Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fed Hakkında Endişelenmek Yerine ‘Dayanıklı Olmak İçin İnşa Edilen’ Özel Şirketler

Fed Hakkında Endişelenmek Yerine 'Dayanıklı Olmak İçin İnşa Edilen' Özel Şirketler

Yatırımcılar endişelenmeyi bırakmalı Federal RezervCNBC’den Jim Kramer, hamlelerinin ve odak noktasının bunun yerine güçlü şirketlerden oluşan bir portföyü sürdürmek olduğunu söyledi.

“Sürekli olarak inşa edilmiş iyi şirketlerin hisselerini satın alıyorsanız, Fed’in her kelimesini ayrıştırmanıza gerek yok, çünkü bunlar sürekli artan hammadde maliyetleri yaşayan şirketlerle aynı. [Fed Chair Jerome] “Çılgın Para” sunucusu, Powell’ın onlara yardım etme konusunda senin kadar stresli olduğunu söyledi.

“Şüpheliyim [watching the Fed’s moves is] Tahvil ticareti yapıyorsanız çok önemlidir, ancak çoğunuz yapmıyorsunuz. Hisse senedi satın almak için borç para alıyorsanız çok önemlidir. Bu en başta yapman gereken bir şey değildi ve bugünden sonra eskisinden daha da aptalca.”

Kramer’in yorumları topuklu ayakkabılarla geldi Pazar yüksekliği Çarşamba günü Federal Rezerv’in daveti üzerine oranları yükseltmek 0,25 puan ile. Merkez bankası ayrıca bu yıl altı artış daha bekliyordu. Dow Jones Sanayi Ortalaması %1,5 artarken S&P 500 %2,2 arttı. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 3,7 yükseldi.

bu 10 yıllık hazine bonosu getirisi Federal Rezerv’in açıklamasının ardından pandemi öncesi seviyelerden bu yana en yüksek noktasına ulaştı.

Cramer daha önce yatırımcılara belirli bir sektörde lider olan şirketleri aramalarını ve para ve somut ürünler yapan işletmelere yatırım yapmalarını tavsiye etmişti. Karlı şirketlere yatırım yapma duygusuna bağlı kaldı ve yatırımcılara dikkatlerini Fed politikasından daha üretken faaliyetlere kaydırmalarını tavsiye etti.

Cramer, “Parkers, onlar için fikirlerim var… belki March Madness’ta kemerlerini doldurmak için saatler harcayabilirler – zamanlarını çok daha iyi kullanmak için,” dedi.

READ  Çin ekonomik verilerinin toparlanmanın hızla azaldığını göstermesi muhtemel