Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Elon Musk, “Eski Onay İşareti” tasfiyesini geri çekiyor ve platformun en büyük ünlülerini yeniden kontrol ediyor

Elon Musk, “Eski Onay İşareti” tasfiyesini geri çekiyor ve platformun en büyük ünlülerini yeniden kontrol ediyor

Twitter CEO’su Elon Musk, “eski onay işaretlerini” kaldırdıktan neredeyse iki gün sonra beyaz bayrak sallıyor gibi görünüyor.

Cumartesi günü Twitter üzerinden, Stephen King’den Chrissy Teigen’e kadar platformun en büyük isimlerinden bazıları, birdenbire onay işaretleri göründüğünde şaşkınlıklarını dile getirdiler.

“Arkadaşlar bana mavi çekimin iade edildiğini söylediler. Neden bilmiyorum. Hiçbir şey ödemedim. Numara vermedim” diye tweet attı. Seinfeld Yıldız Jason Alexander.

Görünüşe göre Musk, yalnızca en yüksek takipçi sayısına sahip kullanıcılara mavi çekleri iade etti ve kendi aylık 8 dolarlık Twitter Mavi çek sistemini sunmaya karar verdiğinden beri platformu çökerten bir soruna yenik düşmüş görünüyor.

Musk’ın Perşembe günü, yalnızca ücreti ödeyenleri doğrulama sözünü nihayet yerine getirme kararı, toplu doğrulamanın kaldırılması, bir dizi ünlü dolandırıcının hesabına kapıyı açtığından, platformu kargaşaya sürükledi.

Ancak Şef Twit, klasik mis gibi bir tavırla, teslimiyetini önce destansı bir trol olarak göstermeye çalıştı.

Musk, eski Çalışma Bakanı Robert Reich’in mavi çeki reddettiği ve “internette çok fazla güce sahip olan birkaç kişiyi” kınadığı bir ileti dizisine yanıt olarak, “Mavi çekin parasını ödeyeceğim – sana hediyem,” diye tweet attı.

Musk daha sonra tweet attı, “Mate’e bakın.”

Ancak bu geniş kapsamlı hamle, doğrulama sistemini eleştirenler için bir şakadan çok daha fazlası gibi görünüyor.

Papa Francis’ten eski Başkan Donald Trump’a kadar pek çok önemli kişi, mavi çeklerini kısa bir süre kaybettikten sonra bozguna uğrattı.

Çeklerin yeniden yağmaya başlamasıyla birlikte, 8 doları ödememe kararlarını dile getiren ünlülerin çoğu, geri almanın kendilerinin yapmadığını takipçilerine bildirdi.

Teknoloji muhabiri Kara Swisher, “Aman Tanrım, rızam olmadan cüzzamlandı, paramparça oldu, kral oldu. Hayır demek hayır, millet,” diye tweet attı.

Tiegen, takipçilerine sinir bozucu rozetten nasıl kurtulacaklarına dair ipuçları bile verdi ve Pod Save America sunucusu Jon Favreau’ya “Adını değiştirirsen onay işaretini kaldırır. Ama sonra bu konuda bir daha konuşma yoksa bir şey alırsın.” başka.” Ben ciddiyim lol”.

READ  Japonya Merkez Bankası tahvil getirilerini sabit tutmak için müdahale ederken Yen düşüyor

Ancak Malala Yousafazi’den Charlie Sheen’e kadar pek çok kişi, Verification’ın geri döndüğünü görmekten heyecan duydu.

Kızların eğitim aktivisti tweet attı, “Ne olduğunu bilmiyorum ama mavi tikimi geri aldığım için mutluyum, bu yüzden herkes hala Malala olduğumu biliyor.”

Elon-Twitter destanında bundan sonra ne olacağını kimse tahmin edemez, ancak Musk’ın tüm bunlarla uğraşmaya yakın bile olmadığı oldukça açık görünüyor.