Eylül 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow vadeli işlemleri 200 puan düşerek Fed’in aşırıya kaçtığı korkusuyla büyük bir kayıp haftasına giriyor

Dow vadeli işlemleri 200 puan düşerek Fed'in aşırıya kaçtığı korkusuyla büyük bir kayıp haftasına giriyor

Hisse senedi vadeli işlemleri, yatırımcıların Federal Rezerv’in enflasyonla mücadeleye yönelik agresif zam kampanyasının ekonomik bir yavaşlamaya yol açabileceğinden korkmasıyla bir hafta daha kayıplarını kapatmak için düştü.

Dow Jones Industrial Average vadeli işlemleri 235 puan veya %0,8 düştü. S&P 500 vadelileri yüzde 0.9 düştü. Nasdaq 100 vadelileri yüzde 1 düştü.

Cuma, ana ortalamalar için art arda dördüncü negatif seans olacak. Federal Rezerv Çarşamba günü faiz oranlarını bir puanın dörtte üçü artırmaya karar verdi ve Kasım toplantısında bunu tekrar yapacağını belirtti.

Tahvil getirileri, Federal Rezerv’in iki yıllık ve 10 yıllık Hazine tahvillerinin on yıldan uzun süredir görülmeyen yüksek seviyelere ulaşması nedeniyle bu hafta yükseldi. Durgunluktan en fazla zarar gören hisse senetleri, SPDR tüketici ihtiyari fonunun %5’ten fazla düşmesiyle bu hafta kayıplara öncülük etti. Gayrimenkul Seçilmiş Sektörler için SPDR fonu %6 düştü.

Mariner Wealth Advisors’ın kıdemli servet danışmanı Tim Lesko, “Kimsenin kontrol edemediği bir dalgalanma yaşadınız” dedi.

Lesko, Federal Rezerv’in bu hafta faiz oranlarını 75 baz puan artırma kararı ve FedEx CEO’su Raj Subramaniam’ın ardından daha fazla yatırımcının ufukta bir durgunluk olabileceğini kabul etmeye başladığını söyledi. geçen hafta CNBC’de şunu söyleyerek Birinin yakın olduğunu düşündü. Lesko, bu gerçekleştiğinde yatırımcıların farklı tepki vereceğini söyledi.

“Bir noktada, bir durgunluğun dünyanın sonu anlamına gelmediğini öğrenecekler ve yeniden hisse senetleri oluşturmaya başlayacaklar” dedi. Ama şimdilik gökyüzü düşüyormuş gibi davranıyoruz” dedi.

Büyük ortalamalar, son altı haftadaki beşinci düşüşü için tüm hızıyla devam ediyor. Dow bu hafta yaklaşık %2,4 değer kaybetti ve Haziran ayındaki 2022 kapanış düşük isabetine yakın. S&P ve Nasdaq, şu ana kadar sırasıyla %3 ve %3.3 düşüşle hafif keskin düşüşler gördü.

READ  Yatırımcılar FedEx'in kasvetli uyarısını değerlendirdikçe hisse senedi vadeli işlemleri düşüyor

Costco hissesi, piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık %3 düştü. Perakendeci, dördüncü çeyrek mali geliri ve analistlerin beklentilerini aşan karlar bildirmesine rağmen, nakliye ve işçilik maliyetlerinde bir artış görüyor.