Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow vadeli işlemleri: Piyasa rallisi Fed haberlerinde, Çin, Rusya ve Ukrayna’da yükseliş sinyali veriyor; şimdi ne yapıyorsun

Dow vadeli işlemleri: Piyasa rallisi Fed haberlerinde, Çin, Rusya ve Ukrayna'da yükseliş sinyali veriyor;  şimdi ne yapıyorsun

Dow vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte Perşembe günü erken saatlerde çok az değişti. Borsa rallisi Çarşamba günü sağlam kazançlarla övünerek Çin, Rusya-Ukrayna savaşı ve şahin bir Federal Rezerv’den gelen büyük haberler arasında yüksek bir seansta kapandı.
xGB Hunt Taşımacılık Hizmetleri (JBHT), Costco Toptan Satış (maliyet) Ve Biyoloji bilimlerinde uyum (İKY) Çarşamba günü, en azından gün içinde patlak verirken, Rambüs (RMBS) bir satın alma noktasıyla flört edin.

Nvidia hissesi, iyi kazanımlarına rağmen, çok güçlü bir girişe doğru güçlü bir hamle yaptı.

Fed faiz artırımı

Merkez bankası bir dizi ekonomik belirsizlikte gezinirken yüksek enflasyonu dizginlemeye çalışırken, Federal Rezerv Çarşamba günü faiz oranlarını çeyrek puan artırdı. Politika yapıcılar da yapacaklarını belirttiler. 2022’de oranları altı kez daha artırınaynı zamanda yakında Federal Rezerv’in devasa bilançosunu azaltmayı planlıyor.

Fed’in politika duyurusu, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin “enflasyon üzerinde ek yukarı yönlü baskı yaratması ve ekonomik aktiviteyi etkilemesi muhtemel” olduğunu kaydetti.

Fed Başkanı Jerome Powell, toplantı sonrası düzenlediği basın toplantısında, merkez bankasının 2022 yılına kadar faiz oranlarını istikrarlı bir şekilde artırmayı planladığını söyledi. Ancak, politika yapıcıların gerektiğinde daha hızlı veya daha yavaş harekete geçmek için “akıllı” olacağını bir kez daha vurguladı. Koşullar.

10 yıllık Hazine tahvilleri, gün içinde %2.24 ile Mayıs 2019’dan bu yana en yüksek seviyesine sıçradı, ancak Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları sırasında kazançlarını azalttı. 10 yıllık faiz 3 baz puan artışla %2.19’a ulaştı. İki yıllık faiz 7 baz puan artarak %1.93’e yükseldi. Bu arada, 30 yıllık Hazine getirisi 6 baz puan düşüşle %2,45’e geriledi.

Düz bir getiri eğrisi, devam eden ekonomik büyümeyle ilgili endişeleri gösterir. Fed Başkanı Powell, gelecek yıldaki resesyon risklerinin “özellikle yüksek olmadığını” söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali

Başkan Volodymyr Zelensky Çarşamba günü ABD Kongresi’ne hitap ederek daha fazla destek istedi. Başkan Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri ve müttefiklerinin daha gelişmiş uçaksavar sistemleri göndermesiyle, Ukrayna’ya 13.6 milyar dolarlık askeri ve insani yardımı yasalaştırdı.

Daha önce Zelensky, Rusya-Ukrayna barış görüşmelerini “daha gerçekçi” olarak nitelendirdi. Rusya, Ukrayna’nın kabul edilebilir bir orduyla tarafsız olduğunu belirtti.

Ancak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Çarşamba günü televizyonda yayınlanan bir konuşmada, Rusya’nın Ukrayna’daki “özel operasyonu” hakkındaki gerçeğe meydan okuyan iddialarının çoğunu yineledi. Ayrıca evde dezenfeksiyon için bir sinyal olabilecek “kendi kendini temizleme” çağrısında bulundu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali hakkında konuşan Biden, Putin’in “savaş suçlusu” olduğunu söyledi.

Ukrayna işgalindeki ağır kayıpların ortasında Rusya, Uzak Doğu ve Gürcistan’ın işgal altındaki bölgeleri de dahil olmak üzere çeşitli yerlerden daha fazla asker ve teçhizat çekiyor.

Çin hisse senedi fiyatları yükseliş yorumlarının ardından yükseldi

16 Mart’ta Pekin, inceleme endişelerini gidermek ve listeden çıkarma endişelerini gidermek için ABD’li düzenleyicilerle birlikte çalıştığını belirterek, ABD’de işlem gören Çinli şirketlere desteğinin sinyalini verdi. Ayrıca internet devlerine yönelik baskıların “mümkün olan en kısa sürede” sona ereceğini duyurdu. ABD borsasında işlem gören Çin hisse senetleri Çarşamba günü yükseldi, ancak geçen yılki uzun düşüşlerden bahsetmeden, son iki haftadaki büyük kayıpların yalnızca bir kısmını toparladı.

READ  American Airlines pilotları yüksek maaşlı bir iş anlaşmasını kabul etti

KraneShares CSI Çin İnternet ETF’si (KWEB) gibi birçok büyük İnternet ağını içerir. Ali baba (Baba), %39 artarak 30.92’ye yükseldi. Ancak KWEB, bu ay şimdiye kadar hala %7,6 düştü ve 17 Şubat 2021 zirvesi olan 104,94’ün oldukça altında.

Shenzhen ve başka yerlerdeki Çin karantinaları büyük bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor.

Bu arada Güney Kore, bir günde toplam nüfusun %1’inden fazlası olan 621.328 yeni koronavirüs vakası bildirdi. Vietnam’daki enfeksiyonlar da artıyor.

nvidia (NVDA) ve JBHT deposu çalışıyor IBD Lider Tablosu. JB Hunt ve COST stoğu açık SwingTrader ve kusur 50. JB Hunt da Çarşamba günüydü IBD hissesi bugün.

Bu makalede yer alan video, Çarşamba günkü boğa piyasası hareketini ele aldı ve HRMY, Nvidia ve JB Hunt hisselerini vurguladı.

Dow jones vadeli işlem sözleşmeleri bugün

Dow vadeli işlemleri, gerçeğe uygun değere göre %0,1 düştü. S&P 500 vadelileri %0,15 düştü ve Nasdaq 100 vadelileri %0,15 arttı.

10 yıllık Hazine faizi 5 baz puan düşüşle %2.14’e geriledi.

Ham petrol fiyatları bir gecede %1’den fazla yükseldi.

Bir gecede çalışmayı unutmayın Dow Jones vadeli işlem sözleşmeleri ve bir sonraki normal seansta mutlaka gerçek dolaşıma dönüşmeyen başka yerlerde Borsa oturum, toplantı, celse.


IBD Live’da işlem yapılabilir borsada işlem yapılabilir hisseleri analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


borsa yükselişi

Çarşamba günkü borsa rallisi, yeniden toparlanmadan önce Fed’in faiz artırımı ve şahin sinyallerle büyük ölçüde sönen güçlü kazanımları başlattı.

Dow Jones Sanayi Ortalaması Çarşamba günü yüzde 1.55 yükseldi borsa ticareti. S&P 500 %2.2 yükseldi. Nasdaq Bileşik Endeksi %3,8 artarak Kasım 2020’den bu yana en iyi yüzde kazancına ulaştı. Küçük sermayeli Russell 2000 %3,1 arttı.

ABD ham petrol vadeli işlemleri yüzde 1.5 düşüşle varil başına 95.04 dolara geriledi. Ham petrol fiyatları 5 Mart’ta 130 doları geçti.

arasında En iyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (elli) %2,3 artarken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (Uygun) %0.4 yükseldi. iShares Genişletilmiş Teknoloji ve Yazılım Fonu (ETF)IGV) %4.2 arttı. VanEck Vektörleri Yarı İletken Şirketi (SMH) %5,3 yükseldi. NVDA hissesi, SMH’nin önemli bir bileşenidir.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME(%0,5 artış, Global X ABD Altyapı Geliştirme ETF)beşik) %1.8 avans. ABD Küresel Gates Vakfı (ETF)Yüzeyleri) %5 arttı. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) %2.1 arttı. SPDR Spesifik Enerji Fonu (SPDR ETF)XLE) %0,5 düştü ve Financial Select SPDR ETF (XLF) %2.8 arttı. SPDR Sağlık Sektörü Seçim Fonu (XLV) %1,2 eklendi

READ  Amazon hissesi 20'ye 1 bölünmeyle atlıyor

Hisseler daha spekülatif hikayeleri yansıtıyor, ARK Innovation ETF (görüşürüz) %10,4 yükseldi ve ARK Genomics ETF (ARKG%8.


Şu anda izlenmesi gereken en iyi 5 Çin hissesi


JB Avı Stoku

JBHT hissesi %9.6 artarak 218.06’ya yükseldi. düz taban 208,97 alım noktası ile MarketSmith Analizi. Boyut ortalamanın çok üzerindeydi. bu çizgi göreli kuvvet JBHT hissesi, Çarşamba günkü kırılmadan önce zaten yeni zirvelere ulaşmıştı.

JB Hunt, Warren Buffett’in sahibi olduğu BNSF Demiryolu ile işbirliği yapıyor. Berkshire Hathaway (BRKB), multimodal gönderileri geliştirmek.

Bu arada, diğer nakliye şirketleri Çarşamba günü güçlü önlemler gösterdi. Dominion eski nakliye hattı (ODFL) trend çizgisinin hemen erken girişinde %4,7 arttı. UBS (UBS) 50 günlük çizginin ve trend çizgisinin üzerine sıçrayarak erken bir giriş sunarak %3,5 yükseldi. Birlik Pasifik (UNP) alım bölgesi içinde yükseldi. Ve Danaus (DAC) deniz taşımacılığı stokları artmaya devam ettikçe resmi olarak %7,6 arttı.

maliyet stoku

Costco hissesi %0.2 artışla 543.39’a yükseldi. O gün COST hissesi 551,62’ye sıçradı ve 545,39 alış puanını kısa bir süreliğine kapattı. kulplu bardak konuşlandırılmış.

stok uyumu

HRMY hissesi %8.9 artışla 47.72’ye, 45.99’un üzerine çıktı fincan tabanı Bir puan satın alın ve 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaşın. Harmony hissesi kısa süre önce ralli sonrasında alım noktasından geri çekildi. Düğme benzeri duraklama, HRMY stokunun daha az esnek hissetmesini sağlar.

Rambus Stoku

RMBS hissesi %4.9 artarak 29.01’e yükseldi ve kulplu 28.32 kupanın üzerine çıktı satın alma noktası Hisse senetleri Cuma günü düştükten sonra bu teknik olarak artık geçerli değil. Çip teknolojisi şirketinin hisseleri, 3 Mart’ta kısa vadeli bir zirvedeydi ve bu, yeni kolun zirvesini işaret ediyor. Yatırımcılar 29.11’i şimdi satın al noktası olarak kullanabilirler.

Nvidia hissesi

Nvidia hissesi %6,6 artarak 244,96’ya yükselerek 21 günlük galibiyet serisini geri aldı ve 50 günlük serinin altında kapattı. Kabaca trend çizgisine karşılık gelen 50 günlük çizgiyi geçmek, yonga üreticisi için güçlü bir giriş olabilir.

Rakip Nvidia Advanced Micro Devices, 200 günlük galibiyet serisinin hemen üzerinde %5.5 artış gösterdi. Ancak yine de hızla düşen 50 günlük serinin altında.

Piyasa Artış Analizi

Borsadaki boğa koşusu yine vahşi bir gün geçirdi, ancak seansın en yüksek seviyelerinde sağlam kazançlarla kapandı. S&P 500, Dow Jones Industrial Average ve Nasdaq Composite bunların üzerine yükseldi 21 günlük üstel hareketli ortalamalarŞubat ayından bu yana ilk kez bu kilit seviyenin üzerinde kapandı.

Small Russell 2000 de 21 günlük galibiyet serisini geri aldı.

Hem Nasdaq hem de New York Menkul Kıymetler Borsası’ndaki hacim önceki seansa göre yükseldi ve bu da bir başka olumlu işaret.

READ  Felçli bir adam bir yarış arabası sürmek için beyin implantı kullanıyor - CBS Denver

Bu okumak için önemli bir gün Büyük resim.

Ama bu kısa vadeli bir sıçrama mı yoksa daha önemli bir şey mi?

21 günlük çizgi önemli bir hareket, ancak ana göstergeler 2022’de birkaç kez bu seviyenin üzerine çıktı, ancak hemen düşüşe geri döndü. Mart ayının başındaki zirvelerin yanı sıra 50 günlük ve 200 günlük çizgiler de dahil olmak üzere ana göstergeler için hala birçok engel var.

Bu piyasa hala en son haberlerin insafına kalmış durumda, ana endeksleri yükseltiyor veya batırıyor.


Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları


Kim sürecek?

Şu an için piyasanın birkaç hafta veya ay boyunca sürekli bir yükseliş trendine girmek üzere olduğunu varsayın. Hangi sektörlere öncülük edeceksiniz?

Emtialar, düzeltme döneminde pazarda açık bir liderlik rolü oynadı, ancak bu eğilim sona erdi mi?

Savunma stokları, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden elde edilen kazanımlardan vazgeçmeye devam etti.

Sağlık sigortası şirketleri kaçmaya çalıştı ama sonra vazgeçti. Savunma amaçlı büyüme stokları riskli bir ortama yol açar mı?

Nakliye şirketleri hala güçlü görünüyor. Önceki satın alma sinyallerinin yanıp sönmesinin ardından DAC stoğu patladığından, çevredeki nakliyeciler uzun süredir öncü olmuştur. Bu arada, JB Hunt, Old Dominion, Union Pacific ve UPS gibi “kuru” nakliye şirketleri önde.

Seyahat hisseleri geri dönüş yapmaya çalışıyor. Bununla birlikte, grafikler için Expedia (EXPE) Ve Marriott (Mart), en güçlü isimlerden ikisi hala hasarlı görünüyor.

Zor kazanılan yüksek değerli büyüme hisseleri Çarşamba gününün en büyük kazancı oldu. Ancak, faiz oranları yükselmeye devam ederse, güçlü büyüme gerçekten öncülük edecek mi?


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile Pazara Çıkış Zamanı


şimdi ne yapıyorsun

Çarşamba günü piyasa hareketi olumluydu. Ama çok heyecanlanma.

Piyasanın karakterini değiştirip değiştirmediği veya bunun bir boğa tuzağı olup olmadığı belirsizliğini koruyor. Devam eden herhangi bir yükseliş trendinde hangi hisse senetlerinin ve sektörlerin öncülük edeceği belirsizdir. Bu nedenle, riski artırmak isteyen yatırımcılar, SPY veya QQQ gibi piyasa çapında bir ETF satın alarak bunu yapabilirler.

Maruziyeti hızla artırmanın zamanı değil. Bu pazarın güçlü bir yörüngesi varsa, kazanç elde etmek için birçok fırsatınız olacaktır. Bu son sıçrama hızla tersine dönerse, maruz kalmanızdan memnun kalacaksınız.

Kesinlikle izleme listelerinizde çalışın. Satın alma fırsatlarından yararlanmak için hazırlıklı olmak istiyorsunuz.

Lütfen Twitter’da Ed Carson’ı şu adresten takip edin: Tweet yerleştirme Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

IBD Digital: Bugün IBD Premium Stok Listelerini, Araçları ve Analizi Açın

Tesla’ya karşı BYD: Hangi gelişen EV devi satın almak için en iyisidir?