Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Grand Durk, Aralık 2021’in başlarında nakliye için yeniden açılacak

Turks ve Caicos’taki Grand Turk’ün nihayet Aralık 2021’in başlarında yolcu gemilerini karşılamaya başlayacağı doğrulandı. Ayrıca, Carnival Corporation ile rıhtım tesislerini genişletmek ve kabul tesisini iyileştirmek için hükümetle bir anlaşma imzaladı.

Büyük Durk geri döndü!

Grand Turk’te 21 aylık bir yolcu gemisi yokluğundan sonra, tersane nihayet Aralık 2021’de gemileri karşılamaya başlıyor. Ünlü geminin siteye dönüşü Türkler ve Caicos ve Carnival Corporation’ın CEO’su Arnold Donald’ın hükümeti tarafından doğrulandı. Bir anlaşmanın geldiğini onaylıyor Biraz yatırımla.

Bu, gemi ziyaretçilerini yerel işletmelere getirerek işini kaybeden adalılar için ekstra iyi bir haber.

Grand Durk Plajı ve Karşılama Tabelası (Fotoğraf Telif Hakkı: Cruise Hive)

Mart 2020 itibariyle, küresel nakliye askıya almalarının uygulanmasıyla, adadaki yolcu gemilerinde 1.450’den fazla kişi çalıştı ve yılda 26.8 milyon dolar kazandı.

Grand Turkey’deki seyahat sektörü büyümeye devam ediyor ve yılda 1,2 milyon yolcuya ulaşıyor.

Genel yeniden başlatma çabalarımızın bir parçası olarak, bu yıl içinde Turks ve Caicos’a geri döneceğimiz için çok heyecanlıyız ve misafirlerimizi Grand Turkey’deki evimizin güzelliği ve harikasıyla yeniden buluşturabildik. Carnival Corporation’ın CEO’su Arnold Donald, şunları söyledi: Turks ve Caicos ile uzun süredir devam eden ortaklığımız için minnettar olmaya devam ediyor ve Grand Dirk Cruise Center’ın genişletilmesinde birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Turks ve Caicos halkı ve içinde yaşadıkları topluluklar üzerindeki etki.

Karnaval yatırımı 25 milyon dolar

Grand Dirk, Salgın öncesinde Princess Cruise ve Holland America’dan gelen gemilerle Carnival Corps, özellikle Carnival Cruise Line için popüler bir arama limanıdır. Hükümet ve Carnival Corporation, 24 milyon dolarlık bir yatırım anlaşması imzaladı.

Carnival Horizon, Grand Durk'a bağlı
Fotoğraf: Telif hakkı Cruise Hive

Sözleşmenin, daha büyük gemileri barındırabilmesi için rıhtıma bir uzantısı var. Grand Dirk Cruise Center’daki karşılama tesisinde gelecekte yolcu sayısını artıracak bazı iyileştirmeler yapılacak.

READ  Azerbaycan milletvegili Ramil Hasan: KKTC, Türk dünyasının Akdeniz'deki kalesidir - QHA

Ekselansları. Premier Misic ekledi: “Topluluk olarak Turks ve Caicos’un uzun zamandır beklenen dönüşünü memnuniyetle karşılıyoruz ve Grand Dirk Cruise Center’ın geleceğine yatırım yapmaya devam etmek için Carnival Corporation ile yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Uzun vadeli stratejik için sabırsızlanıyoruz. girişimcilerin daha fazlasını kazanmasına ve başarmasına yardımcı olmak için ortaklarla ortaklıklar ve ortak girişimler. Yüksek yaşam kalitesinin ve işletmelerin geliştiği bir yer. “

Ayrıca şunu da okuyun: Grand Turk’te seyir sırasında yapılması gerekenler

Beyefendiden beri. Şubat 2021’de Premier Misic göreve geldi ve Carnival ile müzakereler hızlandırıldı. Bu da, adayı ziyaret eden hiçbir gemi olmadığı için hükümetin korkunç durumun farkında olduğu için geldi. Nakliye durakları yerel taksi ve ulaşım operatörlerini, sahil gezilerini, restoranları, yerel zanaat satıcılarını, hediyelik eşya dükkanlarını ve daha fazlasını etkiledi.

Grand Durk Yolcu Limanı