Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski RNC başkanı Ronna McDaniel, NBC News'e katıldı

Eski RNC başkanı Ronna McDaniel, NBC News'e katıldı

Kanalın Cuma günü yaptığı açıklamaya göre, Cumhuriyetçi Ulusal Komite başkanlığından bu ay istifa eden Ronna McDaniel, NBC News'e canlı yayın katılımcısı olarak katılacak.

İşe alım, NBC'nin siyasi analist kadrosuna güvenilir bir muhafazakar ses katıyor. Bayan McDaniel'in aynı zamanda sol eğilimli bir NBC üyesi olan ve eski Başkan Donald J. Trump ve müttefiklerinin sıklıkla Demokrat Parti'nin bir kolu olmakla suçladığı bir ağ olan MSNBC hakkında da yorum yapması bekleniyor.

NBC News'in siyasi haberlerini denetleyen Carrie Budoff-Brown, bir notta şunları yazdı: “Takımda Rona gibi bir sesin olması bundan daha önemli bir an olamaz.” Ulusal sorunlar.” Siyaset ve Cumhuriyetçi Partinin geleceği.” Bayan McDaniel, seçim geceleri de dahil olmak üzere 2024 kampanyasının haberlerinde özellikle yer alacak.

Kendisi, 2016 başkanlık kampanyasını Michigan'da zafere taşıdıktan sonra Bay Trump tarafından Cumhuriyetçi Parti'ye liderlik etmek üzere seçildi. Parti başkanı olarak bazen Trump'la çatışıyordu. Geçen yıl bundan şikayetçiydi Onun kararı Birkaç Cumhuriyetçi başkanlık ön tartışmasına sponsor olmak için NBC, Trump'ın rakipleriyle bir tartışmaya ev sahipliği yaptı.

Şubat ayında Bayan McDaniel, New Hampshire ön seçimini kazandıktan sonra Cumhuriyetçileri Trump'ın arkasında birleşmeye çağırmış ve henüz yarıştan çekilmemiş olan rakibi Nikki Haley'i kızdırmıştı. Trump o zamandan beri gelinini ve yakın bir danışmanını Cumhuriyetçi Ulusal Komite'ye başkanlık etmek üzere atadı ve parti üzerindeki hakimiyetini sıkılaştırdı.

NBC News'in diğer önde gelen Cumhuriyetçi yorumcuları arasında eski Başkan Yardımcısı Mike Pence'in özel kalemi olarak görev yapan Mark Short ve Paul Ryan ile John Boehner'ın eski baş yardımcılarından Brendan Buck yer alıyor. NBC'nin Demokrat yorumcuları arasında eski Senatör Claire McCaskill ve Barack Obama'nın eski kampanya yöneticisi David Plouffe yer alıyor.

READ  Prens Harry'nin anı kitabı "Step Up" satış rekorları kırıyor

Biden yönetiminin başlangıcından bu yana MSNBC, Başkan Biden'ın ilk basın sözcüsü Jen Psaki'yi ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in eski açılış basın sözcüsü Simone D. Sanders'ı işe aldı.

Bayan McDaniel NBC'ye ilk kez Pazar günkü “Meet the Press” sayısında çıkacak.