Eylül 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow vadeli işlemleri: bir piyasa rallisi bunu yapmaz; BBBY’nin hissesi Meme’ye ters olarak çöküyor

Dow vadeli işlemleri: bir piyasa rallisi bunu yapmaz;  BBBY'nin hissesi Meme'ye ters olarak çöküyor

Dow vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte bir gecede çok az değişti. Uygulanan malzemeler (AMA) kapanıştan sonra rapor edilirken, BBBY hissesi bir gecede düştü. Borsa rallisi ana direncin yakınında düşüşte, ancak Perşembe günü yükselen ana endekslerle gerçekten değil.
XBu bir güç işaretidir, ancak mütevazı bir geri çekilme yapıcı olacaktır. Yatırımcılar, çok yakın gelecekte önemli bir risk ekleme konusunda dikkatli olmalıdır.

BJ’nin cezası (BJ) Ve Kanada Güneş (CSIQ) sağlam kazançlara dayalı kuralların dışında, her ikisi de pazarın güçlü olduğu alanlardan geliyor. ExxonMobil (XOM) Enerji fiyatları yükselirken petrol ve gaz stokları öncülük etmeye devam ederken bir al sinyali yanıp sönüyor. Vertex İlaç (VRTX) düşüyor, ancak yeni bir satın alma fırsatı yaratması muhtemel.

süre, arkasında yatak banyosu (BBBY) bir “meme dönüş” yaşadı, bundan sonra Perşembe günü düştü Jim Dur (GMEBBBY hisselerinin önemli bir yatırımcısı olan Başkan Ryan Cohen, fonları geri çekme planlarını açıkladı. BBBY’nin hisseleri, Cohen hızlı çıkışını tamamlarken bir gecede düşmeye devam etti.

AMAT kazançları

Uygulanan malzemelerin karları Mali üçüncü çeyrekte beklenenden daha iyiydi, çip ekipmanı devi de yükseldi. AMAT hissesi gecelik işlemlerde mütevazı bir şekilde yükseldi ve iki ayın en yüksek seviyesine yaklaştı. Çip ekipmanı devinin hisseleri Çarşamba günü yüzde 2.1 artışla 108.27’ye yükseldi. Ancak Applied Materials hissesi hala 200 günlük hareketli ortalamanın oldukça altında.

AMAT kazançları rakipler için iyi haber olabilir KLA Şirketi. (KLAC). KLAC hissesi, Perşembe günü %1.85 artarak 382.02’ye yükseldikten sonra uzun işlemlerde sakin kaldı. 399.06’da çalışıyor kulplu bardak Bu tutamaçta trend çizgisini kırmak üzere olan puan satın alma, erken bir giriş sağlıyor.

Vertex hissesi çalışıyor IBD Lider Tablosu ve IBD Büyük Başlık 20. XOM hissesi çalışıyor SwingTrader.

Dow jones vadeli işlem sözleşmeleri bugün

Dow Jones vadeli işlem sözleşmeleri gerçeğe uygun değere sabitlendi. S&P 500 vadeli işlemleri düştü Nasdaq 100 vadeli işlemleri, AMAT hissesi biraz daha yüksek olsa bile düştü.

Bir gecede çalışmayı unutmayın Dow Jones vadeli işlem sözleşmeleri ve bir sonraki normal seansta mutlaka gerçek dolaşıma dönüşmeyen başka yerlerde Borsa oturum.


IBD Live’da işlem yapılabilir borsada işlem yapılabilir hisseleri analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


borsa yükselişi

Borsa rallisi Perşembe günkü seansın çoğunda dar bir aralıkta işlem gördü.

Dow Jones Sanayi Ortalaması Perşembe günü %0,1’den az yükseldi borsa ticareti. S&P 500 ve Nasdaq Composite yüzde 0.2 yükseldi. Küçük sermayeli Russell 2000 %0,7 yükseldi.

READ  Bitcoin kısaca 30.000 doların altına düştü, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %56'dan fazla düştü

ABD ham petrol fiyatları %2.7 artışla varil başına 90.50$’a yükseldi. Benzin vadeli işlemleri %3.1 yükseldi. Doğal gaz vadeli işlemleri %0,6 düştü, ancak son 14 yılın en yüksek seviyelerine ulaştı.

10 yıllık Hazine getirisi bir baz puan düşerek %2.88’e geriledi.

ETF’ler

arasında En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (elli) % 1.4, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (Uygun) %0.5 yükseldi. iShares Genişletilmiş Teknoloji ve Yazılım Fonu (ETF)IGV) Küçük bir kısmını kaybetti. VanEck Vektörleri Yarı İletken Şirketi (SMH) %1,4 yükseldi ve AMAT hissesi dikkate değer bir bileşendi.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) %2,4 yükseldi ve ABD ETF Global X Altyapı Geliştirme Fonu (beşik) %0.7. ABD Küresel Gates Vakfı (ETF)Yüzeyleri) %0,3 azaldı. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) %0.4 yükseldi. SPDR Spesifik Enerji Fonu (SPDR ETF)XLE) %2,7 arttı ve XOM hissesi büyük bir lider oldu. SPDR Finansal Seçim Fonu (SPDR)XLF) %0,1 daha fazla ödedi. SPDR Sağlık Sektörü Seçim Fonu (XLV) %0,4 azaldı.

Hisseler daha spekülatif hikayeleri yansıtıyor, ARK Innovation ETF (görüşürüz) ARK Genomics ETF %1,1 düştüARKG) %1,2.


Şu anda izlenmesi gereken en iyi 5 Çin hissesi


yanıp sönen hisse senedi alım sinyalleri

BJ hissesi %7.2 artarak 74.09’a yükseldi ve 71.10’u ortadan kaldırdı satın alma noktası, açılıştan kısa bir süre sonra 77.47 ile yüksek seviyeyi kırmasına rağmen. Yatırımcılar, BJ hissesinin Perşembe günkü işlemlerin büyük bir kısmında 75.50 alanını geçip geçemeyeceğini görmek için yine de açığı satın alabilir veya günlük grafiği kullanabilir. BJ’den Toptan Perşembe günü erken saatlerde, art arda üçüncü çeyrekte hızlanan kazanç artışı ve daha hızlı ikinci çeyrek gelir kazancı bildirdi. Depo üyelik zinciri de bir üst seviyeye taşındı.

En büyük rakip Costco Toptan Satış (maliyet) saplı bir çay fincanı tabanından alış bölgesinde rahatça %0,8 artarak 560,96’ya yükseldi. MarketSmith Analizi.

CSIQ hissesi, gün içi kazanımlarının çoğunu koruyarak %15 artışla 45.19’a yükseldi. Yatırımcılar şimdi Canadian Solar’ı satın alabilir veya önce ılımlı bir şekilde güçlenip güçlenmediğini görmek için bekleyebilirler.

Canadian Solar, %62’lik bir gelir artışıyla hisse başına kazançta %494’lük bir kazanç bildirdi. Energy-Solar Group, Amerika Birleşik Devletleri merkezli 197 şirket arasında birinci sırada yer alıyor. Enerji Enfazı (ENPH) yol göster.

Exxon hissesi, 50 günlük çizgiden toparlanarak ve Haziran başında konsolidasyonun başlamasından bu yana düşüş trendini kırarak %2,4 artarak 94,38’e yükseldi. Resmi satın alma noktası 105.67’dir. Ham petrol, doğal gaz ve rafinasyona önemli ölçüde maruz kalan çeşitlendirilmiş bir enerji devi olarak ExxonMobil iyi bir konuma sahiptir.

READ  Petrol devi Shell, Rusya'dan çıktıktan sonra 5 milyar dolara varan varlıklarını sildi

Vertex hissesi, hem düşük hem de düşük işlem hacimlerinde arka arkaya üçüncü seansta düşerek %1,65 düşüşle 294,29’a geriledi. Ancak hisse senetleri 21 günlük hareketli ortalamada destek buldu. Yatırımcılar şimdi VRTX hisselerini satın alabilir veya biraz güç bekleyebilir.

POMPA, TAHLİYE SONRASI BBBY STOK DAĞILIMI

BBBY hissesi, son birkaç haftadaki önemli bir rallinin ardından Perşembe günü %19.6 düşüşle 18.55’e düştü. Çarşamba günü geç saatlerde, orijinal GameStop Securities başkanı Ryan Cohen, Bed Bath & Beyond mülklerini satma planlarını açıkladı. Perşembe günü geç saatlerde BBBY, Cohen’in hissesini satmayı bitirdiğini açıklamasıyla %45 düştü.

Ayrıca, Bloomberg Perşembe gecesi bir kaynağa atıfta bulunarak, gerçek dünyada satışları düşen ve para kaybeden bir ev aletleri şirketi olan Bed Bath & Beyond’un yönetilemez borç yükünün üstesinden gelmesine yardımcı olması için bir iflas hukuk bürosu tuttuğu bildirildi.

BBBY Endeksi, Çarşamba gününün yükseğinde hafta için %132 arttı ve mesai sonrası düşüşler de dahil olmak üzere hafta için önemli ölçüde düştü.

Son zamanlarda, Pazartesi gecesi Cohen, Salı ve Çarşamba günleri keskin kazançlar sağlayan büyük parasız BBBY hisse senedi opsiyonlarını açıkladı.

Ancak GameStop’un Cohen’i bir pompalama ve boşaltma teşviki sağlarken, Bed Bath & Beyond tanıdık bir “meme geri dönüş” senaryosunu paylaşıyor. Meme hisse senetleri genellikle geniş medyanın dikkatini çeken büyük kazançlar elde eder, ardından genellikle yavaşlayan veya daha sonra kapanan ve ardından hızlı bir düşüşle kapanan başka bir büyük gün içi kazanç gelir.

BBBY’nin hisseleri Ağustos ayının başlarında yükselirken, Salı günkü %79 – kapanışta %29 – rekor hacim artışı dikkat çekti. Çarşamba günü, hisseler gün içinde %45 artışla beş ayın en yüksek seviyesine ulaştı, ancak seans dip seviyeleri yakınlarında %12’lik bir yükselişe geriledi.

Diğer meme hisse senetlerine gelince, GME hissesi Çarşamba günü %4 düştükten sonra %6,4 düştü. AMC Eğlence (AMC) %9,7 düşüşle 200 günlük serinin altında. AMC hissesi Çarşamba günü %14 düştü.

GME ve AMC hisseleri bir gecede düştü.

Piyasa Artış Analizi

Ya bir piyasa rallisi bir geri çekilme duyurusu yaparsa, ancak geri çekilme ortaya çıkmazsa? S&P 500 Salı günü neredeyse 200 çizgisine geldiğinden bu yana ana endeksler hafifçe düştü, ancak ana endekslerin hiçbiri 10 günlük hareketli ortalamaya dokunmadı.

READ  Önemli bir enflasyon faktörü olan gaz fiyatları keskin bir şekilde düşüyor

Dow Jones, S&P 500 ve Russell 2000 endeksinin bu kilit seviyenin hemen altında kalmasıyla 200 günlük hareketli ortalamasını korumaya devam ediyor.

Güçlü bir gerginlikten sonra yürüyen pazarın esnekliği etkileyici. Ancak daha fazla düşüş, önde gelen hisse senetleri için çıkış noktası oluşturma veya 21 günlük çizgilere geri çekilme fırsatı sağlayacaktır. Ana göstergelerin kendileri 21 günlük çizginin sadece %3 kadar üzerindedir.

Bireysel hisse senetleri ve sektörler farklılık gösterir. Enerji hisseleri, Exxon Mobil ve diğer birkaç şirketin son birkaç gün içinde alım sinyalleri vermesiyle daha yüksek fiyatlarla geliyor. Ağır hizmet tipi inşaat, çelik ve bazı ulaşım oyunları çalışırken güneş isimleri kulağa güçlü geliyor.

BJ’s Toptan Satış gibi bazı perakendecilerle birlikte birçok çip adı güçleniyor.

VRTX hisseleri gibi biyoteknoloji şirketleri geri çekiliyor ve bu da kendilerine bazı satın alma fırsatları sunabilir.

Piyasa rallisi birkaç gün sessizce durabilir ve daha sonra yükselebilir, ancak diğer yöne de gidebilir. Nasdaq geçen yılın sonunda, yine Mart sonu/Nisan başında ve Mayıs sonu/Haziran başında sıkı bir şekilde işlem gördü. Her durumda, evcilleştirme işi keskin bir satışla sona erdi.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile Pazara Çıkış Zamanı


şimdi ne yapıyorsun

Bu yüzden yatırımcılar şu anda çok agresif davranmamalı. Bazı satın alma fırsatları vardır ve yatırımcılar bunları göz önünde bulundurmalıdır, ancak çok yakın vadede belirsiz bir piyasa eğilimine çok fazla maruz kalmayın.

Hisse senetleri, sektörün rotasyonu sırasında son zamanlarda elde edilen birçok kazanımdan vazgeçmeye karşı hala savunmasız olduğundan, yol boyunca bazı kısmi karlar almayı düşünebilirsiniz. Bu aynı zamanda genel portföy riskinizi yönetmenin bir yoludur.

Piyasa düşüşleri ve farklı sektörlerin hareketleri yeni ayarlar yaratır, bu nedenle izleme listelerinizden vazgeçmeyin.

Okumak Büyük resim Piyasanın, hisse senetlerinin ve önde gelen sektörlerin trendine ayak uydurmak için her gün.

Lütfen Twitter’da Ed Carson’ı şu adresten takip edin: Tweet yerleştirme Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Bu IBD aracını neden basitleştirin? yanmışsınıf en iyi hisse senedi

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Digital: Bugün IBD Premium Stok Listelerinin, Araçların ve Analizlerinin Kilidini Açın

Tesla’ya karşı BYD: Hangi EV devi satın almak için en iyisidir?