Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom Paralel Telsiz ve Ardıç Ağları ile Açık RAN’da Ortaklar

Şirketler şu anda Türkiye’deki Durk Telekom İnovasyon Merkezi’nde Open RAN’ı test ediyor

Türk Telekom, Türkiye’de RAN İstihbarat Kontrolü (RIC) kullanarak açık RAN ​​teknolojisinin taşıyıcı dağıtımını gören çok değerlikli bir açık RAN ​​girişiminde paralel kablosuz ve Juniper ağlarıyla ortaklık kurmuştur.

Şirketler şu anda Carrier’ın Keşif Merkezinde Open RAN’ı test ediyor. T Telerk Telekom ve Juniper Networks’e sahipken Daha önce RIC ile çalışmış En son haberler, ağları otomatikleştirmek, verimli kaynak kullanımını sağlamak ve optimum müşteri deneyimi sağlamak için paralel kablosuz yazılımı operatörün geniş açık RAN ​​programlarına entegre ediyor.

Özellikle Parallel Wireless, bant 1, 3, 7, 8, 20 radyolar için uçtan uca bir RAN çözümü ve 2G, 3G ve 4G için DU/CU yazılımının yanı sıra 78 bant radyolar için DU/CU yazılımı ve 5G. Juniper Networks, hem gerçek zamanlı (RTC’ye yakın) hem de gerçek zamanlı olmayan (RT olmayan) RIC’leri dağıtan ve çeşitli xApp’lerin / rApp’lerin yeteneklerini gösteren kapsamlı RIC işletim sistemini sunar. Türk Telekom müşterilerine farklı hizmetleri hızlı bir şekilde sunabilmektedir.

Türk Telekom CTO’su Yusuf Crack, duyurunun taşıyıcının “5G haritasının çizilmesinde aktif bir rol oynadığını” gösterdiğini söyledi.

Küresel teknoloji üreticileriyle iş birlikleri kurduk. Bu işbirlikleri kapsamında açık RAN’lar geliştirmeye, test etmeye ve üretmeye devam ediyoruz.” “Bu girişim boyunca Paralel Kablosuz ve Ardıç Ağları ile işbirliğimiz, açık RAN ​​yolculuğumuz boyunca kritik öneme sahip ve bu işbirliğinin, gelişmiş 4G ve 5G geniş bant iletişimlerinin ve yeni uygulamaların uygulanmasında önemli bir adım olacağını umuyoruz.”

READ  Hollanda'da restoran saldırısında 2 Türk hayatını kaybetti