Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dünya Pogues solistinin yasını tutarken Shane MacGowan’ın ölüm nedeni açıklandı

Dünya Pogues solistinin yasını tutarken Shane MacGowan’ın ölüm nedeni açıklandı

Dünya, “Fairytale of New York” ve “The Old Main Drag” gibi şarkıların arkasındaki sanatçı olan Pogues’un solisti Shane MacGowan’ın ölümünün yasını tutuyor.

Clark, 65 yaşındaki McGowan’ın zatürreden öldüğünü söyledi New York Times.

Ölüm haberi, İrlandalı gazeteci ve yazar eşi Victoria Mary Clarke tarafından 30 Kasım’da yapılan açıklamada doğrulandı: “Shane her zaman önümde taşıdığım ışık, hayallerimin ve aşkımın ölçüsü olacak.” benim hayatım”.

McGowan, hastaneye girip çıkmasına neden olan düzenli zatürre nöbetleri de dahil olmak üzere uzun yıllar boyunca sağlıksız dönemler yaşadı.

Geçen hafta, Noel Günü’ndeki 66. doğum günü öncesinde hastanedeki bakımdan taburcu edileceği duyuruldu.

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı bir gönderide eşi, atkı ve şapka taktığı bir fotoğrafını tweetleyerek bakım personeline destekleri için teşekkür etti.

Geçtiğimiz yıl McGowan, yılbaşı gecesi sosyal medyada yayınlanan bir videoda ensefalit teşhisini açıklamıştı. Geçen yıl rahatsızlığı teşhis edildikten sonra Dublin’deki St Vincent’s Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

(Victoria Mary Clark)

Ensefalit, beynin iltihaplandığı veya şiştiği nadir fakat ciddi bir durumdur. Hayatı tehdit edici olabilir ve acil hastanede tedaviyi gerektirir; en fazla risk altında olan küçük çocuklar ve yaşlılardır.

Ensefalite neyin sebep olduğu her zaman açık değildir ancak viral bir enfeksiyondan, bağışıklık sistemi probleminden veya bakteriyel ve fungal bir enfeksiyondan kaynaklanabilir.

Pek çok hayran, McGowan’ın 20’li yaşlarında kendini öldüresiye içki içmesinden bu yana sağlığından endişe duyuyor. Ancak dedi ki Bekçi Son röportajlarından birinde: “Elbette hayatı seviyorum.”

Amazon Müzik logosu

Amazon Music ile 70 milyon şarkı ve podcast’e reklamsız sınırsız erişimin keyfini çıkarın

30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

abonelik

İrlandalı rock grubu U2, şarkıcı Imelda May ve Libertines yıldızı Carl Barat gibi ünlü hayranlar da dahil olmak üzere hayranlardan, arkadaşlardan ve hayranlardan övgüler yağdı.

(Filistin Otorite Arşivleri)

İrlanda Başbakanı Leo Varadkar, McGowan’ın “İrlanda deneyimini güzel bir şekilde yakaladığını” söylerken, eski grup arkadaşları McGowan’ın sahnede gülümsediği siyah beyaz bir fotoğrafı paylaştı.

Sinn Fein Başkanı Mary Lou MacDonald, Sinn MacGowan’ı “İrlanda öyküsünü” anlatma biçimiyle benzersiz bir “şair” olarak tanımladı.

İrlanda’nın “en sevilen simgelerinden birini ve dünyanın en büyük şarkı yazarlarından birini kaybettiğini” söyledi.

“Sheen bir şair, bir hayalperest ve sosyal adaletin savunucusuydu. “O sadık bir Cumhuriyetçi ve gururlu bir İrlandalıydı” diye ekledi.

En son güncellemeleri buradan takip edin.