Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Federal Havacılık İdaresi, JetBlue ve Southwest uçaklarının Reagan Ulusal Havalimanı'nda neredeyse kaçırıldığını araştırıyor

Federal Havacılık İdaresi, JetBlue ve Southwest uçaklarının Reagan Ulusal Havalimanı'nda neredeyse kaçırıldığını araştırıyor

ARLINGTON, Va. (AP) — Federal Havacılık İdaresi, Ronald Reagan Washington Ulusal Havalimanı'ndaki bir uçuşa, başka bir uçuşun kalkışa başladığı pistten geçmesi talimatı verilmesinin ardından soruşturma yapacağını söyledi.

Federal Havacılık İdaresi, JetBlue uçuşunun Washington D.C. dışındaki Arlington, Virginia havaalanındaki Pist 4'te Perşembe günü saat 7.41 civarında kalkışa başladığını ve hava trafik kontrolörünün bir Southwest Airlines uçuşunun aynı pistten geçmesini emrettiğini söyledi. . Bir açıklamada şunları söyledi. Ajans olayı araştıracak.

Uçuş faaliyetlerini takip eden FlightAware'e göre, Orlando, Florida'ya giden Southwest Flight 2937, havaalanından sabah 7:47'de kalktı. JetBlue 1554 sefer sayılı uçuş Boston'a gidiyordu ve FlightAware'e göre uçuş Reagan Ulusal Havaalanından öğleden sonra 13.48'de kalktı.

JetBlue, yaptığı açıklamada, başka bir uçağın pisti geçmeye çalışması nedeniyle uçuşun iptal edildiğini ancak herhangi bir yaralanma bildirilmediğini söyledi. Uçak, Boston'a doğru yola çıkmadan önce incelendi ve JetBlue, “bu olay tamamen araştırıldığı için federal yetkililerle yakın işbirliği içinde çalışacağını” söyledi. Southwest yaptığı açıklamada, olayın farkında olduğunu ve “koşulları tam olarak anlamak için FAA ile birlikte çalıştığını” söyledi.

READ  ABD İflas İçin Kripto Hedge Fonu Üç Ok Dosyaları