Temmuz 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

KISS üyeleri turun son konserinde veda ediyor

KISS üyeleri turun son konserinde veda ediyor


New York
CNN

KISS üyeleri cumartesi gecesi veda turlarının son gösterisini gerçekleştirdiler ancak grubun performansı henüz bitmedi.

Amerikalı ünlü rock grubu, elli yıllık turnenin zirvesi olan “End of the Road” turnesini New York Madison Square Garden’da verdiği son konserle noktaladı.

Kurucular Paul Stanley ve Gene Simmons’ın yanı sıra gitarist Tommy Thayer ve davulcu Eric Singer sahneye çıkarak “I Love It Loud” ve “Beth” gibi klasik parçaları seslendirdi.

Gösterinin sonunda müzisyenler sahneyi terk etti ve dijital avatarları “God Gave Rock And Roll To You” şarkısını söylemek için yerlerini aldı.

Grup da Video yayınlandı dijital avatarlarını oluşturmak için kullanılan hareket yakalama kıyafetlerini giyen müzisyenlerin yanı sıra performans sergileyen ve ateş püskürten avatarların yer aldığı resmi YouTube kanallarında.

Şarkıcı Paul Stanley videoda “Grup devam etmeyi hak ediyor çünkü grup bizden daha büyük” diyor.

Avatarlar Pophouse Entertainment Group ortaklığıyla oluşturuldu. Şirketten yapılan basın açıklamasına göre. İsveçli şirket, KISS’in dijital modelleri benimseyen ilk Amerikalı grup olduğunu söylüyor.

Basın bülteninde, “Grubun avatarlara dönüşümü, KISS’in bugüne kadar kariyeri boyunca yaptığı gibi, rock ‘n’ roll performansının sınırlarını zorlayarak ölümsüzleşmelerini sağlayacak” diyor. Pophouse ayrıca KISS’in “on yıllar boyunca” dijital olarak performans göstermeye devam edeceğini söyledi.

Basın bültenine göre avatarlar George Lucas’ın kurduğu görsel efekt şirketi Industrial Light & Magic tarafından yaratıldı.

Açıklamaya göre Gene Simmons, “Bizi asla hayal etmediğimiz yerlere götürerek sonsuza kadar genç ve sonsuza kadar yaratıcı olabiliriz” dedi. “Teknoloji Paul’ün her zamankinden daha yükseğe sıçramasını sağlayacak.”

KISS, dijital karakterlerle kendi konserlerini düzenleyen İsveçli grup ABBA’yı takip ediyor. Pophouse, ABBA’nın yanı sıra Avicii ve İsveç Evi Mafyası ile de çalıştığını söylüyor.

READ  AEW Dynamite'tan kopan maç