Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dragon Quest III HD-2D versiyonu hakkında yeni söylentiler

Dragon Quest III HD-2D versiyonu hakkında yeni söylentiler
Resim: Square Enix

Square Enix’in Dragon Quest III HD-2D Remake’inin çıkmasının üzerinden uzun zaman geçti ve artık bazı hayranlar, son güncellemeyle birlikte ilk iki oyunun da geri döneceğine dair umut taşıyor.

Güvenilir sızıntı kaynağı Midori’nin yeni yorumu, yangını körüklüyor. Kendisi Switch’in ve diğer birçok platformun bu yeni sürümünün şunları içerebileceğini düşünüyor: tamamlamak üçlü (İşte Dragon Quest I, II ve III).

Son videoda “The Legend of Erdrick yaklaşıyor” ifadesi ve tek bir “HD-2D” logosunun olduğu öne sürülüyor ancak üçüncü oyundan özel olarak bahsedilmiyor.

Erdrick, kahramanın üçüncü gezide aldığı başlıktır ve orijinal üç versiyonu “Erdrick Üçlemesi” olarak bilinir.

Aynı sızıntı, hayranların bu konu hakkında muhtemelen yaklaşan “Nintendo Direct”te daha fazla şey duyacağını iddia ediyor ve oyunun bu mali yılın sonuna kadar teslim edileceğini söylüyor.

Dragon Quest III HD-2D Remake ilk olarak Mayıs 2021’de duyurulmuştu ve bundan çok önce geliştirme aşamasında olduğu görülüyor; dolayısıyla üçlü sürüm, projenin gün ışığına çıkmasının neden bu kadar uzun sürdüğünü muhtemelen açıklayabilir.

Bu projenin ortaya çıkmasıyla aynı zamanda Dragon Quest yaratıcısı Yuji Horii, Dragon Quest 1 ve II’nin yeniden yapımının zaten düşünüldüğünü ancak henüz “resmi” olmadığını belirtti.

Elbette bu noktada üçlü hakkında resmi olarak hiçbir şey doğrulanmadı, o yüzden fazla heyecanlanmayın.