Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

FAA'nın United üzerindeki artan denetimi, havayolunun projelerini geciktirebilir

FAA'nın United üzerindeki artan denetimi, havayolunun projelerini geciktirebilir

David Shepardson'ın yazdığı

WASHINGTON (Reuters) – ABD Federal Havacılık İdaresi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, bir dizi güvenlik olayının ardından şirketin güvenlik kurallarına uymasını sağlamak için United Airlines'ın denetimini artırdığını söyledi.

Federal Havacılık İdaresi Reuters'e yaptığı açıklamada, Chicago merkezli havayolu şirketinin “güvenlik düzenlemelerine uymasını, riskleri tanımlamasını, riskleri azaltmasını ve güvenliği etkili bir şekilde yönetmesini” sağlamak için resmi bir değerlendirmeye başlayacağını söyledi.

“Devam eden sertifikasyon faaliyetlerinin devam etmesine izin verilebilir, ancak gelecekteki projeler gözetim bulgularına bağlı olarak ertelenebilir.”

United yorum yapmaktan kaçındı.

Bloomberg News'in raporuna göre FAA, müşterilerin United'ın yeni uçakları veya yeni rotalarında uçmasına izin vermeyeceğini doğruladı. Federal Havacılık İdaresi yorum yapmaktan kaçındı.

United Cuma günü yaptığı açıklamada, Federal Havacılık İdaresi'nin son haftalarda meydana gelen yarım düzineden fazla güvenlik olayının ardından havayolunun incelemesini artıracağını söyledi.

Oregon'a inen United uçağının dış panelinin eksik olması, Federal Havacılık İdaresi tarafından soruşturma yapılmasına yol açtı. Filo çapında bir Boeing 737 MAX, Houston'da çimlerin üzerinde yuvarlandı. United tarafından Japonya'ya gitmek üzere işletilen bir Boeing 777-200, San Francisco'dan kalktıktan sonra lastiğini kaybetti ve Los Angeles'a yönlendirilerek güvenli bir şekilde indi.

United'ın kurumsal güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı Sasha Johnson, Cuma günü bir notta, önümüzdeki birkaç hafta içinde çalışanların “bazı iş süreçlerimizi, kılavuzlarımızı ve tesislerimizi incelemeye başladıkça operasyonlarımızda FAA'nın varlığını daha fazla göreceklerini” söyledi.

Johnson'ın notunda, bu olayların “duraklamamıza ve farklı şekilde yapabileceğimiz ve yapmamız gereken herhangi bir şey olup olmadığını değerlendirmemize neden olduğu” belirtildi ve havayolunun FAA girdisini memnuniyetle karşıladığını da sözlerine ekledi.

FAA Yöneticisi Mike Whitaker Salı günü Reuters'e verdiği demeçte, ajansın son olaylardan sonra United'a daha yakından bakacağını ve United CEO'su Scott Kirby'nin “bu olaylara baktığımızda onlarla biraz daha yakından ilgileneceğimizi bildiğini” söyledi. “

READ  Ev inşa hissi Temmuz ayında tarihsel olarak düştü

(Washington'dan David Shepardson ve Bengaluru'dan Mrinmay Dey tarafından rapor edilmiştir; Düzenleyen: Richard Chang)