Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Draymond’un Nikola Jokic’e övgüsü, Joel Embiid’in Warriors’a karşı büyük oyununu alevlendirdi.

Draymond’un Nikola Jokic’e övgüsü, Joel Embiid’in Warriors’a karşı büyük oyununu alevlendirdi.

Joel Embiid, ihtiyaç duyduğu tüm ilan tahtası malzemelerine sahipti.

Warriors’ın Cuma gecesi Chase Center’da Sixers’ı 120-112 yendiği maçta 46 sayı, 9 ribaund ve 8 asistle Philadelphia 76ers’ın kalbini kazanmaya devam etti.

Warriors forveti Draymond Green maçtan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Green’in NBA oyuncusu Nikola Jokic hakkında yaptığı yorumlar nedeniyle Embiid’in maç hakkında çok heyecanlı olduğunu söyledi.

Green, Embiid’den alıntı yaparak, “‘Bu gece neden böyle oynadığımı biliyor musun?’ dedi. Jokic’in ligde savunulması en zor oyuncu olduğunu söyledin.”

Green, Embiid ile yüzleştikten sonra fikrini değiştirdi.

Green gülerek, “Bu yüzden hepinize şunu söylemek istiyorum, Joel ligdeki en sert vuruş yapan oyuncu,” dedi.

Savaşçılar, Embiid’i durdurmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar ama pek başarılı olamadılar. Ancak Green, Golden State’in savunmasının oyun boyunca 7 fitlik merkeze uyguladığı baskının, sonunda oyunun sonunda birkaç basketin boşa gitmesine neden olduğuna inanıyor.

Green, “Sadece hızlı bir diyete gitmek istemiyorsunuz,” dedi. “Dördüncü çeyrekte duruma farklı bir açıdan bakmaya çalıştık, iki şut çektik, yerden ikili takımlar gönderdik, yerin altından ikili takımlar gönderdik. ikili takım, koç bize birkaç vuruş yapıp geri çekilmemiz için bize özgür irade verdi.” Ve dengeyi bozmaya çalışın.

“[Kevon Looney] Bütün gece onunla savaşarak inanılmaz bir iş çıkardı. Bununla birlikte, 46 sayı ile bitirdi, ancak Lun’un savaşma ve bütün gece onun üzerinde bir vücut tutma şekli, umarım onu ​​yıprattı. Maç boyunca yaptığı şutlardan bazılarını dördüncü çeyreğin son altı dakikasında birkaçını kaçırdı. Sadece savunmanıza ve operasyonunuza güvenmelisiniz ve bu konuda iyi bir iş çıkardık. “

İLGİLİ: JP, Warriors’ın Sixers’a karşı büyük galibiyetinin ardından eleştirmenlere sesleniyor

Embiid, Golden State’e karşı inanılmaz rakamlar ortaya koyarak MVP adaylığını daha da sağlamlaştırsa da, Green ve Warriors, Sixers karşısında büyük bir galibiyet elde etti.

READ  İngiltere Premier Ligi maçları, Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünün ardından ertelendi.

Ne yazık ki Green için, Warriors 4 Nisan’da Ball Arena’da son kez Joki ve Denver Nuggets ile karşılaştığında, şimdi ligin en güçlü ikinci korumasıyla karşılaşacak.

Dubs Talk Podcast’i indirin ve takip edin