Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ESPN işten çıkarma geliyor – ve herkes risk altında

Andrew Marchand

Spor ve eğlence

20 Mart 2023 | 14:36

The Post’un öğrendiğine göre, ESPN’nin son işten çıkarma turu “kutsal inekler yok”, yani yayındaki kıdemli personelden üst düzey yöneticilere kadar herkes inceleme altında ve kesintilerin önümüzdeki dört ila altı hafta içinde tamamlanması bekleniyor.

Hareketler, Disney CEO’su Bob Iger’in şirketin tüm birimlerinde geleceğini duyurduğu işten çıkarmaların bir parçası. Geçen ay Iger, 7.000 kişinin işten çıkarılacağını söyledi.

ESPN Başkanı Jimmy Pittaro’nun rehberliğinde, bölüm başkanlarına bölümlerini olabildiğince verimli hale getirmek için denetlemeleri söylendi. Kaynaklara göre şu anda ESPN’nin kaç milyon kişiyi kurtarması gerektiği veya kaç çalışanı işten çıkaracağı konusunda bir hedef sayı yok.

ESPN yorum yapmaktan kaçındı.

Son yıllarda ESPN, Troy Aikman (yılda 18 milyon dolar), Joe Buck (yılda 15 milyon dolar) ve Stephen A. Smith (yılda 12 milyon dolar) gibi en iyi yorumculara büyük miktarda para harcadı ve onlar hala ek- kaynaklara göre onlar çünkü modunda.

Geçen hafta The Post, McAfee’nin dört yıllık, 120 milyon dolarlık bir sözleşmenin ortasında FanDuel’den uzaklaşmasına neden olabilecek bir ağa geçmeyi araştırdığını bildirdi. Ancak herhangi bir McAfee-ESPN anlaşmasının ağ için mali açıdan mantıklı olması gerekir. ESPN, McAfee için bir olasılık, ancak şu anda favori olmayabilir.

Bu arada, ESPN’nin kemer sıkması, kolej futbolunun ulusal şampiyonluk maçı arayan Chris Fowler ile yapılan görüşmelerde şimdiden hissedilmeye başlandı. Kaynaklara göre, yılda yaklaşık 3 milyon dolar kazandığı bildirilen Fowler ve ESPN müzakerelerde ayrıldı.

ESPN, yaklaşan büyük işten çıkarmalarına rağmen Pat McAfee’yi takip ediyor.
Getty Resimleri

ESPN, Fowler’ı elinde tutmak istiyor, belki de küçük bir artışla, çünkü o kolej futbolu bölümü ve Grand Slam tenisi sesi, ancak onu paranın yanına yaklaştıracak büyük bir zam alamayacak.

READ  Üst düzey Fed yetkilileri, bankaların baskısıyla daha fazla faiz artırımına ihtiyaç duyulduğunu tartışıyor

Kaynaklara göre, yayındaki en savunmasız kişiler, yedi veya daha fazla figür yapan ve iğne taşıyıcı olarak kabul edilmeyen kişilerdir. Smith, gece geç saatlerde Spor Merkezi sunucusu Scott Van Pelt ve “Pazartesi Gecesi Futbolu” standı, bir tür “dokunulmaz” yetenek olarak kabul ediliyor.

Kablo abonelerinin kablo kesintilerine rağmen ESPN, Kasım ayında ayrı kazanç raporunu yayınladığında göstermesi beklenen Disney için hala bir para ineği. Daha önce, ESPN’nin numaraları Disney’in numaralarına girildi ve ayrıştırılmadı, ancak Iger’in yakın zamanda ortaya koyduğu yeni yapı altında, ESPN verilerini herkese açık hale getirecek.

ESPN’nin kemer sıkması şimdi Chris Fowler ile yapılan görüşmelerde hissediliyor.
Getty Images aracılığıyla Icon Sportswire

ESPN şu anda yaklaşık 74 milyon evde ve her hane ayda 10 $ aralığında ödeme yapıyor, bu da tek bir reklam satmadan önce hala ayda bir milyar doların dörtte üçünü kazandıkları anlamına geliyor. Nispeten yeni bir doğrudan tüketiciye yönelik eklenti hizmeti olan ESPN+’nın 24,9 milyon abonesi var. Ayda 9,99 ABD doları ücret alır, ancak daha ucuza Hulu ve Disney+ ile birlikte paketlenebilir.

Iger, geçtiğimiz günlerde ESPN’nin tamamen doğrudan tüketiciye kaymasının “kaçınılmaz” olduğunu belirtti. Kaynaklara göre kesin bir tarih yok, ancak daha erken değilse de önümüzdeki birkaç yıl içinde olacak. ESPN kablo ve uyduda gösterilmeye devam edecek, ancak tam programlaması kablo kesiciler için mevcut olacak. Yıldan yıla, ESPN son zamanlarda derecelendirmelerinin genel olarak yüzde 8 ve ilk kez yüzde 14 arttığını bildirdi.

ESPN spor medyasının tepesindeki yerini korumuş ve ateş etmeye devam etmiş olsa da – eskisi kadar değil – işten çıkarmalar Bristol deneyiminin düzenli bir parçası haline geldi.

Onlarca yıldır medyanın bir parçası haline gelen kesintilere karşı bağışıklığı olan ESPN, 2015 yılında 300 kamera arkası çalışanını işten çıkardı. 2017’de Ron Jaworski, Mark Stein ve Trent Dilfer gibi yıldızlar da dahil olmak üzere 250 kişi daha işten çıkarıldı.

READ  AI, JWN, CRM, CRWD, CHWY
ESPN Başkanı Jimmy Pittaro’nun yönetimi altında, bölüm başkanlarına bölümlerini olabildiğince verimli hale getirmek için incelemeleri söylendi.
Getty Resimleri

Bazı kişilerin çok yıllı sözleşmeleri vardı ve maaş alıyordu, ancak muhasebe nedenleriyle işten çıkarıldılar. Kaynaklara göre bu kez sözleşmeli çalışanlar da incelemeye alındı.

2020’de pandeminin en yoğun olduğu dönemde ESPN 300 çalışanını işten çıkardı ve 200 pozisyonu doldurmamayı seçti.

ESPN bunca zaman boyunca spor haklarına büyük para harcadı, özellikle de 2021’de sezon başına yaklaşık 2,7 milyar dolar ödemeyi kabul ettiği NFL için. Anlaşması iki Super Bowl’u kapsıyor ve 2033 sezonuna kadar devam ediyor.Ayrıca bu yıldan itibaren Pazartesi Gecesi Futbolu için esnek programlama da içeriyor. Bunu, Buck ve Aikman adına yılda 33 milyon dolar harcama izledi.

Şimdi, yine de, Disney’in en tepesinden rehberlik var. Bunun Nisan sonu veya Mayıs başında yapılması bekleniyor.

Karton ve Roberts Kay yine kazandı

ESPN New York’tan Michael Kay, yedi haneli devasa bir sözleşme imzaladı, ancak şovu hala WFAN’ın “Cartoon & Roberts” tarafından yeniliyor. Üç sezonluk Winter Book’un ikinci ayında, Nielsen Audio’ya göre Craig Carton ve Evan Roberts, The Michael Kay Show’un 25-54 yaş arası erkekler arasında on yedinci payında (2,1) üçüncü oldu (7,2 pay). Sabah, WFAN’ın “Boomer & Gio” pazarda 1 numara (13,1 pay), ESPN’nin “DiPietro & Rothenberg” 11 numara (3,3) oldu. Orta noktada, FAN’ın “Tiki & Tierney” grubu dördüncü (5.4), ev sahibinin ESPN grubu ise 14. (2.2) oldu.


daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/03/20/espn-layoffs-are-coming-and-nearly-everyone-is-vulnerable/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL’sini kopyalayın