Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski Hollanda Başbakanı Dries van Agt ve eşi Eugenie, ikili ötenazi sonucu hayatını kaybetti

Eski Hollanda Başbakanı Dries van Agt ve eşi Eugenie, ikili ötenazi sonucu hayatını kaybetti

Haberler

Eski Hollanda Başbakanı Dries van Agt, eşi Eugenie ile “el ele” yasal ötenazi sonucu hayatını kaybetti.

Agt'ın kurduğu insan hakları örgütü Haklar Forumu, Cuma günü yaptığı duyuruda, 93 yaşındaki çiftin Pazartesi günü memleketi Nijmegen'de hayatını kaybettiğini duyurdu.

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, “Yetmiş yılı aşkın süredir destek ve desteğiyle birlikte olduğu ve her zaman 'kızım' dediği sevgili eşi Eugenie van Agt Krekelberg ile el ele vererek birlikte öldü” dedi. söz konusu. Bir açıklamada şunları söyledi.

Hem Agt hem de karısı ölmeyi seçmeden önce bir süredir sağlık durumları kötüydü.

Eski başbakan, 2019 yılında hayatının son on yıllarını adadığı Filistinliler için düzenlenen anma töreninde konuşma yaparken beyin kanaması geçirdi. Hiçbir zaman tam olarak iyileşmedi.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşun yöneticisi Gerad Junkman, Van Agt ve karısının çok hasta olduğunu ancak “birbirleri olmadan yaşayamayacaklarını” söyledi. Yayıncı NOS dedi Ötenazi seçimi hakkında.

Gazete, iki taraflı ötanazinin veya iki kişiye aynı anda ölümcül enjeksiyon yapılmasının Hollanda'da hala nispeten nadir olduğunu, ancak yavaş yavaş artan bir popülerlik kazandığını bildirdi.

Eski Hollanda Başbakanı Dries van Agt, 5 Şubat 2024'te eşi Eugenie ile “el ele” yasal ötenazi sonucu hayatını kaybetti. Radboud Üniversitesi

2021'de 16 çift ve bir önceki yıl 13 çift çifte ölümü seçerken, 2022'de 29 çift çifte ölümü seçti.

Van Agt, uzun kariyeri boyunca, en önemlisi 1977'den 1982'ye kadar Hollanda Başbakanı olmak üzere çok sayıda siyasi görevde bulundu.

1999'da İsrail'e yaptığı ziyaretin ardından Hıristiyan Demokrat, Filistin halkına verdiği desteği giderek daha fazla dile getirmeye başladı.

Van Agt, uzun kariyeri boyunca, en önemlisi 1977'den 1982'ye kadar Hollanda Başbakanı olmak üzere çok sayıda siyasi görevde bulundu. Radboud Üniversitesi

2009 yılında “Filistin/İsrail meselesine ilişkin adil ve sürdürülebilir bir Hollanda ve Avrupa politikası” çağrısında bulunan Haklar Forumu'nu kurdu.

Van Agt'tan “görevdeki büyük büyükbabası” olarak söz eden Hollanda Başbakanı Mark Rutte, selefinin gerçek bir lider olduğunu hatırladı.

READ  Taliban'ın dini lideri Kabil'i nadiren ziyaret ediyor, yabancıları Afganistan'a karışmaya karşı uyarıyor - devlet medyası

Rutte, “Benzersiz ve zarif dili, net kanaatleri ve çarpıcı sunumuyla Dries van Agt, kutuplaşma ve parti yenilenmesinin olduğu bir dönemde Hollanda siyasetine renk ve içerik kazandırdı” dedi. Bir açıklamada şunları söyledi.

Hem Agt hem de karısı ölmeyi seçmeden önce bir süredir sağlık durumları kötüydü. Radboud Üniversitesi

Hollanda kraliyet ailesi de ona saygı duruşunda bulundu: Kral Willem-Alexander, Kraliçe Máxima ve Prenses Beatrix ortak bir açıklamada, “Çalkantılı bir dönemde idari sorumluluğu üstlendi ve muhteşem kişiliği ve renkli tarzıyla birçok kişiye ilham vermeyi başardı” dedi.

Posta telleri ile

Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2024/02/11/news/former-dutch-prime-minister-dries-van-agt-wife-eugenie-dead-from-duo-euthanasia/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign =konum%20düğmeler

Paylaşım URL'sini kopyalayın