Haziran 10, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Durk dünyanın en uzun yaşayan kadını seçildi

Boyunuza, hızlı büyüme dışında fiziksel değişikliklere neden olan Weaver Sendromu adı verilen nadir bir genetik bozukluk neden olur.

Zelki, fiziksel sorunları nedeniyle normal bir şekilde yürüyemiyordu. Zamanının çoğunu tekerlekli sandalyede geçirmekle birlikte bazı adımları yürüteç yardımıyla da atabilmektedir.

Genç kadın, 2014’te ilk rekorunu aldığından beri, rezaletini sendromunu tanıtmak ve benzer bir sorundan veya başka nadir durumlardan muzdarip olanlara yardım etmek için bir platform olarak kullandığı için unvanın önemli olduğunu söylüyor.

Sokağa çıktığında şaşırma alışkanlığı olduğunu ve çoğu insanın kibar olduğunu ve onunla fotoğraf çekmesini istediğini söylüyor. Buna ek olarak, genellikle sosyal ağlarda sevgi dolu mesajlar alır – genç ve yabancıyken ona zorbalık yapmak yerine.

İlginçtir ki, aynı zamanda Guinness tarafından tanınan dünyanın en uzun insanıdır. Türkiye. Sultan Kozen 2,51 metre boyunda, ancak yüksekliği tümörün hipotalamusuna (beynin bir parçası) yaptığı baskıdan kaynaklanıyor. Kelky, Cosan’la hiç tanışma fırsatı bulamadığını ama onunla tanışmayı çok istediğini söylüyor.

Ancak genç Türk kadını bu unvanı taşıyan en uzun kadın değil. Daha önce Çinli Yao Tiffany’ye aitti ve hipofiz bezindeki bir tümör sonucu 2.34 metre yüksekliğe ulaştı. Ancak, Tiffany 2012 yılında 40 yaşında öldü.

READ  Turks ve Caicos Adaları'ndaki En Yaygın 10 Aile Adı