Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eurovision 2024 adayları: Bambi Thug’dan Baby Lasagna’ya kadar ilk 10’umuz

Eurovision 2024 adayları: Bambi Thug’dan Baby Lasagna’ya kadar ilk 10’umuz

2024 Eurovision Şarkı Yarışması devam ediyor; elemeye hak kazanan tüm ülkeler açıklandı ve 11 Mayıs Cumartesi günü büyük finale doğru yola çıktılar.

Eurovision genellikle hayranların her ülkenin müzik yeteneğini kutladığı, dramatik performansların, komik kostümlerin ve olağanüstü vokal performanslarının olduğu renkli atmosferiyle tanınır.

Ancak bu yılki etkinlik, Gazze’de devam eden savaş nedeniyle boykot çağrıları sırasında Avrupa Yayın Birliği (EBU) organizatörlerinin İsrail’in katılımını yasaklamayı reddetmesi nedeniyle büyük tartışmalara konu oluyor.

Delegesi Lauren’in “Tattoo” şarkısıyla 2023 yılı kazananı olarak taçlandırılmasının ardından bu yıl yarışmaya ev sahipliği yapan İsveç’teki Malmö Arena dışında protestoların yapılması bekleniyor.

7 Mayıs Salı günü yapılan ilk yarı finalde adaylar Bambi Thug (İrlanda) ve Pepe Lasagna (Hırvatistan), Fin takımı Window95Man ve Lüksemburg, Sırbistan, Ukrayna, Portekiz, Litvanya ve İtalya’dan gelen delegelerle birlikte finale yükseldi. Kıbrıs.

9 Mayıs Perşembe günü yapılan ikinci yarı final maçında Letonya, Avusturya, Hollanda, Norveç, Yunanistan, İsrail, Estonya, İsviçre, Gürcistan ve Ermenistan elemelere katıldı.

İngiltere’nin finaldeki yeri, Fransa, İtalya, Almanya ve İspanya’nın yanı sıra etkinliğe en büyük katkıyı sağlayan ‘Beş Büyük’ ​​ülkeden biri olması sayesinde garantilendi. İsveç de geçen yılki yarışmayı kazandıktan sonra bir yer elde etti.

Yarışma kızışırken, 2024 Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanan ilk 10 favoriyi belirli bir sıraya göre sıralayalım.

Bambi Thug olarak da bilinen İrlandalı şarkıcı-söz yazarı Bambi Ray Robinson, İrlanda’yı temsil ediyor (Getty Images aracılığıyla TT/AFP)

İrlandalı Eurovision 2024 yarışmacısı Bambi Thug bu yılki yarışmanın favorisi.

‘Onlar/onlar/onların’ zamirlerini kullanan Bambi, 2018’den bu yana Eurovision finaline yükselen ilk İrlandalı yarışmacı oldu. ‘Kıyamet Mavisi’ performansıyla ilk yarı finalden sonra oylamayla elendiler. Endüstriyel metal, pop, opera ve tekno unsurlarını harmanlayan dramatik bir kompozisyondur.

Bambi şarkıları hakkında “Herkese göre bir şeyler olduğunu düşünüyorum” dedi. “Başlangıçta konuşulan bir söz var, bir pop korosu var, ardından çığlık atan bir bölüm var, enerjik, neredeyse arkadaşça bir bölüm var ve ardından ciğerlerimi patlatabileceğim bir elektrik kesintisi var. Ben sadece gösteriş yapıyorum, temelde !”

READ  İki Killed-Off Squid oyuncusu Sezon 2'de nasıl geri dönmek istiyor?

“Doomsday Blues” başarılı bir Eurovision girişinin tüm temel unsurlarını içeriyor: Cesur, iddialı ve mükemmel teatrallik içeriyor; Bambi şeytani görünüşlü dansçılarla çevriliyken cadı kostümüyle görünüyor.

Bebek Lazanya, Eurovision 2024 yarı finalinde sahne alıyor (Erişim noktası)

Kazanmanın şu anki favorisi, Finlandiya’nın 2023 ikincisi Kargi ve birçok kişinin İsveçli Loren’in tacı çaldığına inandığı “Cha Cha Cha” şarkısıyla bazı benzerlikler taşıyor.

“Cha Cha Cha” gibi Baby Lasagna’nın “Rim Tim Tagi Dim”i de eğlenceli, teknodan ilham alan bir şarkı; gürleyen gitar riffleri, gümbürdeyen davullar ve vokalist Marko Burisić’in derin bir hırıltıyla söylediği şarkı: “Ayy, ben büyük çocuğum” şimdi/ Chow’dan ayrılmaya hazırım, anne, chow/ Evet, artık büyük bir çocuğum/ Gidip ineğimi satacağım.

Bunun teatral sunumu da çılgınca; dev sahneye yansıtılan neon inekler, keçiler ve atlar, havai fişekler, aynı zamanda dans eden bir rahibe/çamaşırcı kadın ve maske takan bir grup. Hatta patentli bir dans hareketi (dirsek darbesiyle yerinde yapılan bir tür yürüyüş) ve hayranların katılması için bir alkış molası bile var. Eurovision için mükemmel bir materyal ve çok eğlenceli!

Nemo – İsviçre’yi temsil eden “sembol”

Nemo, Eurovision 2024’te İsviçre’yi temsil ediyor (Getty Emma aracılığıyla TT/AFP)

Onlar/onlar/onlar zamirlerini kullanan İsviçreli delege Nemo, Georges Bizet’in 1875 operasındaki habanera aryasını zekice çalan ayrıntılı marşı “The Blade” aracılığıyla cinsel kimlik temalarını keşfediyor Carmen Ayrıca muhtemelen birçok klasik James Bond temasıyla karşılaştırmalar da yapacaktır..

Doruğa doğru vokal fırfırlar, kemerler ve bazı büyük falsetto notalarıyla uygun şekilde dramatik. Ah, bir de rap yapmak. Melek yüzleri, muhteşem kostümleri ve mükemmel canlı sunumuyla Nemo, yenilmesi gereken bir oyuncu ve kesinlikle layık bir kazanan.

Angelina Mango – “La noia”, İtalyan oyuncu

Angelina Mango Eurovision finalinde İtalya’yı temsil edecek (Danielle Venturelli/Getty Images)

Angelina Mango’nun, 2021’de kazanan rock grubu Maniskin ve (2019’da ikinci, 2019’da altıncı sırada yer alan) hip hop sanatçısı Mahmoud’un da aralarında bulunduğu önceki İtalyan delegelerin başarılarından sonra doldurması gereken büyük bir boşluk var. ) ve geçen yıl dördüncü olan Marco Mengioni.

READ  Khloe Kardashian, Disneyland Resimlerinde True Thompson'ın Kızını Kabul Etmeye Zorlandı

Keyifli gitarı ve Mango’nun akılda kalıcı pop melodileriyle sıcak yaz günlerini ve hareketli geceleri özleten neşeli ve rahat şarkısı “La Noia” ile iyi işler yapacağından eminiz.

Mango, İtalya’da “Che t’o dico a fa” ve “Ci pensiamo domani” gibi single’larla pop şarkıcısı olarak başarıya ulaşmıştı. Aynı zamanda İtalyan pop grubu Mattia Bazaar’ın eski şarkıcısı Laura Valenti ile bir konser sırasında kalp krizi geçirdikten sonra trajik bir şekilde vefat eden merhum Giuseppe Mango’nun (hayranları tarafından sadece “Mango” olarak bilinir) kızıdır. 2014. Bu şu anlama geliyor: Şarkısını dünyaya seslendirdiğinde Manju için muhtemelen çok duygusal bir an olacak.

Tali – Lüksemburg’u temsil eden “savaşçı”

Sonraki Eurovision 2024’ün ilk yarı finalinde (TT News/AFP, Getty Emma aracılığıyla)

Talley’nin Latin aksanlı Fransızca şarkısı, büyük finalde seslendirdiğinde Eurovision seçmenlerinin ilgisini çekeceği kesin. Bu, 2022 İspanyol yarışmacı Chanel’in şehvetli dansı ve anında akılda kalan nakaratıyla izleyicileri büyüleyen “SloMo” şarkısından hiçbir farkı yok.

İlginç bir şekilde, alev patlamaları ve bazı harika arka plan armonileriyle dramayı artırmadan önce parçanın İngilizce bölümündeki Woodkid’i akla getiriyor. Merhametli!

Marina Satti – “ZARI”, Yunan oyuncu

Marina Satti, Eurovision 2024’te Yunanistan’ı temsil edecek (Getty Images)

Cumartesi günkü finalde yer alabilmek için Marina Sati’nin ikinci yarı finale kadar oylanması gerekecek ama biz endişeli değiliz. Pop hiti “ZARI” onun mirasından yararlanıyor ve İspanyol süperstarı Rosalía’yı anımsatan büyüleyici sesinden en iyi şekilde yararlanıyor.

Rosalía gibi Satie de reggaeton’un yanı sıra tulumun Yunanca versiyonunu, tsambouna’yı ve vokallerde çok sayıda ses kodlayıcıyı içeriyor. Bazı dinleyicilere tuhaf gelebilir ama Satie ve ortak yazarları aslında yaz çalma listelerimizde kolayca yer alabilecek oldukça çağdaş pop müzik üretmeyi başardılar.

Kalın – Avusturya temsilcisi “Hayranlaşacağız”

Avusturyalı Kalin Eurovision hayranlarını şaşırtmayı umuyor (Getty Emma aracılığıyla TT/AFP)

Eurovision’da gürültücü bir kulüp eksik olmuyor ve bu yıl seyircilerin keyif alabileceği en az üç etkinlik var. En sevdiğimiz şarkılardan biri Avusturyalı Kalin’in, New Decade tarzı heyecan verici dans melodisiyle Cascada’ya kanallık eden “We Will Rave” şarkısı.

READ  French Montana videosu: Müzik videosu çekerken en az 10 kişi yaralandı

Nefes kesen bir performans, bu yüzden tek tehlike, seyircileri Hırvatistan, İrlanda ve İsviçre’den unutulmaz skorlara oy vermeye ikna edecek kadar uzun süre akıllarında kalma mücadelesi vermesi.

Ancak müzikalin hızlı ritimleri inkar edilemeyecek kadar akılda kalıcı ve Kaleen’in performansı o kadar kendinden emin ki, uzun bir süre o kulak kurdunu kafanızdan çıkarabileceğiniz şüpheli.

Alyona Alyona ve Jerry Tepesi Ukrayna’yı temsil eden “Teresa ve Maria”

Alyona Alyona ve Jerry Hall ilk Eurovision yarı finalinde (Getty Emma aracılığıyla TT/AFP)

Ukrayna’nın 2024’ün en popüler marşı “Teresa & Maria”, 2019’da hit şarkısı “Okhrana otmjena” ve popüler YouTube kanalıyla üne kavuşan Ukraynalı şarkıcı-söz yazarı Jerry Hill’den geliyor.

Bu arada rapçi ve eski öğretmen Aliona Aliona, Eminem, Nicki Minaj ve Missy Elliott gibi hip hop yıldızlarından ilham alıyor ve Azealia Banks ile karşılaştırılıyor. New York Times.

“Teresa ve Maria”, Roma Katolik azizi Rahibe Teresa ve Meryem Ana’dan ilham alıyor ve sorumluluk, ilahiyat ve sevgi temalarını ele alıyor. Her ikisi de ilk yarı finali geçmeyi başardı, dolayısıyla onları Cumartesi günü kesinlikle yarışırken göreceksiniz.

Windows95Man – Finlandiya’yı temsilen “Kural yok!”

Windows95Man, Eurovision 2024’ün ilk yarı finalinde sahneye çıktı (Getty Emma aracılığıyla TT/AFP)

1961’deki ilk çıkışlarından bu yana yarışmayı yalnızca bir kez kazanan, herkesin favori mazlumlarından bir çılgın gösteri daha. Bu, Finlandiyalı metal grubu Lordi ve Eurovision’un kesinlikle en küçümsenen performanslarından biri olan “Hard Rock Hallelujah” şarkısıyla oldu. unutulabilir. zaman.

“Kural yok!” Windows95Man tarafından Windows95Man ikilisinin dev bir denim yumurta ve bazı şüpheli kostümleri (veya bunların eksikliğini) içeren olağanüstü gösterisi sayesinde bu performansları geride bırakabilirler.

Eurovision organizatörleri, 7 Mayıs Salı günü yapılan ilk yarı finalde elenen oylamanın ardından, büyük finaldeki riskli koreografi sırasında şortunu düşürmekten kaçınabileceğini ummak zorunda kalacaklar.

Joost – Hollanda’nın “Europapa” temsilcisi

Eurovision 2024 Hollandalı delegesi Joost Klein (TT News/AFP, Getty Emma aracılığıyla)

Windows95Man’e rakip olan, en azından tamamen tuhaflık açısından, Ghost ve “Europapa” lakaplı Europop ekibidir.

Belirtildiği gibi Eurovision açıkça kulübün yıldızını geri getirmeye çalışıyor; Joost, Felemenkçe’den İngilizceye uçuşan ve “salyangoz”dan “balık ve cips”e kadar her şeyden bahseden bu çılgın, amansız bop ile hazır. Bunu anlıyor muyuz? Hayır, yine de hoşumuza gitti mi? kesinlikle.