Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fanatics – Marvin Harrison Jr. davası, “bağlayıcı bir ön protokol”ün bağlayıcı bir sözleşme olup olmadığı konusuna odaklanıyor

Fanatics – Marvin Harrison Jr. davası, “bağlayıcı bir ön protokol”ün bağlayıcı bir sözleşme olup olmadığı konusuna odaklanıyor

Marvin Harrison Jr.’ın kendi davulunun ritmine göre yürümesini seviyoruz. Ancak Harrison’ın işleri kendi yöntemiyle yapmasının da sınırları var.

Bu kısıtlamalardan biri muhtemelen daha önce üstlenilen sözleşme yükümlülüklerinden kaynaklanacaktır.

Taslaktan sonra Harrison ve Fanatikler arasında, Harrison’ın Fanatiklerin Cardinals formasını satmasına izin verecek bir NFLPA lisans anlaşmasını imzalayamaması nedeniyle ortaya çıkan anlaşmazlıklar ortaya çıktı. Bu hafta sonu Harrison’la her şey doruğa çıktı NFLPA Çaylak Prömiyerine gitmeyeceğim ve en önemlisi, Fanatikler sözleşmenin ihlali nedeniyle Harrison’a dava açıyor.

Davanın varlığına dair haberlerin ortaya çıkmasının ardından spor avukatı Darren Hytner, web sitesinde bir paylaşımda bulundu. Şikayetin bir kopyası New York Bölgesi adına New York Yüksek Mahkemesi’nde dava açıldı. Hytner tarafından yayınlanan şikayetin kopyası, açıkçası zaman zaman keyfi görünen kapsamlı düzeltmeler içeriyor. Şikayetin tam analizini yapmayı zorlaştırır.

Şikayetin düzeltilmemiş bir versiyonunun ortaya çıkması kaçınılmazdır. Sonuçta bu belgeler açık mahkemede sunuluyor ve kamunun incelemesine açık.

Şimdilik revize edilen şikayetteki bilgileri anlama çabalarımız aşağıdadır.

Dava, Harrison’ın Mayıs 2023’te “bağnazlara belirli maddeleri tedarik etmek için bağlayıcı, tamamen uygulanabilir bir sözleşme imzaladığını” iddia ediyor. Bu şeylerin hepsi düzenlendi. Harrison’ın karşılığında ne alacağına dair bilgiler de öyle.

Davada ayrıca Harrison’ın “yakın zamanda ve kamuoyuna yobazlarla yaptığı bağlayıcı anlaşmanın mevcut olmadığını iddia ettiği ve bu anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerinden herhangi birini yerine getirmeyi reddettiği” iddia ediliyor.

Fanatics, anlaşmanın, Hall of Fame sahibi babası Marvin Harrison Sr.’ın desteği ve temsiliyle gerçekleşen “kapsamlı müzakerelerin ardından oluşturulduğunu” iddia ediyor.

Şikayette “bağlayıcı bir ön protokol” bulunduğu belirtiliyor. Şikayetin içeriğine ilişkin dört nokta yer alıyor. Tüm bilgiler düzenlendi.

Sorun, Harrison Jr.’ın herhangi bir anlaşma olmadığı yönündeki iddiasından kaynaklandı. İddiaya göre Fanatics’e diğer ticari kart şirketlerinden teklifler aldığını söyledi ve iddiaya göre Fanatics’ten teklifleri karşılamasını veya aşmasını istedi.

READ  Arthur Smith, Marcus Mariota'yı işe almayı düşünmedi ve gelecek hafta kimin başlayacağını söylemeyecek

NFLPA lisans anlaşmasının imzalanamamasıyla ilgili temel paragraf şöyle: “Harrison Jr., Fanatics’in iş ortaklarıyla işbirliği yapmayı reddederek Fanatiklerden yararlanmaya çalıştı.”

Dava, Fanatics’in imzalı ticaret kartı işine odaklanıyor. Fanatics, “Harrison Jr. dışında hiçbir sporcunun Fanatics ile olan anlaşmasından vazgeçmediğini” ve “hiçbir sporcunun bundan kar elde etmek için taraftarlara zarar verme riskini göze almadığını” iddia etmeden önce, daha geniş operasyonlarının bu yönünün başarısıyla övünüyor. BT”. Harrison Jr.’ın aksine fanatiklerden daha fazla para geliyor” ve “yüzlerce iyi sporcuyla yıllarca süren sözleşmelere rağmen fanatikler, haklarını bir sporcuya karşı kullanmak için hiçbir zaman mahkemeye gitmek zorunda kalmadı.”

Sorunun 2024 taslağından hemen önce ortaya çıktığı iddia ediliyor. Harrison Sr.’ın “bağlayıcı ön protokol”ün bir kopyasını talep ettiği iddia ediliyor. Fanatikler tarafından sağlanmıştır. Harrison Sr., “Bizim yobazlarla bir anlaşmamız yok” diye yanıt verdi.

Davada ayrıca Harrison’ın ekibinin onun pozisyonunu Pat McAfee’ye sızdırdığı iddia ediliyor. Spesifik olarak, Harrison’ın Zealot’larla hiçbir zaman takas kartı anlaşması olmadı. McAfee daha sonra programıyla ilgili bilgileri ESPN’de paylaşarak Harrison Jr.’ı geri getirdi. Klibi X’te yayınlayın.

Fanatikler davada “tüm bunların kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir girişim olduğunu” öne sürüyorlar. “Harrison Jr., Fanatiklerin teklifini kabul etti ve bağlayıcı ön sözleşmeyi imzaladı.”

Hytner’ın şikayetinin ilgili kısmı düzeltilmiş gibi görünse de, Durumla ilgili ESPN.com makalesi Davada, “Harrison, Resmi Harrison Koleksiyonu web sitesi aracılığıyla imzalı hatıra eşyaları satıyor”; imzalı fotoğraflar 99,99 ila 149 dolar arasında, imzalı bir forma 299,99 dolar arasında ve imzalı bir kask 549,99 dolara kadar fiyatla satılıyor. Web sitesinde ayrıca şunu söylediği iddia ediliyor: “Kardinallerin hatıraları [is] “Çok Yakında” ve “Harrison imzalı hatıra eşyalarının satın alınabileceği tek yer” olduğunu.

READ  Jeter Downs, Red Sox tarafından görevlendirilmek üzere ayarlandı

Dava dört suçlamayı içeriyor: (1) fanatiğin sözleşmesinin ihlali; (2) Fanatiklerin sözleşmesinin önceden feshedilmesi; (3) Harrison Grubu aracılığıyla anlaşmanın ihlali yoluyla Fanatics sözleşmesine haksız müdahale; ve (4) tespit kararı.

Davacılar, telafi edici tazminatlar, cezai tazminatlar (haksız müdahale davasında mevcut olan), “bağlayıcı ön sözleşmenin” bağlayıcı ve uygulanabilir bir sözleşme olduğuna dair bir beyan ve Harrison Jr.’ın sözleşmeye uymasını gerektiren bir mahkeme emri talep ediyorlar.

Şikayetin içeriğinin ötesinde bu konuyla ilgili başka düşünceler de var.

İlk olarak, davanın büyük bir kısmı “bağlayıcı ön protokol”ün geçerli ve uygulanabilir bir sözleşme oluşturup oluşturmadığı olacaktır. Açıkçası Harrison Jr., bağlayıcı bir ön sözleşmenin bağlayıcı bir sözleşme oluşturmak için yeterince iyi olmadığını savunacaktır. Bununla birlikte, bağlayıcı bir ön protokol sözleşmenin tüm önemli şartlarını içeriyorsa, “ön protokol”ün ardından tam bir sözleşme gelmemesinin bir önemi yoktur.

Tartışmayı güçlendiren şey, her iki tarafın da yaklaşık bir yıldır bağlayıcı ön protokol şartlarını yazıldığı gibi uyguluyor olması olmalıdır (veya en azından olabilir). Bu, her iki tarafın da sözleşmenin varlığına inandığını ve buna göre hareket ettiğini gösterir.

İkincisi, haksız müdahale davasında adı geçen sanığın Harrison Jr. olması ilginçtir. Bu gibi durumlarda bir ihlal meydana gelirse, bu, sözleşmenin taraflarından biri tarafından yapılmış olur ve üçüncü bir tarafça talep edilir. Resmi Harrison Collection LLC, haksız müdahale iddiası için en uygun davalı gibi görünüyor.

Bağnazların şikayeti değiştirmeye karar vermesi ve ihlalden dolayı Harrison Sr.’ı suçlaması durumunda Harrison Sr. aynı zamanda potansiyel bir haksız müdahale sanığı olacaktır. (Oğlunun ticari işlerini yürütmedeki rolü göz önüne alındığında, Harrison Jr.’ın Zealot’larla olduğu iddia edilen anlaşmayı Harrison Sr.’ın talimatıyla terk ettiğine inanmak pek de abartılı görünmüyor.)

READ  Kolej maç sonuçları, goller, bugünkü maçlar: Illinois, Northwestern, Vanderbilt Big Wins Week 0

Birçok vaka stabil hale gelir. Fanatiklerin ilgi duyduğu en büyük sporun önde gelen bir üyesi olacak bir oyuncuya dava açması fanatikler için ideal bir durum değil. Fanatikler, konumları hakkında güçlü bir hisleri olmasa, kesinlikle bunu yapmazlardı.

Tüm gelişmeleri takip edeceğiz. Gizli veya ihtilaflı görünmeyen içeriği hariç tutacak şekilde düzenlenmemiş belgelere erişmeyi umuyoruz.