Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski kraliyet sözcüsü, Kate ve William'ın iyileşmek için zamana ve alana ihtiyacı olduğunu söyledi

Eski kraliyet sözcüsü, Kate ve William'ın iyileşmek için zamana ve alana ihtiyacı olduğunu söyledi
  • Joshua Cheatham'ın yazdığı
  • BBC haberleri

Fotoğrafa yorum yapın,

Çiftin, Catherine'e kanser teşhisi konulduktan sonra halkın desteğinden “derinden etkilendiği” söyleniyor

Eski bir kraliyet sözcüsü, Catherine'e kanser teşhisi konulduktan sonra insanların Galler Prensi ve Prensesi'ne “iyileşmeleri için zaman” vermeleri gerektiğini söyledi.

Daha önce çift için çalışan Paddy Harverson, Kensington Palace'ın reklamı nasıl ele aldığını savundu.

BBC'ye şunları söyledi: “Bu sadece bir kurum değil, bu bir aile… Onların da insan olduğunu da unutmamalısınız.”

Catherine, durumuyla ilgili haftalarca süren spekülasyonların ardından Cuma günü tedaviye başladığını açıkladı.

Kanserin karın ameliyatı geçirdikten sonra keşfedildiğini söyledi.

Bu arada kralın yeğeni Peter Phillips, Sky News Australia'ya Charles'ın moralinin “iyi” olduğunu ancak tıbbi tedavinin onun kraliyet görevlerine dönmesini engellemesinden “hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

İkili, özel London Clinic hastanesinde aynı anda kısa süreliğine tedavi altına alındı.

Harverson, BBC'nin Pazar günü Laura Kuenssberg programında yaptığı konuşmada, “Sanırım ön yargılıyım ve bunlardan bazıları arkadaşım, ancak siz bu konumdayken bunun çok zor olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Onlara yer vermelisiniz, dolayısıyla bağlantılar olsa da onların insan olduğunu ve bir dereceye kadar onların ayak izlerini takip etmeniz gerektiğini de hatırlamalısınız” diye ekledi.

Fotoğrafa yorum yapın,

Eski kraliyet sözcüsü Paddy Harverson, sosyal medyada Kate'in sağlığı hakkında yapılan spekülasyonların “sürekli ölüm döngüsü”nü eleştirdi.

Çift, Catherine'in geçtiğimiz Ocak ayında açıklanmayan bir durum nedeniyle ameliyat edilmesinden bu yana sağlığı konusunda kamuoyunda yoğun spekülasyonlarla karşı karşıya kaldı.

Catherine (42 yaşında) Noel'den bu yana hiçbir resmi etkinliğe katılmadı.

Anneler Günü vesilesiyle paylaştığı çocuklarıyla birlikte çekilmiş bir fotoğrafı, fotoğraftaki tutarsızlıklar nedeniyle sosyal medyada sansasyon yarattı.

Catherine daha sonra yaptığı açıklamada fotoğrafın neden olduğu “her türlü kafa karışıklığından” dolayı özür diledi ve şunları söyledi: “Birçok amatör fotoğrafçı gibi ben de bazen düzenleme denemeleri yapıyorum.”

The Sun'ın editörü Victoria Newton BBC'ye, Catherine'in iki hafta önce kanser duyurusunun çocukları için okulun son günü olacağına karar verdiğini söyledi.

Bayan Newton, Laura Kuenssberg'e şunları söyledi: “Onun önceliği üç çocuğunu korumaktı. Onlardan artık okula gitmelerinin istenmesini istemiyordu.”

The Times, Catherine'in “yakın bir arkadaşından” alıntı yaparak, prensesin bir açıklama yayınlamak yerine video mesaj kaydetmeye karar verdiğini ve danışmanlardan herhangi bir görüş almadan “her kelimesini” yazdığını bildirdi.

Bay Harverson, kraliyet ailesinin Catherine'in teşhisinin açıklanmasıyla ilgili “hiçbir sorunu olmadığını” söyledi ve sosyal medyadaki spekülasyonların “sürekli ölüm döngüsü”nü eleştirdi.

“Fotoğrafın en iyi şekilde görünmesini istediğine ve bunun için özür dilediğine eminim, bu yüzden herkesin yoluna devam etmesi gerekirdi” dedi. “Gerçekten onlara zaman ve alan vermemiz gerektiğini düşünüyorum.”

Bay Harverson, kraliyet ailesinin son hastalıklar nedeniyle daha kırılgan olduğu yönündeki iddiaya karşı çıktı.

“Sadece yeni gerçekliği kabul etmemiz gerekiyor. Bunlardan daha azı var” dedi.

“Bunun üstesinden gelecekler” diye ekledi. Şöyle ekledi: “Çok iyi tanıdığım kralın inanılmaz derecede güçlü, çok dayanıklı ve maneviyatı büyük bir insan olduğuna çok eminim.”

The Sun, Windsor'daki bir çiftlik dükkanında Kate ve William'ın bir videosunu yayınladıktan günler sonra, “sosyal medya trollerine, aptal komplo teorisyenlerine ve keskin nişancı medya uzmanlarına” “Kate'i kovmaları” çağrısında bulundu.

Videolu anlatım,

İzleyin: Galler Prensesi'nin video mesajının tamamı

Bayan Newton bu videoyu yayınlama kararını savundu.

Newton BBC'ye “Anlatıyı değiştirmek çok önemliydi” dedi. “Sonra medyanın geri kalanı 'Kate'ten vazgeç' demeye başladı.”

Yayınlanmadan önce Kensington Sarayı ile temas halinde olduğunu ve “bu görüntülerin sergilenmesinde herhangi bir sorun olmadığı” konusunda kendisine güvence verildiğini söyledi.

Bu arada Laura Kuenssberg'le birlikte The Sunday Show'a da katılan Imran Ahmed, son haftalarda sosyal medyada Catherine hakkında dolaşan iddialara değindi ve platformların tehlikeleri konusunda uyarıda bulundu.

Dijital Nefretle Mücadele Merkezi'nin genel müdürü Ahmed, sosyal medyanın “en tartışmalı bilgileri alıp… ön plana çıkarmak için tasarlandığını” ve bazı konuların ve bakış açılarının gerçekte olduğundan daha popüler görünmesini sağladığını vurguladı.

Bay Ahmed, “Sosyal medya popüler bir ses değil, bilgi almak için güvenli ve akıllı bir yer değil. Dünyayı çok çarpıtıcı bir mercek olarak görebilir” dedi.

Sosyal medya şirketlerinin, zararlı komplo teorilerinin platformlarında yayılmasını önleme araçlarına sahip olduğunu ancak “bunu yapmamayı seçtiklerini” iddia etti.

Ayrı bir gelişmede Kensington Sarayı sözcüsü, Galler Prensi ve Prensesi'nin “aldıkları nazik mesajlardan derinden etkilendiklerini” ve “şu anda mahremiyet taleplerinin anlaşılmasından dolayı minnettar olduklarını” söyledi.

Çift, bu yıl Paskalya ayinine katılamayacaklarını zaten açıklamıştı. Kral Charles'ın ailesini kiliseye götürüp götürmeyeceği belli değil.

Buckingham Sarayı, onun gelecek hafta sonu aileye katılabileceğinden “umutlu” olduklarını söyledi.

Kral, “sevgili gelini” ile “çok gurur duyduğunu” ve kendisinin ve Camilla'nın onunla “en yakın temasta” olduğunu söyledi.

BBC, Sussex Dükü ve Düşesi'nin teşhis konulduktan sonra William ve Catherine ile iletişim kurduğunu öğrendi.

Yapabilirsiniz BBC News özel programını izleyin Galler Prensesi'nin kanser teşhisini ulusa gönderdiği bir video mesajla ('Kate'in Kanser Teşhisi') BBC iPlayer'da nasıl açıkladığı hakkında.

READ  'Barbie Pazarlama Lideri', Warner Bros.'un Tüm Gözleri Oyuncak Bebek Üzerinde Nasıl Çektiğine Dair - Çeşitlilik