Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

FBI, AI’nın “gasp” ve taciz için kullanıldığını söylüyor

FBI, AI’nın “gasp” ve taciz için kullanıldığını söylüyor

WASHINGTON (Reuters) – Federal Soruşturma Bürosu Amerikalıları, suçluların kurbanları korkutmak ve şantaj yapmak için müstehcen görüntüler oluşturmak için yapay zekayı giderek daha fazla kullandığı konusunda uyardı.

içinde Uyarı bu hafta dağıtıldıOfis, son zamanlarda gasp kurbanlarında bir artış kaydettiğini ve çevrimiçi gönderilerden, özel mesajlardan veya görüntülü sohbetlerden alınan masum fotoğrafların sahte kopyaları kullanılarak hedef alındıklarını söyledi.

Uyarıda, “Görüntüler daha sonra kötü niyetli aktörler tarafından cinsel şantaj veya taciz için doğrudan kurbanlara gönderiliyor.” “Bir kez dağıtıldıktan sonra, mağdurlar, manipüle edilmiş veya İnternetten kaldırılmış içeriğin sürekli olarak paylaşılmasını önlemede önemli zorluklarla karşılaşabilir.”

Ofis, görüntülerin “gerçek” göründüğünü ve bazı durumlarda çocukların hedef alındığını söyledi.

FBI, cinsel görüntüleri oluşturmak için kullanılan yazılım veya yazılımlar hakkında ayrıntıya girmedi, ancak teknolojik ilerlemelerin “yapay zeka (AI) özellikli içerik oluşturmanın kalitesini, kişiselleştirmesini ve erişilebilirliğini sürekli geliştirdiğini” kaydetti.

Ofis, Çarşamba günü olayla ilgili ayrıntıları isteyen bir takip mektubuna yanıt vermedi.

Açık cinsel görüntüler oluşturmak için masum fotoğrafların manipülasyonu, fotoğrafçılığın kendisi kadar eskidir, ancak açık kaynaklı AI araçlarının piyasaya sürülmesi, süreci her zamankinden daha kolay hale getirdi. Sonuçlar genellikle gerçek hayattaki görüntülerden ayırt edilemez ve son yıllarda yapay zeka destekli cinsel görüntülerin oluşturulması ve değiş tokuşunda uzmanlaşmış birkaç web sitesi ve sosyal medya kanalı ortaya çıktı.

Raporlama Raphael Satter tarafından yapılmıştır. David Gregorio’nun düzenlemesi

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Raphael Sater

Thomson Reuters

Reuters için siber güvenlik, gözetleme ve dezenformasyon konularını işleyen muhabir. Çalışma, devlet destekli casusluk, propaganda odaklı derin sahtekarlıklar ve paralı asker korsanlığı ile ilgili soruşturmaları içeriyordu.