Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SEC, Coinbase ve Binance’e karşı mücadelesini artırdıkça Bitcoin fiyatları düşüyor

SEC, Coinbase ve Binance’e karşı mücadelesini artırdıkça Bitcoin fiyatları düşüyor

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1’den daha az düşerek 26.500 doların altına indi. En büyük dijital varlık, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Binance ve Coinbase Global’e (hisse senedi kodu: COIN) yönelik suçlamaları arasında Salı günü kısa bir satışta 25.500 $ civarındaki düşük seviyelerin üzerinde sabit kaldı. Ancak, Bitcoin Çarşamba gününün en yüksek seviyesi olan 27.000 $’a yakın tutamadı ve o zamandan beri düşüyor.

“Bitcoin… son üç aydır destek görevi gören bir seviyeye yakın işlem görüyor. Teknik resim hala oldukça düşüş gösteriyor, Bitcoin iki aylık bir düşüş trendi kanalında kalıyor ve daha önemli desteği test etmek için 25.000$’a doğru yakın bir düşüşe yol açıyor. ”

Binance ve Coinbase’in bu hafta ayrı olarak gönderilmesi, SEC’in kripto para birimlerine karşı sertleşen duruşunda önemli bir ilerleme oldu. Ajans, suçlamaları arasında dijital jetonların birçoğunun aslında kayıtsız menkul kıymetler olduğunu ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki borsalarda yasadışı olarak alınıp satıldığını iddia etti.

Bu davaların mahkemeye gelmesi yıllar alsa da, halk mücadelesi şimdiden kızışıyor. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin “açıklık” ve hangi kripto para birimlerinin menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için SEC’e mahkemede meydan okuyacağını söyledi. Armstrong, “Buna itiraz etmek için mahkemeye gitmemiz gerekiyor ve bunu endüstrinin iyiliği için yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi. The Wall Street Journal’a verdiği bir röportajda şunları söyledi:.

Duyuru – devam etmek için kaydırın

Bu arada Binance, SEC başkanı Gary Gensler’ı hedef alabilir. Binance hukuk firmaları, Gensler’in 2019’da gruba danışman olarak hareket etmeyi teklif ettiğini iddia etti. CNBC bildirdiSEC dosyalarına atıfta bulunarak. Wall Street Journal’dan bir rapor Mart ayında, Binance’in dahili mesajlarına atıfta bulunarak, Binance çalışanlarının Gensler’e danışman olması için başvurduğunu söyledi. Bu iddialar arasındaki tutarsızlık, gelecek kan davasının sadece bir tadı olabilir.

READ  Asya piyasaları, fiyat verilerinin Wall Street'i vurmasının ardından düşüşle açıldı

Bitcoin’in ötesinde,


eter

– İkinci en büyük kripto para birimi – %1 düşüşle 1.850 doların altına indi. Bununla birlikte, daha küçük kriptolar veya altcoinler daha zayıftı


Kardan

%3 düşüş ve


nervürlü

%2 kaybeder. Memecoins daha sessizdi,


dogecoin

Ve


shiba inu

Düz ticaret.

[email protected] adresinden Jack Denton’a yazın