yangın durumunda hızlı bir tahliye gerçekleştirebilmesini gerektirir. Diğer FAA tahliye gereksinimleri, diğer şeylerin yanı sıra gerçek dünya koşullarını, iniş takımı arızasını ve çıkış arızasını ele alır.”

Yorumlar 1 Kasım’a kadar herkese açık.

Ne yorum yapılmaz

Ajans tarafından istenen yorumlar güvenlik hususları ile sınırlıdır.

FAA, Federal Kayıt bildiriminde, “yolcu koltuğu boyutlarının yolcu konforu veya rahatlığı ile nasıl ilişkili olduğu gibi” konuların yorum talebinin bir parçası olmadığını söyledi.

Martta , FAA rapor sundu Kongre, mevcut güvenlik standartlarını değerlendirdi ve “tahliye içeren olaylarda genel güvenlik seviyesi ve hayatta kalma olasılığının son derece yüksek olduğu” sonucuna vardı.

Rapor, FAA’nın 2018 Yeniden Yetkilendirme Yasasına dahil edilen bir direktifin sonucuydu.

Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu, Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı ve pilotlar ve uçuş görevlisi dernekleri dahil olmak üzere bir dizi kurum ve sektör temsilcisi, son on yılda uçaklarda meydana gelen tahliyelerin gözden geçirilmesinde yer aldı.

Grup, FAA 27’ye, daha yüksek aydınlatma seviyelerinin gerekli olup olmadığını belirlemek için acil durum aydınlatma sistemlerinin gözden geçirilmesi gibi bu tahliyelerin güvenliğinin nasıl artırılacağına dair önerilerde bulundu.

tahliye simülatörü

FAA’nın yeniden yetkilendirme yasasına da bağlı olarak, ajans 2019 ve 2020’de simüle edilmiş acil durum tahliyeleri gerçekleştirdi. FAA’nın raporuyla birlikte gönderilen bir mektuba göre, “Bu testlerde, koltuk boyutu ve boşluk, acil durum tahliyelerinin başarısını olumsuz yönde etkilemedi.” ajansın müdürü Steve Dixon Mart ayında yayınlandı.

READ  Dow Jones'ta 400 puanlık yükselişin ardından vadeli işlemler yatay seyretti

FAA, simülasyonlarının, insan testi için kabul edilen standartlar doğrultusunda, 60 yaşın altındaki sağlıklı yetişkinleri içerdiğini kaydetti.

Ajans, Kongre’ye yazdığı mektupta, yorum çağrısının halka, 60 yaş üstü engelli çocuklar ve yolcular için güvenli koltuk boyutları hakkında bilgi verme fırsatı sağladığını söyledi.

FAA, askıya alma bildirimi talebinde özellikle teknik veriler ve bilgilerle ilgilendiğini kaydetti.

Yorumlar doğrudan “Gönder” düğmesi ile gönderilebilir. Federal Kayıt Bildirimi. Bildirim ayrıca posta, faks ve manuel teslimat dahil olmak üzere diğer birkaç yorum yapma yöntemini de listeler.

En iyi resim: Uçak koltukları (Adobe Stock)
CNN’den Marnie Hunter bu rapora katkıda bulundu.