Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow vadeli işlemleri, piyasa rallisinin çirkin bir şekilde tersine dönmesinin ardından düşüyor; Tesla Keskin Kazançları Kesiyor

Dow vadeli işlemleri, piyasa rallisinin çirkin bir şekilde tersine dönmesinin ardından düşüyor;  Tesla Keskin Kazançları Kesiyor

Dow vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte bir gecede biraz düştü. S&P 500 ve Nasdaq’ın kilit seviyelerde direnç göstermesi ve keskin bir düşüşle tersine dönmesiyle borsa rallisi Perşembe günü satıldı. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonun kontrol edilmesinin “kesinlikle gerekli” olduğunu söylemesi ve gelecek ayın başlarında faiz oranlarında önemli bir artışa işaret etmesiyle Hazine getirileri üç yılın en yüksek seviyesine sıçradı.
XÇirkin piyasa dönüşü şimdiye kadar yatırımcıları zaten mütevazı olan riskleri azaltmaları konusunda uyarıyor. Sabah erken hareketlere, kırılmalara ve özellikle büyüme stoklarına karşı dikkatli olun.

Yukarı yönde, havayolları güçlü bir iş seansı gördü. Birleşmiş Havayolları (UAL) Karlı 2. çeyrek ve 2022 tahminlerindeki artış. Amerikan Havayolları (AAL) ayrıca sonuçlarda ve direksiyonda daha yüksek yarıştı, ancak kazanımları azalttı.

tesla (TSLA) TSLA hissesi seansın en düşük seviyelerine yakın kapanmasına rağmen büyük karlarla sıçradı. nokor (yeni) Ve çelik dinamiği (STLD) gün içi en yüksek seviyelerinden de geldi.

Büyüme stokları en büyük kaybedenler oldu. fortinet (FTNT) geçmişte patlak verdi satın alma noktası Perşembe günü açıldıktan kısa bir süre sonra geri döndü. Expedia (EXPE) Perşembe sabahı trend çizgisini temizledi, ancak bundan sonra daha düşük tersine döndü.

Madencilik hisseleri geçen yıl büyük kazançlar sağladı. Ama geri çekildiler koi (AA) Ve Freeport McMorran (FCXHer ikisi de artan maliyetler ve azalan üretim konusunda uyardı. Bu hafta diğer birkaç büyük madencinin yetersiz üretim rehberliğinden sonra geldi.

kazanç

Post Kapanış, Robotik Cerrahi Sistem Üreticisi sezgisel cerrahi (ISRG) ve Snapchat’in babası Patla, Patla (Patla, Patla) adı geçen.

Sezgisel Cerrahi Karlar Küçük yendi görünümleri. ISRG hissesi bir gecede güçlü bir düşüş yaşadı. Hisseler Ocak ayı sonlarında düştü ama hala toparlanıyor. Bununla birlikte, Intuitive Surgical’ın kazanç raporu, diğer şirketler için Covid sonrası tıbbi prosedürlerin eğilimleri hakkında fikir verebilir. Edwards Canlı Bilimi (EW).

Hızlı kâr kaybı ve kullanıcı sayısı güçlü bir şekilde artmasına rağmen kazanç görüntülemeleri. SNAP hissesi başlangıçta düştü, ardından kazançları ayırmadan önce saatlerce süren işlemlerden sonra yükseldi. Hisseler, Nisan ayı başlarındaki toparlanmanın sona ermesinden bu yana düştü.

erken cuma, American Express (AXP), Cleveland Kayalıkları (CLF), HCA Sağlık (HCA) Ve Newmont Madencilik (müfredat) dokunun.

Tesla, Nucor, Newmont Mining ve EW. hisseleri çalışıyor IBD Lider Tablosu. FTNT hissesi açık IBD’nin uzun vadeli liderleri. Tesla ve CLF hisseleri şurada yer alıyor: kusur 50. Çarşamba günü Fortinet’ti IBD hissesi bugün Perşembe günü ise EXPE hisseleri vardı.

READ  ŞİMDİ SATIN AL, ÖDEME SONRAKİ HİZMETLER BAZI AMERİKALILARI BORÇLU OLABİLİR

Bu yazıda yer alan video Perşembe günü negatif piyasa dönüşünü tartışıyor ve Tesla hissesini analiz ediyor, Marsh ve McLennan (MMC) Ve Avalon Körfezi (AVB).


Bu IBD aracını neden basitleştirelim? yanmışsınıf en iyi hisse senedi


Fed Başkanı Powell: Faizleri ‘hızlı’ yükseltiyor

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell Perşembe günü enflasyonu kontrol etmenin “kesinlikle gerekli” olduğunu söyledi. 3-4 Mayıs’taki toplantıda 50 puanlık bir faiz artırımının “masada” olduğunu da sözlerine ekledi.

Fed Başkanı Powell, yatırımcıların zaten bildiklerini pekiştirdi. Piyasalar, bilanço indirimlerinin başlamasıyla birlikte önümüzdeki birkaç toplantı için Fed’in yarım puanlık faiz artırımını fiyatlıyordu.

10 yıllık Hazine getirisi 8 baz puan artarak 2018 sonundan bu yana en yüksek seviye olan %2.92’ye yükseldi.

Dow jones vadeli işlem sözleşmeleri bugün

Dow vadeli işlemleri, gerçeğe uygun değere göre %0,35 değer kaybetti. S&P 500 vadelileri 0,45 ve Nasdaq 100 vadelileri yüzde 0,45 kaybetti.

10 yıllık Hazine faizi %2,95’e yükseldi.

Bir gecede çalışmayı unutmayın Dow Jones vadeli işlem sözleşmeleri ve bir sonraki normal seansta mutlaka gerçek dolaşıma dönüşmeyen başka yerlerde Borsa oturum, toplantı, celse.


IBD Live’da işlem yapılabilir borsada işlem yapılabilir hisseleri analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


borsa yükselişi

Borsa rallisi aslan gibi geldi ama kuzu gibi çıktı.

Dow Jones Sanayi Ortalaması Perşembe günü %1’in biraz üzerinde düştü borsa ticareti. S&P 500 yüzde 1.5 düştü. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 2,1 geriledi. Küçük kapaklı Russell 2000, %2,3 oranında satıldı.

ABD ham petrol fiyatları %1.6 artışla varil başına 103.79$’a yükseldi.

ETF’ler

arasında En iyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (elli) %3,5 düştü, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF ise 3 düştü.Uygun) %2,5 feragat. iShares Genişletilmiş Teknoloji ve Yazılım Fonu (ETF)IGV) %3.1 düştü. VanEck Vektörleri Yarı İletken Şirketi (SMH) %2,7 azaldı.

Hisseler daha spekülatif hikayeleri yansıtıyor, ARK Innovation ETF (görüşürüz) %5 düştü ve ARK Genomics ETF (ARKG) %4.9. Her ikisi de hafta için keskin bir şekilde düşük ve Mart ayının en düşük seviyelerine yakın. Tesla hissesi, Ark Invest’in ETF’leri arasında bir numara olmaya devam ediyor.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) FCX, Alcoa ve Newmont Mining hisselerindeki kayda değer holdingler ile %6,2 düştü. Küresel Altyapı Geliştirme Fonu X ABD (beşik)% 1.4 vazgeçti. NUE hissesi, Steel Dynamics, Cleveland-Cliffs ve Alcoa’da da hisseye sahip olan PAVE ETF’nin en büyüğüdür.

READ  Alibaba, baskıdan sonra Çinli yatırımcıları cezbeden Hong Kong'da bir ilk liste eklemeyi hedefliyor

ABD Küresel Gates Vakfı (ETF)Yüzeyleri) %2.8 arttı, American Airlines ve United Airlines ilk iki bileşen oldu. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) %1,3 azaldı. SPDR Spesifik Enerji Fonu (SPDR ETF)XLE) %3.2 düştü ve Financial Select SPDR ETF (XLF) %1,6 oranında vazgeçti. SPDR Sağlık Sektörü Seçim Fonu (XLV)% 1.1 boğuldu


Şu anda izlenmesi gereken en iyi 5 Çin hissesi


Tesla Hisse Senedi

Tesla hissesi, kazanç raporunun Çarşamba günü geç saatlerde patlamasının ardından Perşembe sabahı 1092.22’ye kadar yükseldi. Ancak Perşembe günkü piyasa rallisi güneye dönerken TSLA hissesi düştü. Hisseler, seans dip seviyeleri yakınlarında %3.2 artışla 1,08.78 seviyesinden kapandı. Açılışı yüksek keserseniz, Tesla hissesi hala 1000 seviyesi civarında bir aralıkta olacaktır.

Gün içi mitinglerde bile Tesla hissesi yapılabilir görünmüyordu. Hala 1152.87’nin oldukça altındayken 50 günlük galibiyet serisini güzel bir şekilde uzattı. kulplu bardak Puan satın alma, göre MarketSmith Analizi. Perşembe günü trend çizgisini kırmadı, bu nedenle erken giriş olmadı.

Olumlu bir şey: Perşembe günkü ralli erken bir giriş olabilir. Daha uzun sap, dağınık büyük konsolidasyon içinde kendi üssü olmaya hak kazanan sap, ana ortalamaların yetişmesini sağlayacaktır.

Piyasa Artış Analizi

Güçlü açılışlar ve zayıf kapanışlar, güçlü bir borsa toparlanmasının değil, kötü bir piyasanın ayırt edici özellikleridir.

Nasdaq, 50 günlük çizgisine bakmak için sabah %1.9 yükseldi ve keskin bir kaybı tersine çevirdi. Ama 50 günü unutun. Nasdaq endeksi seviyenin üzerinde kapanmadı 10 günlük galibiyet serisi 4 Nisan’dan beri.

S&P 500 Perşembe günü 200 günlük serisini toparlayarak başladı ancak 50 günlük serisinin altında tamamladı. Çarşamba günü 200 çizgisinin üzerinde kapanan Dow, geri çekilmeden önce kısa bir süre Mart zirvelerini aştı.

Russell 2000 yine 50 günlük çizginin altında bıçaklandı. Mart sonunda bir miktar iyileşen piyasa arzı, en düşük seviyelerine geri döndü.

Tüm bunlar, bir önceki seansa kıyasla Nasdaq ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda daha yüksek işlem hacimleriyle geldi.

Bu arada, Perşembe günü madencilik stoklarında yoğun satışlar dikkat çekti. Belki de bu, yükselişlerinde değişken olan bu isimler için bir başka sarsıntıdır. Ancak zincir şirketlerin maliyetler ve üretim konusunda uyarması iyiye işaret değil.

Gübre stokları yoğun bir şekilde satıldı, ancak çoğunlukla 21 günlük hareketli ortalamaya yakın.

READ  Avrupa Merkez Bankası, faiz oranları yükselirken bankaların beklenmedik şekilde milyarlarca avro kar elde etmesini önlemeyi tartışacak

Tıbbi stoklar, Perşembe günkü kayıplara rağmen genel olarak güçlü görünüyor. Enerji hisseleri Perşembe günü düştü, ancak yine de güçlü görünüyorlar. Savunma hisseleri keskin bir şekilde düştü, ancak bu birçok grafik için iyi bir geri çekilme sağlayabilir. Birkaç savunma şirketi gelecek hafta kazanç bildiriyor. Seyahat stokları çok yükseldi. Havayolları hisselerinin kırılması nedeniyle olabilir. Otel hisseleri düşüş trendini tersine çevirdi. EXPE hissesi özellikle hayal kırıklığı yarattı ve satmadan önce bir al sinyali verdi.

Fortinet hissesi büyüme trendini tersine çevirmeye çalıştı ama gerçekten çirkin bir dönüş yaptı.

Diğer büyüme adlarının çoğu, son zamanlardaki düşüşlerini baltalamakla tehdit ederek, hüsrana uğrayacak durumda değiller. nvidia (NVDAPerşembe günü altı ayın en düşük seviyesine inerek tam da bunu yaptı.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile Pazara Çıkış Zamanı


şimdi ne yapıyorsun

Bu sağlıklı bir piyasa toparlanması değil. Ana endekslerin kilit seviyelerden aşağı doğru geri dönmesiyle birlikte, yatırımcılar zaten mütevazı olan riski azaltmayı düşünmelidir. Tesla hissesi dip seviyelere yakın kapandı ve Fortinet ve Expedia’nın tersine dönmesi, özellikle büyüme isimleri olmak üzere açılış dakikalarında hisse senedi satın alma riskini gösteriyor.

Bölünmüş bir pazarın yükselmesi durumunda yatırımcılar önde gelen sektörlere odaklanmalıdır. Ama onların güçlü kalacağına güvenemezsin. Alcoa ve diğer madencilerin hisselerini satmak, kısmi kâr elde etmenin önemine işaret ediyor. Ayrıca, pazarın belirli bir bölümüne çok fazla odaklanmamak için bir hatırlatmadır.

Piyasa rallisi yükselmeye başlasa da, umut bir strateji değildir. Nasdaq geçen hafta dip seviyelerini kırdı ve Mart zirvesinden daha düşük Mart seviyesine daha yakın.

Önümüzdeki iki hafta içinde yatırımcılar, Federal Rezerv’in bir sonraki faiz artırımına ek olarak kârın büyük kısmını alacaklar. Bu, iyi ya da kötü pazar netliği sağlayabilir. Şimdilik, yaklaşan manşetler büyük bir belirsizlik sunuyor.

Okumak Büyük resim Her gün piyasanın, hisse senetlerinin ve önde gelen sektörlerin trendiyle uyumlu olmak için.

Lütfen Twitter’da Ed Carson’ı şu adresten takip edin: Tweet yerleştirme Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Hızlı kar elde etmek ve büyük kayıplardan kaçınmak ister misiniz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Digital: Bugün IBD Premium Stok Listelerini, Araçları ve Analizi Açın

Tesla’ya karşı BYD: Hangi gelişen EV devi satın almak için en iyisidir?